Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Spotkanie z dzikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, hak64 napisał:

Musisz uzyskać akceptację sprzedaży za określoną cenę. To jest szkoda całkowita, na dodatek likwidowana z AC, gdzie trzymają cię zapisy umowy (tych nie znam, bo każdy ubezpieczyciel ma własne). Jeśli sprzedasz auto w cenie złomu, to z pewnością nie zapłacą tyle ile byś oczekiwał, bo będą mieli argument, że pozbywając się auta za tak niską kwotę, naraziłeś ich na stratę. Oni oszacowali że wrak jest wart 24 tys, więc kwota sprzedaży poniżej tej wartości musi zostać przez nich zaakceptowana.  Od ogólnego zysku odlicz jeszcze dobrą flaszkę dla mnie.?

Ok.

To pytanie, jak długo mogą zwlekać z konkretną decyzją. 

Opublikowano
4 minuty temu, duzy616 napisał:

To pytanie, jak długo mogą zwlekać z konkretną decyzją. 

Masz argument w ręce. Warsztat zamierza cię obciążyć kosztem parkowania i zabezpieczania pojazdu (np 25 zł za dobę). To powinno im zagęścić ruchy. 

Opublikowano
  • Autor
15 godzin temu, hak64 napisał:

Masz argument w ręce. Warsztat zamierza cię obciążyć kosztem parkowania i zabezpieczania pojazdu (np 25 zł za dobę). To powinno im zagęścić ruchy. 

Napisałem im, że mam kupca itd. Odpowiedzieli, że z samochodem mogę zrobić co chce, że nic więcej nie otrzymam.

Opublikowano
14 minut temu, duzy616 napisał:

Napisałem im, że mam kupca itd. Odpowiedzieli, że z samochodem mogę zrobić co chce,

Odpowiedzieli telefonicznie, czy mailem? 

15 minut temu, duzy616 napisał:

że nic więcej nie otrzymam.

To nieprawda. Skoro samochód wyceniono na 49 tys, a otrzymałeś 25 tys, to ubezpieczyciel jest obowiązany zrekompensować ewentualną stratę, gdyby kwota uzyskana ze sprzedaży samochodu była mniejsza niż 24 tys. Do tego właśnie potrzebujesz ich akceptacji. Oni oszacowali wartość wraku na 24 tys, więc niech ci wskażą osobę, która to kupi za te pieniądze. Jeśli nie ma chętnych, możesz sprzedać samodzielnie za mniejszą kwotę, ale podejrzewam, że wyegzekwowanie dopłaty od ubezpieczyciela będzie wymagać zaangażowania prawnika. 

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, hak64 napisał:

Odpowiedzieli telefonicznie, czy mailem? 

To nieprawda. Skoro samochód wyceniono na 49 tys, a otrzymałeś 25 tys, to ubezpieczyciel jest obowiązany zrekompensować ewentualną stratę, gdyby kwota uzyskana ze sprzedaży samochodu była mniejsza niż 24 tys. Do tego właśnie potrzebujesz ich akceptacji. Oni oszacowali wartość wraku na 24 tys, więc niech ci wskażą osobę, która to kupi za te pieniądze. Jeśli nie ma chętnych, możesz sprzedać samodzielnie za mniejszą kwotę, ale podejrzewam, że wyegzekwowanie dopłaty od ubezpieczyciela będzie wymagać zaangażowania prawnika. 

Czyli ten wpis Pani z PZU, że mogę zrobić z nim co chce to jak zrozumieć. Jak sprzedam będzie pewnie problem. 

Można do Ciebie przedzwonić.

Opublikowano
18 minut temu, duzy616 napisał:

Można do Ciebie przedzwonić.

Można. Nr podam na PW. 

Opublikowano
  • Autor
11 minut temu, hak64 napisał:

Można. Nr podam na PW. 

Ok.

Opublikowano

Ewentualnie wystaw auto na aukcję, wtedy będziesz dysponował dowodem, że próbowałeś sprzedać za podaną cenę. A może rzeczywiście znajdzie się nabywca.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, hak64 napisał:

Ewentualnie wystaw auto na aukcję, wtedy będziesz dysponował dowodem, że próbowałeś sprzedać za podaną cenę. A może rzeczywiście znajdzie się nabywca.

Nabywca potencjalny jest naprawdę. Czekam na informacje o zezwoleniu sprzedaż. 

Chyba, że sprzedam faktycznie i wtedy będę chciał dopłaty na podstawie umowy kupno-sprzedaż

Opublikowano
  • Autor

Napisałem do nich o godzinie 15 i cisza.

Zastanawiam się czy Oni nie powinni mi przekazać jaką sumę uzyskali na licytacji. 

Opublikowano
22 minuty temu, duzy616 napisał:

Zastanawiam się czy Oni nie powinni mi przekazać jaką sumę uzyskali na licytacji. 

Pewnie to zostanie ich słodką tajemnicą, bo uzyskanie niższej kwoty stanowiło by dowód na nierzetelność ich wyceny szkody (zawyżenie wartości wraku). 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 5.03.2019 o 13:14, hak64 napisał:

Można. Nr podam na PW. 

Ok.

Opublikowano
  • Autor

Ubezpieczenia teraz się nie odzywa wcale.

Opublikowano
  • Autor

hak64 odpowiedź z ubezpieczalni.

 

Szanowny Panie, podstawa prawna w procesie likwidacji przedmiotowej szkody, to nic innego, jak ogólne warunki ubezpieczenia, które otrzymał Pan w chwili zawierania polisy. Odpowiedź na Pana pytanie w sparwie dopłaty - nie , PZU SA nie dokona dopłaty odszkodownia przy sprzedaży wraku za 17 tys. Jeżeli życzy Pan sobie aby PZU SA udzielił pomocy w zagospodarowaniu pozostałości po szkodzie, to na adres [email protected] prosimy wysłać wniosek w tym zakresie. Z poważaniem PZU SA

Opublikowano

W takim razie należy życzyć sobie zagospodarowania wraku (sprzedaż za pośrednictwem PZU) i wpłaty pozostałych 24 tys zł, tj. brakującej kwoty do pełnego zrekompensowania poniesionej straty. Jednocześnie należy sporządzić skargę do rzecznika finansowego (kopię wysłać ubezpieczycielowi). Do skargi dołączyć komplet dokumentów dotyczących szkody (wycena, plus całą korespondencję z ubezpieczycielem).

Pozdrawiam. Henryk

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

@duzy616  cześć, chciałem zapytać jak się sprawa zakończyła? 

Opublikowano
  • Autor
30 minut temu, arturo01 napisał:

@duzy616  cześć, chciałem zapytać jak się sprawa zakończyła? 

Samochód sprzedałem za 17000 zł. Napisałem pismo do PZU w sprawie dopłaty do sumy 24000 zł. i czekam na odpowiedź.

Opublikowano

Ok, daj znać jak zareaguje PZU. Trzymam kciuki za korzystne załatwienie sprawy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.