Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe hamulce


Szmaragd719317

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co może być przyczyną, że na początku gdy zaczynam jazdę hamulce nie hamują gdy naciskam pedal hamulca, ale tylko na początku później już hamują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ hamulcowy nie jest zapowietrzony czasem? To się teraz zrobiło, czy dopiero kupiłeś auto, które już tak miało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak w każdej sprawie - jak nie rozbierzesz hamulców to się nie dowiesz co jest :) Może tarcze są już cienie jak listki, lub hamuje już tłoczkami w zaciskach, bo klocków już nie ma, może zapowietrzony układ bo gdzieś lekko płyn ucieka...

Na początek musisz zrzucić koła i przejrzeć jak w ogóle wyglądają hamulce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to następne w kolejności do sprawdzenia - zaciski, przewody, pompa hamulcowa.

Tak sobie pomyślałem, że może być też wina serwa wspomagania. Jak zaczynasz jazdę to pedał hamulca jest twardy, czy normalnie można go wcisnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak dla mnie zacisk(i) blokują, albo coś z serwem. Jeśli chodzi o to drugie to sprawdź przede wszystkim w jakim stanie są przewody podciśnienia je zasilające. Niestety nie pomogę Ci gdzie są, bo ja mam benz 1,6, a w TDI jest to wszystko inaczej. W każdym razie u mnie dwa podciśnienia przy kolektorze były przetarte i hamulce zachowywały się dziwnie. Po wymianie - hamulce jak nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak zastanawiam się skoro hamulce później są to serwo może działa, pierwszo co to sprawdzę przewody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie powiedziałem, że serwo nie działa, po prostu moja myśl jest taka, że przewody je zasilające mogą na zimno być twarde ze starości i przepuszczać, a gdy się silnik i cała komora rozgrzeje to miękną i wtedy jeszcze trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem teraz :) dziękuję bardzo tak czy inaczej w środę jadę do mechanika :) który pierwszo co przez telefon stwierdził że trzeba przewody sprawdzić 

Edytowane przez Szmaragd719317
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szmaragd719317 napisał:

Witam, co może być przyczyną, że na początku gdy zaczynam jazdę hamulce nie hamują gdy naciskam pedal hamulca, ale tylko na początku później już hamują. 

sprawdz działanie Vacuumpompy vakuometrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...