Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Xenon dziwne zachowanie - skacze


fishu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni mam problem z światłami. Dostają jakiejś głupawki i wariuja góra dół. Podczas jazdy potrafi byc to jeszcze mocniejsze, skaczą od góry do dołu, zatrzymują się w różnych pozycjach. Czym to może być spowodowane? Czasami jest wszystko okej a czasami latają jak szalone. Dołączam film podgladowy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś ze sterownikiem samopoziomowania lub instalacją... Zobacz przy samym czujniku kabelek, może coś się nadłamał, lub zanieczyszczony czymś itd...

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompa podpinalem i brak błędów, czasami jadę w trasie trzy godziny i jest okej a czasami odpalam samochód i już widzę jak światła latają gora dół. Gdzie znajduje się sterownik od xenon? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam czujnik  przód lub tył. Problem z potencjometrami.  Może być zniszczona ścieżka i szybko zmienia wartość.  Tyle że w zakresie i stad brak błędów .

 Czujnik przód na wahaczu  lub tył quattro wahacz,  oska belka.   Najlepiej podpiąć kompa i sprawdzać w czasie jazdy parametry z obu czujników  w jakim zakresie się zmieniają.  

Edytowane przez Gwerty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być od soli? Teraz zima to może dostało się i dzieją się takie cyrki. Muszę zacząć od vcds i sprawdzę te czujniki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik samopoziomu ma taki otworek odpowietrzający przy wtyczce i tamtędy niestety potrafi woda się dostać. Spróbuj oczyścić go , powinno być ok. Jeśli nie czujnik do wymiany z ASO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upolowalem lampy, jak swirowały to na vcds zobaczyłem wskazania i tylny czujnik skakał z wartościami raz 70% a raz 0% więc to wina jego, teraz jakoś go wyjąć i oczyścić albo wymienić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem od jakiegoś czasu. Wczoraj z mechanikiem sprawdziliśmy czujnik i wyszło wszystko. Ktoś gdzieś kiedyś coś przy nim modził, bo wtyczka owinięta była izolacją. Piny we wtyczce i czujniku są do tego stopnia zgnite, że wyłamały się. Potrzebuje czujnik i wtyczke. W ASO za sam czujnik wołają ok 700zł. Nie ukrywam, że cena mnie troche przygniotła ?
Teraz pytanie do znawców, może ktoś borykał się z podobnym problemem? Szukać używki? Jakoś nigdy nie miałem przekonania do używek (szczególnie elektroniki)... Zamienników ponoć nie ma. Może z jakiegoś innego modelu spasował by taki czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...