Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie roznice w oznaczeniach skrzyn


Matimi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wie ktos moze czym rozni sie skrzynia enl gbp dvp gba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie wiem,mówię odrazu,czym się różnią.W A4B6 1,6 9V ALZ mam skrzynię Typ:GBK  (5 biegów plus wsteczny).Pracuje bez zakłóceń narazie,ale ostatnio zauważyłem lekkie pocenie,bo jeszcze nie nazwałbym tego wyciekiem z jednej strony ,i trzeba wymienić simmering uszczelniający.Tylko problem jest czy wymieniać cały olej ori VW (2,25L) po 130PLN /Litr,czy dolać tylko ile trzeba,już po wymianie simmera.A wogóle to przy tej operacji,widzę z opisu tu na forum,nie trzeba wyjmować półosi z piasty,a co za tym idzie nie ma potrzeby  odciągać goleni,aby wyjąć ,ja w innych pojazdach przegub wewnętrzny (od strony skrzyni),by wymienić zużyty simering i zastąpić go nowym np firmy elring.Poziom oleju  w skrzynijest powyżej krawędzi otworu który uszczelnia ten simmering.A może podeprzeć auto z tej strony i obniżyć ten poziom z tej strony? Dobrze myślę? Niby proste,ale w teorii.Prosiłbym o komentarz. Dziękuję zgóry za każdą uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  Odpowiem sobie sam,ponieważ niedawno,w ASO wymieniony został simmering,i uzupełniony olej,w ilośći 600 ml .Taki ,oryginalny olej podobno wpływa na trwałość skrzyni,jej łożysk i w ogóle nie ma konieczności wymiany całych 2.25 L,bo tyle oleju ma być  w skrzyni.Został też wymieniony korek na taki z logo "bosza",i tu też już jest  pełna szczelność.Czy czuję jakąś różnicę? Jakaś tam pewnie jest,ale to musiałby ocenić prawdziwy znawca.Olej powinien  starczyć niby na całe życie skrzyni,ale jego długość zależy napewno od właściwego poziomu oleju.Można zmienić na ravenol,ale mechanik powiedzial,że oni tylko mogą wlać (wiadomo) oryginalny, vw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...