Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 b7 1.8T S line


sebba4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałem przedstawić wam niedawny mój zakup i znalezc odpowiedzi na nurtujące mnie pytania ;)

audi a4 1.8 t 163ps kod silnika BVB zawieszenia 1BV 2005r. już w Lpg ;)

problemy z jakimi się zmagam i liczę na waszą pomoc i konkretne odpowiedzi:

1. zawieszenie tył niżej niż przód 62cm tył przód 66cm opony 205 55 R16 do tego jest mega sztywne, czytałem o tych podkładkach które uniosą o 2cm ale czy to już będzie wystarczające? auto ma hak i butle na gaz 55l, amortyzatory mają sprawność 80%, kiedy zatem można stwierdzić że warto by wymienić spręzyny?? bo zastanawiam się nad tym i czy wszystkie pasują czy tylko dedykowane do tego zawieszenia 1bv ? uzyskam porządany efekt ?

przyszłościowo to samo pytanie jeśli chodzi o amortyzatory, nie ukrywam że jak sciągnąłem na zimę alu 17" i na stalowych 16" bedzie ciut bardziej miękki... niestety tak nie jest ? co proponujecie zamontowac?

2. wytarte przyciski od radia, stosowaliście naklejki na przyciski ?

3. wydaje mi się że podgrzewane fotele grzeją tylko plecy, tyłek nie ?

4. nie działają czujniki parkowania, podczas włączenia wstecznego długi dzwiek "czujnik tylnego lewego i prawego systemu wspomagania parkowania zwarcie lub obwód przerwany" jeśli nie przerwany obwód idzie dostać czujniki parkowania w kolorze w ASO ?

wymieniłem po zakupie przełącznik świateł na nowy, czy idzie ustawić w Vagu zapalanie się samoczynne świateł po uruchomieniu silnika?

wymieniłem także uchwyt od strony kierowcy gdzie mamy el, lusterka i panel szyb na nowy z ASO, odradzam te zamienniki z allegro bo nie pasują nie dosyć że panel szyb był luzny zle odlane dziurki, to dziury na mocowania za małe, przez przypadek kupiłem dwa i oba nic nie warte.

także najbliższe plany to to zawieszenie i uruchomienie czujników parkowania

liczę na waszą pomoc pozdrawiam.

 

 

20181214_113022.jpg

20181214_113032.jpg

20181214_113036.jpg

20181214_113257.jpg

20181214_113316.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć miło poznać :) co do przycisków radia kup sobie panel radio chorus kaseciak i podmień przyciski, czasem na allegro ktoś wystawi nówkę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Siemano, kod silnika 1.8t w tych modelach to BFB. ?

4. Długo dźwięk podczas włączenia biegu wstecznego oznacza dokładnie błąd czujników parkowania. Jeżeli jest to jeden czujnik, zdiagnozujesz to wrzucając bieg wsteczny i sprawdzając każdy jeden oddzielnie czujnik, przekładając np rękę... Jeżeli słyszysz delikatne stuki jakby przekaźnik - sprawny. Czujniki będą prawdopodobnie do samodzielnego malowania bądź za dodatkową opłatą przyjdą w kolorze... 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...