Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrzony uklad i brak ogrzewania na wolnych obrotach


qpens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów przekonałem całe forum i nic konkretnego nie znalazłem mowa o a4 b6 2.0 alt LPG 2001r  a mianowicie po wymianie rozrządu i wymianie płynu zalalem świeży po odpaleniu silnika wraz ze wzrostem temperatury uzupelnialem płyn aż do momentu gdy z nawiemu na ustawionej najwyższej temperatury leciało gorące powietrze i unormowal się stan płynu w zbiorniczku wszystko ładnie pięknie aż nie ruszyłem w drogę rano po całej nocy stania samochodu okazało się że nie leci cieple powietrze na wolnych obrotach. Znalazłem na forum jak odpowietrzyc nagrzewnice zrobiłem jak w opisie ponieważ górny wąż nagrzewnicy wydawał się pusty i tym samym był zimny po zabiegu znów było dobrze aż samochód znów stał przez noc i rano znów zimne przeczyscilem nagrzewnice soda kaustyczna wyplokalem aż woda leciała swobodnie i była czysta znów odpowietrzanie ale płyn leciał spieniony ale grzało. Dziś znów zimno podpiolem inferfejs Delphi zacząłem sprawdzić czujniki temperatury i nie wykazały żadnych błędów. Temperatura silnika na poziomie 90℃ czujnik g62 ale temperatura na wyjściu z chłodnicy na poziomie 30℃ i wąż był letni czujnik g83 który założyłem nowy oryginalny a termostat otwarty był w granicach 40%. Przy odpowietrzaniu woda się gotowała wskaźniki temperatury był równo na 90℃ a wentylator chłodnicy nie nie zalaczyl. Po zgaszeniu silnika i zdjęciu kostki z czujnika g62 dopiero włączył się wentylator chłodnicy a na interfejsie pokazywał temperaturę -48℃. Ręce mi już opadają bo nie wiem czy to tak powinno być i czy jak układ jest zapowietrzony to wentylator się nie zalaczy może ktoś z was ma jeszcze jakiś pomysł i mi pomoże bo nie wiem nawet jakie powinny być wartości na tych czujnikach mam ochotę zepchnąć samochód z wiaduktu czekam na jakieś pomysły z góry dzięki i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...