Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Haczyki w umowie OC i AC z TU. Ile płacicie za ubezpieczenia ?


Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym bardzo rozpocząć dział ( temat) jakie haczyki stosują Towarzystwa ubezpieczeniowe w warunkach umowy z OC i AC .

Nie ukrywam że warunki z OC nigdy mnie nie interesowały ponieważ kupuje się zawsze jak najtańsze ubezpieczenie OC

Było parę poruszanych tematów na temat ile kto płaci za ubezpieczenie czy pakiet it. Chciał bym się dowiedzieć od jakiej wartości zo jest zawarte w pakiecie lub AC ile lat a nie tak ogólnikowo. Co oczekujesz od ubezpieczenia

Jaj juz tu nieraz poruszałem rożne aspekty ubezpieczeni, czeka mnie w tym miesiącu ubezpieczenie pojazdu ,dzwoniłem do liberty direct super oferta , lecz przedział cenowy taki średni. Ale zapytałem się pani czy jak podpisuje umowę przez tel to tez kasę przy szkodzie dostane przez tel . Znów w PZMOT ma jako tak fajne warunku tylko w warunkach jest napisane że oględziny są do 7 dni roboczych , a co jak są święta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry pomysł kolego... pod warunkiem że będziemy uzupełniać, a Ty jako "ojciec dyrektor" tego tematu umieścisz w pierwszym poście podział na firmy ubezpieczeniowe w stylu:

LISTA "HAKÓW"

PZU:

1.

2.

3.

itd.

LINK4:

1.

2.

3.

4.

itd

z podziałem na TYPY UBEZPIECZEŃ

i będziesz uzupełniał to co wpiszemy... bo tak to będzie jeden wielki bu....

kto będzie chętny to sobie przejrzy pierwszy post i będzie OK

PS: OC mnie nie interesuje - podobnie jak Ciebie - nie jest dla mnie...

PS2: zmień ort w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PS: OC mnie nie interesuje - podobnie jak Ciebie - nie jest dla mnie..."

Jest sporo wyłączeń i roszczeń regresowych, ale skoro Was nie interesuje...

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że może być to naprawde ciekawy temat.

Ja słyszałem że ubezpieczyciele często przy wypłacie szkody całkowitej obniżają wartość auta (np. ponieważ przeskoczył rocznik lub zwiększył się przebieg), a z tego co się orientuje jest to niezgodne z prawem i warto zawsze się odwoływać (z pozwem do sądu włącznie), ponieważ firmy ubezpieczeniowe dobrze o tym wiedzą i gdy postraszy się ich pozwem sądowym to od razu zmieniają swoje stanowisko.

W momencie podpisania umowy ubezpieczenia jest wyliczana wartość auta i od niej liczona jest składka, a co za tym idzie przez czas trwania ubezpiecznia (rok) wartością wyjściową powinna być wartość na umowie na jaką jest ubezpieczone auto (ponieważ skłądka była wyliczana wg. tej wartości a nie wartości średniej w danym roku).

Jeśli ubezpieczyciel chciałby zmniejszać wartość samochodu z biegiem czasu, musiałby co miesiąc wyceniać samochód i wyliczać nową składke uwzględniając utrate wartości samochodu.

Wtedy mógłby wypłacić szkode wg. ostatniej wyceny.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto w leasingu i ubezpieczenie mam wykupione w pakiecie chyba w PZU.

Zrobiłem pod koniec roku lekkie ała autku i wymiane tylnego błotnika i zderzaka z lakierowaniem wycenili mi na ponad 8000zł więc nie narzekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim podpiszesz umowę to daj sobie jeden dzień na przeczytanie warunków ubezpieczenia!!!!

Dowiedz się ile musisz dopłacić za zniesienie amortyzacji i wkładu własnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużym problemem jest to, że np jak się ma dwa auta w leasingu i jednym jeżdzę ja a drugim moja żona i przykładowo żona się zagapi i we mnie wjedzie to nie dostaniemy wypłaty z AC. Miałem taki przypadek u znajmomych że brat siostrze wjechał w tył auta i ubezpieczyciel nie wypłacił odszkodowania bo uznał to za celowe uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...