Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Grzanie Muszli Turbosprezarki


marcinbn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam taki problem jak dam autku popalic wystarczy 3 min jazdy otwieram maske a muszla od turba jest cała czerwona

rozchodzi mi sie o tą cześc co jest po miedzy turbem a katalizatorem co moze byc przyczyna?

wytnij kata i po kłopocie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o to chce miec autko 100% sprawne;] przypomnie ze mialem robiony remoncik bo autko wsysało olej

a nie masz przypadkiem instalacji LPG ....wygląda to na zapchany kat :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miales remont silnika, ktory zarl olej? Moze byc troche przytkany kat , przepal troche auto na jakiejs a-bahnie moze to pomoze, z drugiej strony czerwona czy zolta turbina w 1.8T to dosyc powszechne zjawisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten element pomiedzy turbem a katalizatorem jest cały czerwony ze odpaliłbym od tego fajke :> to co z tym katem? wymiana czy podlega to regeneracji?[br]Dopisany: 28 Luty 2009, 15:34_________________________________________________panowie z tego co sie dowiedzialem to grzanie sie tego elementu jest normalne w tych modelach szkoda ze nie zauwazylem tego przed remontem wrrr nie wiem na ile to prawda

nie chce zajechac śilnika po raz drugi;] prosze o konkretne odowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie z tego co sie dowiedzialem to grzanie sie tego elementu jest normalne w tych modelach szkoda ze nie zauwazylem tego przed remontem wrrr nie wiem na ile to prawda

nie chce zajechac śilnika po raz drugi;] prosze o konkretne odowiedzi

kolego mam dokładnie ten sam silnik i takie samo zjawisko. jest to normalne. Tez sie na początku zastanawiałem czy tak ma byc ale po rozmowie z kolegami którzy mają taki sam silnik wyszlo ze tak.

pamietaj tylko zeby po takim pociskaniu dobrze wystudzic turbawke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytnij kata i po kłopocie

Delikatnie nazywając - mijasz się z prawdą :thumbdown:

Nie mam kata i turbina świeci po każdej szybszej jeździe.

W tych silnikach to normalne zjawisko. K03 jest małą turbiną i musi się napocić, aby mocniej dmuchnąć. Poszukaj na forum, wielu użytkowników potwierdzi. Reszta nawet nie wie, że tak jest.

Nie wymieniaj kata, bo tak piszą na forum - to nic nie zmieni.

Na kata może wskazać analiza spalin oraz fakt, że auto jest muł, nie wchodzi na obroty i silnik się nadmiernie nagrzewa - wyraźnie odczujesz te objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...