Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pojedyncze stuknięcie przy szybszym ruszeniu i przyspiszenieniu na dwójce


Amano

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Stuków ciąg dalszy. Z jednymi długo walczyłem, okazała się zwrotnica. Temat znowu powraca tym razem w drugim kole i inne objawy. Koło od kierowcy, wymienione zostały dwa wahacze górne, sprawdzone pozostałe, wszystko jest ok, nic nie stuka na dołkach podczas normalnej jazdy. Pojawiło się takie trochę głuche stuknięcie, wydawało mi się, że właśnie w tym kole. Stawialiśmy, że to może przegub - wymieniony i niestety dalej problem występuję.

Jeżeli ruszę w specyficzny sposób - chodzi o odpowiednie puszczenie sprzęgła, nie musi być to MEGA szybko, chodzi o pewną prędkość, schemat słychać jest pojedynczy stuk, również jak na dwójce dodam mocniej gazu słychać jest to stuknięcie. Objaw występuje nie zawsze, ale jeżeli uda mi się w ten sam sposób powtarzać manewr ruszania i przyspieszenia to jest ciągle występujące pojedyncze stuknięcie. Na wyższych biegach już nie.

Auto ma przebieg 160 tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być sporo.

Sprawdź też czy sanki są dokręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś też miałem pukanie niby w zawieszeniu niby poducha... ciężko było zdiagnozować jednak problem był znacznie prostszy ... źle przykręcony akumulatora, może też to sprawdź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem właśnie po wymianie poduszki skrzyni biegów. Poduszka była pęknięta na środku. Nie mam już siły. Stuknięcie zmieniło swój odgłos na bardziej metaliczny. Pojawia się teraz bardziej przy każdym gwałtownym dodaniu pedału gazu. Nie jest już słyszalne przy ruszeniu. Dźwięk jakby coś wisiało i stukało. Wcześniej nie było takiego odgłosu. Będę dalej drążył temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem został rozwiązany. Winne okazały się pęknięte od spodu poduszki silnika. Jedna i druga była uszkodzona. Pomimo braku wizualnie oznak uszkodzenia, były uszkodzone, część płynu wyciekła. Polecam sprawdzić. Dostępne do tego silnika tylko oryginalne z końcówką AF oraz BJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...