Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak naprawić Zanikające pixele na LCD od radia CD Audi Symphony 1


Greg19877

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem auto w naprawie, niestety musiał zostać odłączony akumulator, wiec w radiu pojawił się na napis SAFE, trzeba było wpisać kod, więc go odblokowałem u elektryka samochodowego, wpisałem kod i po tej usłudze, tak wygląda Text RDS. Coś się spieprzyło, elektronik mówi, że on nic nie uszkodził. To co jest do cholery?
Z tego co widzę np. RDS na dwóch różnych radiach to np. na RMF FM i Radio Weekend dwie pierwsze literki szfankują, ale pixele się pokazują w tych miejsach na dwóch różnych radiach, więc nie wiem w czym problem?, rozkręciłem radio wyczyściłem laser, bo miałem też problem z czytaniem płyt CD, mogę zdradzić jak to zrobiłem, patyczkiem do uszu i spirytusem przeczyściłem laser, płyty teraz czyta od strzała.
Jednak co się dzieje z tym LCD i dwiema pierwszymi literkami? zdjąłem cały LCD, jest on na 3 taśmach przypięty do płyty, nie widzę żadnego uszkodzenia taśmy

Znalazłem w internecie pewien sposób na to, ale nie wiem jak za to się zabrać by nie uszkodzić i których miejscach ponakłuwać linie na łączeniu taśmy

Link:

https://naforum.zapodaj.net/164975e8a3fd.jpg.html

9e2e5d14ba81.jpg



Taki sposób znalazłem na internecie : z tego tematu

 

 

Edytowane przez Greg19877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...