Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ogrzewania


Jasiek12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z ogrzewaniem. Nie mam gorącego powietrza, jest jedynie takie lekko ciepłe. Odpowietrzałem nagrzewnicę, węże od nagrzewnicy są gorące, płyn w zbiorniku też jest. Wyświetlają mi się błędy w klimatroniku: 11.5 i 11.7. Znalazłem tutorial co z tym zrobić

Zdjąłem schowek i u mnie jest inaczej. Mam niebieskie cięgno tak jak w tutorialu i ono pracuje normalnie przy ustawianiu nawiewów na środku deski i na nogi. Zamiast czarnego mam czerwone i ono czasem tylko lekko drgnie. No i nie wiem czy u mnie jest coś nie tak z silniczkiem z czerwonym cięgnem ? Bo nie wiem co dalej rozbierać, gdzie szukać usterki ? 

DSC_0097.JPG

 

Rozebrałem silniczek z czerwonym cięgnem i go wyczyściłem. On steruje powietrzem ciepło/zimno. Teraz wyświetla się tylko błąd 11.7 Ogrzewanie już jako takie jest. W czym może być problem ? 

Edytowane przez Jasiek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.7 jest od klapy centralnej. Zrób z nim porządek a potem adaptacja klap na odpalonym silniku.

Adaptacja:

Odpalasz silnik -> ustawiasz klimatronika na "AUTO" -> wchodzisz w vagu do sterownika klimy-> basic settings grupa 001 -> słuchasz pracujących silniczków które przejadą od krańcówki do krańcówki, po pojawieniu się 0 w każdej rubryce, wychodzisz z BS i sprawdzasz błędy. Jeśli żadnego nie ma to adaptacja została zapisana.

Jak nawiew ciepłego powietrza się nie poprawił to oznacza że masz zapowietrzoną lub zakamienioną nagrzewnice.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę jechać do mechanika, bo nie mam vaga. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz...kosz zakupu kabla -parę dych(polecam viakena)A mechanik za samo podłączenie skanuje Cię 50-100zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...