Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośna praca silnika- stukanie zaworów


Tomcio 65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Koledzy mam problem mianowicie po uruchomieniu silnika ( obojetnie czy zimny czy ciepły oraz czy niskie lub wyzsze obroty) stuka- cykanie tak jakby grały popychacze chydrauliczne. Samochód Audi A4 B8 z 2009r silnik 2.0 CR. zdemontowałem rozrzad oraz walki rozrzadu i kilka popychaczy jest miekkich tzn moge je ścinac palcami reszta twarda mega twarda. Pytanie czy tak musi byc??? stuki- pukanie nie wiem jak to fachowo nazwac dochodza z okolicy wałka wydechowego okolice chlodniczki EGR. Koledzy bardzo Prosze o pomoc w sprawie oraz o wyjasnienie tematu hydraulucznych popychaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak zaworek możesz scisnać w palcach to znaczy, ze nie ma w srodku oleju ktory ustala luz zaworowy. Jezeli masz wszystkie zaworki wyjete to rozbierz je i wymyj w srodku. Nastepnie złóż i wszystko poskrecaj. Jeździj i obserwuj. Jezeli bedzie to samo to znaczy, ze zaworki - poychacze są do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy:

1. Nie jestem w stanie teraz niestety nagra zadnego dzwieku gdyz mam wszystko rozebrane..

2. Popychacze zaworowe były montowane nowe wszystkie 16 szt. zdemontowałem wszystko jeszcze raz i ku zdziwieniu na wałku ssaym 4 szt miekkie. Pytanie czy nie dochodzi tam olej choc moim zdaniem jak rozebrałem wszystko to az pływało od oleju..... Nie wiem byc moze wina w popychaczach...

Drugie pytanie na co złozyc mostek od wałku rorzadu, niby mowia ze nieskłada sie to na silikon..... ale jak sie da cienka wartswe to powinno byc ok.

Prosze o wasze zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...