Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Kierunkowskazy przestały działać


mike122

Rekomendowane odpowiedzi

Elo, nie mam kierunkowskazów, wymieniłem w serwisie kupiony przełącznik awarii i dalej nie działają... Zaczęło sie od wymiany amorków tył, po zmontowaniu tapicerek w bagażniku przestały działać kierunki, potem przy włączaniu awaryjnych strzelał bezpiecznik, okazało się że przygniotłem kabel alarmu w progu bagażnika, poprawiłem i awaryjne działają ok ale kierunków nie ma, na nowym przełączniku też kierunków nie ma... Co wymienić, co sprawdzić??? To moje pierwsze audi i go jeszcze nie znam jak Wy... Pomóżcie, z góry dzięki. Pzdr

[ Dodano: 24-03-2007, 21:57 ]

Zero pomocy, zero rady... Wypisuje sie z klubu...:)

Żarcik, hehe, Kolego ze spotu pod Realem 20 marca tego roku, czerwone A4 na kołpaczkach..., dzięki za radę apropo kierunków, gostek naprawdę zna sie na rzeczy, poza tym to Ziooom i zapewne bedę tam śmigał zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem z kierunkami. najczesciej migną raz, czasem 3 razy i nic. najgorzej jest przy skrecaniu - mignie pare razy ale potem (przy powrocie kierownicy) cisza. Dadam, że awaryjne dzialaja normalnie.

moze podzielisz sie co to za dobra rada?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna... upalony styk w przełączniku kierunków, każde zwarcie na obwodzie świateł kierunkowskazów zawsze zniszczy jakiś element, bezpiecznik przed tym nie zabezpiecza, jedynie zwarcie na awaryjnych wywala bezpiecznik. Dziwne te Audi ale łaaaadne...:):a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

rozumiem, że masz na myśli tzw. przełącznik migaczy przy kierownicy? co w takim razie zrobiles i ile to kosztowało?

być może znasz już ten wątek ale moja sytuacja jest podobna do tej opisanej przez Mr. M'a tutaj :

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?p=231412#231412

a konkretnie o:

"W moim przypadku wystarczyło trochę dogiąć blaszki przekaźników (te które są przyciągane przez elekromagnes) i wszystko wróciło do normy. Wygląda na to, że prąd sterujący elekromagnesy jest mniejszy w przypadku sygnału sterującego z włącznika przy kierownicy niż tego z przycisku awaryjnych (awaryjne działały dobrze) i dlatego elektromagnesy nie miały siły przyciągnąć kotwiczek. Może kotwiczki się trochę odkształciły w niskich temperaturach? "

Dziś próbowałem to zrobić i .... sukces połowiczny :arrowr: działają dłużej ale jeszcze się czsem gubią i pracują nirównomiernie - w sumie i tak postęp bo wcześniej ledwo mignęły i szlus.

A może za słabo przygiąłem te blaszki?

co myślicie?

jak znajdę czas to pstryknę fotki

pozdrawiam

[ Dodano: 17-04-2007, 21:08 ]

Witam ponownie

zrobiłem parę fotek przy okazji wesołego rękodzieła pt. "Polak reperuje niemiecki przekaźnik" :lol:

1

przekaznikk.jpg

radzę uważać przy otwieraniu - jeden ząbek już wybiłem

2

blaszkaskokk.jpg

to ramię ma pewien skok

i teraz nie wiem co tak naprawdę trzeba przygiąć - to?

3

blaszka01.jpg

czy to?

4

blaszkapodwojnaa.jpg

a jeśli te ostatnie - to w którą stronę?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przeczyścic styki które są pod tym ruchomym ramieniem (zdjecie 4) , ewentualnie dognij ramie lekko w kierunku styków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimacja przekaźnika zakończona sukcesem :biggrin:

NA wszelki wypadek podgiąłem blaszki z obu stron i kierunki działają jak nowe ;-p

polecam wszystkim niuniom cierpiącym na znikające kierunki !!

Szczególne podziękowania dla Mr. M'a z Audi Klub Polska oraz Szamota za dobre rady :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglby mi ktos poradzic jak wyciagnac ten wlacznik awaryjnych? wiem jak wyglada wyjety, jakie ma zaczepy, ale nie wiem jak je podwazyc, nie ma dojscia... audi A4 99r, wlacznik jest juz inny, taki jak w A6...

proszę uzupełniuj profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,żeby rozebrać i wyjąć ten przełącznik trzeba demontowac kierownice z poduszka? Jutro sie zabieram za ten włącznik bo swiecą mi sie długie caly czas.

:a4fan: ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam temat bo mam nowy - swoj przypadek :naughty:

Sytuacja wyglada tak samo jak u reszty bo tez zawieszaly mi sie kierunki potem juz tylko migaly dwa razy i w ogole znikaly (przerywacz nie wydaje dziwieku) awari tez nie mam. Kupilem dzis drugi przerywacz i okazalo sie ze jak go wsadzilem, zalaczylem zaplon to wywala bezpiecznik nr 2 (kierunki) i nr 38 (swiatla awaryjne) oczywiscie po wlaczeniu w/w swiatelek. Gdzie mam szukac przyczyny tego ? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie jak wymontowa przekaźnik bo dziś próbowałem ale lipa tak wczepiony że nie mam pomysła

:szukaj: tu masz linka który powinien ci pomóc http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t24338.0.html;highlight=awaryjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepiam sie pod temat.

problem zaczął sie od tego że włączony kierunkowskaz prawy/lewy nie mruga w ogóle, tylko świeci bez przerw, pomyślałem że przycina sie przerywacz parę razy mocniej włączyłem/wyłączyłem awaryjne i zaczęły działać...i tak do wczoraj ja na kierunek a tu nic zero reakcji, rozebrałem przerywacz i w pewnych miejscach po poruszaniu korpusu z elektromagnesem działa ale nie zawsze.

czy jak działają postojowe prawa/lewa strona auta to brak kierunkowskazów jest z winy przerywacza czy to może być też dzwignia przy kierownicy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepiam sie pod temat.

problem zaczął sie od tego że włączony kierunkowskaz prawy/lewy nie mruga w ogóle, tylko świeci bez przerw, pomyślałem że przycina sie przerywacz parę razy mocniej włączyłem/wyłączyłem awaryjne i zaczęły działać...i tak do wczoraj ja na kierunek a tu nic zero reakcji, rozebrałem przerywacz i w pewnych miejscach po poruszaniu korpusu z elektromagnesem działa ale nie zawsze.

czy jak działają postojowe prawa/lewa strona auta to brak kierunkowskazów jest z winy przerywacza czy to może być też dzwignia przy kierownicy ???

Wydaje mi się, że problem dotyczy przerywacza. Jakby przełącznik kierunkowskazów przy kierownicy nie łączył to by się w ogóle nie świeciły. Miałem taki sam problem i wymiana przerywacza pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...