Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2,0 BRD mała moc ,błędy w sterowniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zacznę od początku ,dwa tygodnie temu pojawiła się spora nieszczelność (uciekające spaliny) z połączenia  kolektora wydechowego i rurki chłodnicy spalin ,na szybko jakoś to na sztukę zalepiłem ,żeby zabrać się za to w najbliższym czasie . Auto śmigało normalnie ,aż po kilku dniach ,nagle jadąc bardzo krótką trasę około 30 kilometrów, w pewnym momencie auto straciło moc ,wyskoczył check engine ,jadąc dalej ,bo trzeba było dojechać do domu ,zaczęła mrugać kontrola świec żarowych i zaświeciła się kontrolka ESP. po przyjeździe do domu ,podpięcie pod vag . pokazało następujące błędy w sterowniku silnika :

005269 - Zawór przełączający chłodnicy układu EGR (N345) 
               P1495 - 007 - przerwa / zwarcie z masą
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01010010
                    Priorytet błędu: 1
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 40
                    Przebieg: 0 km
                    Wskaźnik czasu: 0

             Ramka zamrożona:
                    Obroty silnika: 0 /min
                    Moment obrotowy: 0.0 Nm
                    Prędkość: 0.0 km/h
                        0.00 %
                    Napięcie: 12.09 V
                    Ilość powietrza/Obr.: 872.0 mg/suw
                    Ilość powietrza/Obr.: 0.0 mg/suw

 

 

012545 - Silnik klapy w kolektorze ssącym (V157) 
               P3101 - 009 - przerwa / zwarcie z masą
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01010100
                    Priorytet błędu: 1
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 40
                    Przebieg: 0 km
                    Wskaźnik czasu: 0

             Ramka zamrożona:
                    Obroty silnika: 0 /min
                    Moment obrotowy: 0.0 Nm
                    Prędkość: 0.0 km/h
                        0.00 %
                    Napięcie: 12.09 V
                    Moment obrotowy: 1016.0 Nm
                    Moment obrotowy: 0.0 Nm

 

004135 - Sterowanie klapą kolektora ssącego 
               P1027 - 007 - zwarcie z masą
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01010010
                    Priorytet błędu: 1
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 40
                    Przebieg: 0 km
                    Wskaźnik czasu: 0

             Ramka zamrożona:
                    Obroty silnika: 896 /min
                    Moment obrotowy: 40.0 Nm
                    Prędkość: 0.0 km/h
                        0.00 %
                    Napięcie: 13.79 V
                    Ilość powietrza/Obr.: 441.5 mg/suw
                    Ciśnienie: 1001.1 mbar
 a co do ESP  to pokazało błąd czujnika stopu (nie zrozumiały sygnał)  skasowałem ten błąd i esp zgasło ,natomiast skasowanie błędów w sterowniku silnika nie przynoszą efektu i powracają od razu , jako ,że wszystkie są związane z jednym elementem ,zacząłem szukać jakiegoś uszkodzonego przewodu ,kostki itp.  okazało się że kostka od zaworu EGR ta 6 pinowa ,była luźna ,poprawiłem ją ,ale nic to nie pomogło .

Zacząłem kopać na forum i wyczytałem ,że ta nieszczelność na chłodnicy spalin ,może mieć wpływ na tego typu obcięcie mocy i takie błędy ,postanowiłem ,że od jutra rozbieram auto ,zdejmuje kolektor i EGR ,wymyje to z nagarów ,spawam nieszczelność na chłodnicy spalin i składam . wczoraj wieczorem natomiast zauważyłem ,że świecą się cały czas światła stop ,odpięcie czujnika stopu ,przy pedałach nie daje reakcji , światła  nie gasną ,a teraz już nawet nie gasną jak auto jest zamknięte i kluczyki ze stacyjki są wyjęte ….

 

I teraz moje pytanie ,bo z elektryki jestem nie za mocny :) 

-czy to wszystko co opisałem ,może mieć ze sobą jakiś związek ,czy po prostu zbieg okoliczności ?

-jak najszybciej sprawdzić działanie samego zaworu EGR (jakaś rozpiska pinów ,rezystancji itp.)

-czy po odpęciu całkowicie czujnika stopu ,światła powinny zgasnąć (według mnie tak) ale czy na pewno ,ewentualnie co dalej sprawdzić ,bo gdziec może jest jakieś zwarcie .

 

za każdą sugestie i podpowiedz będę wdzięczny 

Opublikowano

Przejrzyj dobrze te wiązki bo błędy masz zwarcie/przerwa... więc albo zwarcie do masy, albo przerwa w obwodzie... szukaj otarć, załamań itd... 

To są błędy EGR i Przepustnicy, jedno jest przy drugim... 

Opublikowano
  • Autor
5 godzin temu, kamil-vag napisał:

Przejrzyj dobrze te wiązki bo błędy masz zwarcie/przerwa... więc albo zwarcie do masy, albo przerwa w obwodzie... szukaj otarć, załamań itd... 

To są błędy EGR i Przepustnicy, jedno jest przy drugim... 

Kamil właśnie 5akie sami odnoszę wrażenie, ale wolę dopytać, bardziej, " kumarych w tej dziedzinie " 

 

A najlepiej jak by ktoś mi podał na talerzu, jakies rezystancje i inne poerdoly ...

Opublikowano
  • Autor
Teraz, kamil-vag napisał:

Jak będe miał chwilę to zobaczę... 

Dzieki ,napewno jak dojde do tematu ,to opisze to tutaj ,zeby bylo dla potomnych ...

Edytowane przez bartez80

Opublikowano
  • Autor

dzisiaj wymieniony włącznik świateł stop (przy pedałach)  nowy w aso 53 pln ,stopy już się nie świecą ciągle :)  dla potomnych ,odpinanie uszkodzonego włącznika nic nie daje ,stopy nadal się świecą !!!

 

dzisiaj walcze z EGR i kolektorem ,rozebrałemto wszystko i myje w ultradźwiękach ,jako ,że mamegr na stope ,to poproszę ,może ktoś ma rozpiske pinów ,gdzie co pomierzyć żeby wykluczyć awarie samego EGR .  Na wiązce od egr i przepustnicy nie znalazłem ,żadnego defektu ,natomiast znalazłem przetarcie w wiązce ,które biegnie od przepływomierza i łączy się z wiązka od egr ,ciekaae czy to była przyczyna? 

 

chłodnica spalin już też wyjęta ,zaraz będę spawał nieszczelnośc ….

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam jakie było końcowe rozwiązanie tematu bo akurat mam ten sam problem u mnie natomiast jakimś cudem dostała się część wiązki do rurki od egr i przetopiła izolacje oraz 1 kabel pytanie czy zwarcie w takim przypadku może być w zupełnie innym miejscu niż przypalona czesc złączki?  

 

Edytowane przez Rivel

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.