Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 1.9 TDI AHU] padła skrzynia biegów, pomocy...


FELIPE

Rekomendowane odpowiedzi

padła mi skrzynia biegów

jakiś czas temu piątka przy wrzucaniu zaczęła cichutko chrupać, potem dwójka ciężko wchodziła, z czasem coraz gorzej, ale były też długie okresy bezproblemowej eksploatacji, więc wymieniłem tylko olej i uznałem, że to przejściowe problemy

aktualnie skrzynia padła kompletnie, notoryczne problemy z wrzucaniem dwójki, wyrzuceniem jedynki, ostatecznie skrzynia zablokowała się na luzie, względnie czasem udało się wrzucić jedynkę...

auto jest w warsztacie, diagnoza dość niepewna... boję się kosztów naprawy

pyt1

czy jest sens rozbierać skrzynie czy od razu szukać drugiej używanej??

pyt2

czy ktoś może po numerze nadwozia ustalic rodzaj skrzyni?

ETOS jak wpisze numer nadwozia wyrzuca błąd... chce powoli szukać innej skrzyni ale widze, że jest mnóstwo rodzajów i nie chce kupić czegoś co nie będzie pasowało

pyt3

czy pasuje jakaś skrzynia od 110ps? w najbliższym planie są wtryski i program, więc przy okazji usterki możnaby zrobić mały tuning :)

autko to A4 1.9 TDI AHU (90ps)

numer nadwozia podam na PW

pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, szkoda

u mnie było to samo,

skrzynia uzywana DUK: 1000 PLN (Lublin), na Allegro są juz od 700PLN, do tego 300 PLN zmiana, do tego zazwyczaj wymienia sie uszczelniacz wały korbowego 122PLN i masz 1500 PLN.

Jak coś to mam skrzynię DUK starą więc jakbyc jakiś części potrzebował to możemy pogadać. Co prawda padło mi główne lozysko po tym jak kawałem pękniętego synchronizatora wpadł tam ale parę rzeczy jest OK.

Mam nadzieję ze u Ciebie to tylko problem z synchronizatorami.

>Pyt1

>czy jest sens rozbierać skrzynie czy od razu szukać drugiej używanej??

Jest , może to być jakiś duperel..

>pyt2

>czy ktoś może po numerze nadwozia ustalic rodzaj skrzyni?

>pyt3

>czy pasuje jakaś skrzynia od 110ps? w najbliższym planie są wtryski i program, więc przy >okazji usterki możnaby zrobić mały tuning :)

Jak mam DUK (chyba oryginalnie od AJm 115PS) a pasują (malutkie róznice w przełożeniach ale do pominięcia):

CPC, DHL, DMV,DHL, DUK

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wyciągnąłem skrzynię (mam DHL) i kupiłem identyczną na allegro za 600zł plus wysyłka (z gwarancją) mam nadzieję, że będzie wszystko OK

dla porównania w Bydgoszczy po całym dniu poszukiwań znalazłem taką samą za min 1200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...