Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T BEX nie odpala. Czytaj.


Harnasiex

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Piszę do was z zapytaniem i moim problemem.

 

Posiadam audi A4 B6 1.8T bex + LPG

W pewnym momencie zgasła i nie chce odpalić przez to że nie ma iskry. Wcześniej miała tak kilka razy że nie zapaliła. Ale potem gdy podchodziłem do niej po około godzinie nie było problemu z jej odpaleniem. Wcześniejsze błędy to wypadanie zapłonu.

LPG zakręcone i gaz z przewodów wypalony. Świeczki mokre od paliwa, więc pompa chodzi.FB_IMG_1547920657148.jpg

Teraz sprawa ma się tak: kable przy cewkach były spękane dlatego wymieniłem wszystkie 4 kostki od cewek wraz z odcinkami kabli. Gdy sprawdzam 1 i 4 pin w kostce przy przekreconym zapłonie to z kostek wychodzi 12V. Lecz przez cewkę prąd nie chce iść, może nie tyle co nie chce co coś nie daje impulsu żeby tą iskrę wytworzyć. Dowiedziałem się że w bexie nie ma ani modułu zapłonowego ani wzmacniacza modułu. Przekaźniki przy ECU sprawdzone poprzez zwarcie ich i próbie odpalenia. Bezpieczniki wszystkie sprawdzone. W VAGu błędów brak, podczas kręcenia obroty w VAGu się pokazują więc czujnik położenia wału odpada.

Co w tych silnikach daje impuls na cewki? ECU?

Wczoraj chciałem zajrzeć właśnie do ECU, jedna wtyczkę odpialem od niego jest sucho. Drugiej nie mogłem bo blokuje mnie metalowa osłona, dzisiaj rozwierce nity i się do niego dobiorę. Niżej dodaję zdjęcie znajomego który miał podobny problem i okazało się że zalany jest komputer chociaż u mnie nie widać żeby było mokro czy wilgotnie.

Za każdą radę z góry dziękuję.

 

IMG_20190118_163154.jpg

IMG_20190118_125008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...