Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pasa przedniego


ferdek77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dużo pracy jest przy wymianie pasa przedniego? potrzebuję przełożyć te wszystkie wentylatory  na drugi cały i zamontować z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak same wentylatory chcesz wymienić to musisz go odsunąć w pozycję serwisową , jak do wymiany rozrządu i dasz radę, roboty trochę jest , ale nie ma tragedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wentylatory, cały pas przedni, a resztę przełożyć( chłodnice, wentylatory itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę rozkręcania będzie , przekładałem taki pas , płyn chłodniczy do spuszczenia, chłodnicę od wspomagania trzeba rozpiąć ,tylko nie wiem jak z klimą czy da radę bez spuszczania czynnika bo jak zmieniałem to i tak go nie było , więc wszystko rozłączałem , najciężej miałem ze śrubami od podłużnic , połamałem 1 torx i szlifierka poszła w ruch , 2 śuby nie chciały się odkręcić, po za tym wszystko gładko poszło , pas przedni masz ori na zmianę , bo zamiennika nie polecam , tragedia w wykonaniu i spasowaniu,po próbie montażu oddany do sklepu i założony używka ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie przerażenie zagościło w mej głowie jak wspomniałeś o tej klimie, mogą wystąpić jakieś ''skutki uboczne'' czy po ewentualnym poskładaniu, nabiciu, będzie dalej klima śmigać bezproblemowo ? Tak pas ori,  a w zasadzie jeszcze przed kupnem, dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to podjedź tam gdzie robią klimę to ściągną czynnik i później nabiją, do wymiany osuszacz i dysza rozprężna , tylko dobrze zdjąć pasek z klimy podczas jazdy bez czynnika bo zatrzesz sprężarkę, masz 2003 to pewnie pasek jest oddzielny na klimę,jeszcze co do pasa pasuje tylko od 1.9tdi lub 1.8t inne nie podejdą

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ten osuszacz zamontować przy okazji wymiany pasa, a klimę nabić dopiero ze 2 tygodnie później ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki filmik znalazłem z wymiany rozrządu, ściągają cały pas, czyli jeśli miałem robiony rozrząd i czynnika nie musiałem uzupełniać, to da się bez rozszczelnienia klimy ten pas wymienić ?

https://www.wykop.pl/link/1164221/audi-a4-1-9-tdi-awx-ladnie-pokazana-wymiana-paska-rozrzadu/

Tutaj widać że można bez rozszczelnienia, zastanawiam się czy jest sens pchać się w dodatkowe koszty ze spuszczaniem czynnika i wymianą osuszacza, w tej chwili klima chłodzi 6st.  ?

 

Edytowane przez ferdek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sprawdzić jak przechodzą węże do chłodnicy klimy ,bo właśnie nie pamiętam ,ale wydaje mi się że idą poza pasem i da się wymienić bez opróżniania,odkręcisz ją i położysz pod auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, korzystając z okazji ze rozmawiacie o pasach przednich, pas do 1.8T 150 KM AVJ,  będzie pasował do BFB 163KM???(mam jeden wentylator), miałem stłuczkę i muszę podmienić. Z góry dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 b6 1.8t i 1.9tdi pasy są takie same, oznaczenie silnika nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, daleko jade po niego i chce mieć pewność, mam jeszcze jedno pytanko moze nie ten dział.., ale gość ma też zderzak przód w kolorze w dobrym stanie ale ma dokładkę taką chyba z s line taką usportowioną "hokej", ja takiej nie chce... czy pasowałby jakbym kupil oryginalny sam hokej na podmianke? czy tez zaczepy beda pasowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły hokej nie podejdzie do góry s-line ,bierz cały zderzak i zakładaj , dużo lepiej wygląda niż seria

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno upewnij się czy ten pas jest 100% z b6 , bo silnik bfb był w b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest z b6 na 100%, no mi sie nie podoba, a po drugie dol ma pekniety wlasnie ta dokladke s line...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, kupiłem pas przedni, o którym pisałem od silnika AVJ, jednak nie pasuje mi chłodnica klimatyzacji. Moja oryginalna miała numer 8E0 260 401 D a ta z kupionego pasa ma inne średnice wlotu i wylotu ( tak mi mówił mechanik). Później odczytam z niej numery i napiszę, a czy mógłbym teraz poszukać i zmienić same przewody?, czy znajdzie sie to po numerach?, bo troche lipa teraz kupić nową chłodnicę za 300 zł? jak za cały pas dałem 500?. Ktoś pomoże mi jak dopasować te przewody?,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są szybko złączki miałem chłodnicę od 2.0 alt , od 1.8t i 1.9tdi i wszędzie wejście i wyjście było takie samo

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...