Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 2.8 APR QUATTRO LY9B Clear S4 Body

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
34 minuty temu, tasior87 napisał(a):

Jeśli chodzi o kolektory to nie tyle co się nad nimi zastanawiam co staram się na nie odłożyć siano. 

Zastanawiałem się właśnie czy masz muszle strony ciepłej od K04 - dobry ruch. 

Wydech 3 może być trochę za duży. 

Centralny cooler mi się nie widzi że względu na podcinanie zderzaka ale jak masz już gotowca to chyba nie ma co kombinować.

Mam wykres i na tych turbinach wykrecili w innym aucie 480 km i 603 niuta więc jestem dobrej myśli...

A co do coolera to tez bym wolał te boczne od Wagnera ale to kolejna kasa do wpakowania więc chyba na razie będzie ten co jest, zderzak się "dopasuje" :thumbup1: Zobaczymy jakie będą temperatury w dolocie

Opublikowano
12 godzin temu, Sebalbn napisał(a):

Mam wykres i na tych turbinach wykrecili w innym aucie 480 km i 603 niuta więc jestem dobrej myśli...

A co do coolera to tez bym wolał te boczne od Wagnera ale to kolejna kasa do wpakowania więc chyba na razie będzie ten co jest, zderzak się "dopasuje" :thumbup1: Zobaczymy jakie będą temperatury w dolocie

Pamiętaj tylko, że korby poddają się przy ok. 650Nm.

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, tasior87 napisał(a):

Pamiętaj tylko, że korby poddają się przy ok. 650Nm.

Tak tak wiem, nie chce przekraczać 600 NM, ja to będę zadowolony jak wypluje te 400km 

Jeszcze sporo rzeczy jest do zrobienia przy serwisie tego silnika jak już będzie wyciągnięty z budy ale na razie przepycham się z lakiernikiem bo prawdopodobnie czeka mnie ponowne lakierowanie auta, pojawiły się jakieś dziwne małe białe kropki na lakierze bazowym (pod klarem) i czekam na eksperta który oceni co tam się wydarzyło... 

Opublikowano
9 godzin temu, Sebalbn napisał(a):

Tak tak wiem, nie chce przekraczać 600 NM, ja to będę zadowolony jak wypluje te 400km 

Jeszcze sporo rzeczy jest do zrobienia przy serwisie tego silnika jak już będzie wyciągnięty z budy ale na razie przepycham się z lakiernikiem bo prawdopodobnie czeka mnie ponowne lakierowanie auta, pojawiły się jakieś dziwne małe białe kropki na lakierze bazowym (pod klarem) i czekam na eksperta który oceni co tam się wydarzyło... 

Nakładałeś jakieś powłoki po malowaniu ?

Opublikowano
  • Autor
39 minut temu, tasior87 napisał(a):

Nakładałeś jakieś powłoki po malowaniu ?

Tak, była 2 etapowa korekta lakieru, żeby wyciągnąć swirle z lakieru i powłoka gyeon cancoat evo, plus folia ppf pod klamki... Ale to wszystko dopiero po utwardzeniu się lakieru, bo auto wyjechało polakierowane w październiku 2023, przestało cała jesień i zimę w garażu i dopiero na początku sezonu zdecydowałem się na oddanie auta do chłopaków z detail  support...

 

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Witam po przerwie, wrzucam kolejna aktualizację w temacie, doszły DP 3' w termice od Bizona, komplet pouliretanów na sanki przód + tył od Strongflex, podstawka mocal do montażu dodatkowej chłodnicy oleju, nowe zaworki zwrotne oleju ori ASO... W miedzy czasie niebieska s-ka pojechała na wyjęcie gratów na przeszczep, cały silnik jest już rozebrany, będzie nowa pompa oleju, nowe panewki, głowice pojechały na obróbkę i na szczęście gładzie cylindrów i tłoki wyglądają na całe mimo dużej ilości nagaru w silniku a może to znaczyć słabej jakości olej lub zbyt długie interwały wymiany... Dlatego tak ważne jest, żeby o to dbać :thumbup1:

 

Kilka fotek z prac i gratów co doszły :decayed:

IMG-20250117-WA0000.jpg

IMG-20250117-WA0001.jpg

IMG-20250208-WA0000.jpg

20250208_134333.jpg

20250208_134626.jpg

20250208_135600.jpg

image000000.jpg

image000001.jpg

image000002.jpg

image000003.jpg

image000004.jpg

image000005.jpg

image000006.jpg

image000007.jpg

Opublikowano

Nową pompe oleju już namierzyłeś? Kolega na grupie sprzedawał jakiś czas temu nówkę ori, a z tego co wiem to ciężko już takie dostać. 

Opublikowano
  • Autor

Hej,

 

Tak tak już ogarnięta, została założona bardziej wydajna pompa oleju, żeby zejść trochę z temperaturą oleju i poprawić smarowanie. Auto składam w Vag Performance Lublin i Grzesiek tam ma bardzo dobry dostęp do wszystkich części. Dół silnika już złożony, czekamy aż wrócą głowice z obróbki, aktualnie wszystkie elementy tylnego zawieszenia  i część przedniego jedzie w piach i malowanie proszkowe:thumbup1:

Screenshot_20250211-103730_WhatsApp.jpg

Opublikowano
7 godzin temu, Sebalbn napisał(a):

została założona bardziej wydajna pompa oleju, żeby zejść trochę z temperaturą oleju i poprawić smarowanie.

O jakiej wydajniejszej pompie mówisz?

Opublikowano

Lubię takie zdjęcia ? Powodzonka

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, tasior87 napisał(a):

O jakiej wydajniejszej pompie mówisz?

Było zapytanie czy zakładamy oryginalna pompę  czy poprawiamy fabrykę i dajemy pompę która jest bardziej wydajna, oczywiście poprawiamy gdzie się da i taka też padła decyzja. Podpytam dokładnie co to za pompa ale chyba ta z 2.5 tdi jest bardziej wydajna od ori s4, ale pewności nie mam, na pewno dam Ci znać jak będę znał dokładną specyfikację. Na ten moment zdałem się całkowicie na ogromną wiedzę VAG Performance Lublin, zrobili dziesiątki tych silników 2.7 I to w dużo mocniejszych specyfikacjach- można śmiało powiedzieć że mają ten silnik w małym palcu :thumbup1:

 

42 minuty temu, Gorczyk napisał(a):

Lubię takie zdjęcia ? Powodzonka

Dzięki za miłe słowa, który fan motoryzacji tego nie lubi  :decayed:

Opublikowano
21 godzin temu, Sebalbn napisał(a):

Było zapytanie czy zakładamy oryginalna pompę  czy poprawiamy fabrykę i dajemy pompę która jest bardziej wydajna, oczywiście poprawiamy gdzie się da i taka też padła decyzja. Podpytam dokładnie co to za pompa ale chyba ta z 2.5 tdi jest bardziej wydajna od ori s4, ale pewności nie mam, na pewno dam Ci znać jak będę znał dokładną specyfikację. Na ten moment zdałem się całkowicie na ogromną wiedzę VAG Performance Lublin, zrobili dziesiątki tych silników 2.7 I to w dużo mocniejszych specyfikacjach- można śmiało powiedzieć że mają ten silnik w małym palcu :thumbup1:

 

Dzięki za miłe słowa, który fan motoryzacji tego nie lubi  :decayed:

To zapewne z 2.5 tdi ale tam trzeba ją coś trochę popieścić. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.