Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda w bagażniku pod lewym schowkiem B6 Avant


Franzq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie!
Dokładnie jeszcze nie obadałem problemu ale chciałem nadać temat czy może już ktoś coś podobnego przerabiał. Otóż ostatnio podczas demontażu navi (jest mi zbędna) z bagażnika zauważyłem wilgoć. Sprawdzając któregoś dnia po deszczu gromadzi się woda. Prawdop. z lampy albo tej kratki bo innych śladów nie zauważyłem. Proszę o pomoc na co zwrócić uwagę a jeśli nie to sam opiszę potem co i jak. Dodam, że brakuje 1 zaślepki 40mm którą już sobie zamówiłem w ASO(może ktoś widział tę wilgoć wcześniej i ją usunął nie wiem). Ale to nie tędy leci woda :) Gdy wsunąłem rękę w szczelinę gdzie stoi woda przy samym błotniku koło tych 2 białych kostek, to wyczułem zaślepkę zamontowaną w pionie od wewnątrz od strony zapasówki(nie widać na pierwszych fotkach), która raczej ledwo się trzymała bo wypadła i spadła mi na dół. Jej nr oe to 8L0805271 (2 ostatnie zdjęcia). Wtedy więcej wody wyleciało tą dziurą. Sama zaślepka też ma dziurkę i jest opisana w etce jako zawor spustu wody;) Ciekawe, jakby przewidzieli że może znaleźć się tam woda i niech choć troszkę wyleci/odparuje. Teraz, żeby ją z powrotem wsadzić muszę wydech poluzować albo zdemontować...
Pierwsze dwie fotki to obraz po demontażu navi, a kolejne 4 z dziś po nocnym deszczu.

Auto mam od prawie roku. Przy zakupie tylne lampy miały troszkę pary ale podobno to przypadłość tych aut i przez te upalne dni potem przeszło, nie musiałem specjalnie interweniować. Kilka dni temu gdy spłukałem auto po zimowym syfie to właśnie lewa lampa znów dostała trochę pary, a jakiś czas później zauważyłem to co na zdjęciach.
Pozdro

Franz

IMG_1330.JPG

IMG_1331.JPG

IMG_1333.JPG

IMG_1334.JPG

IMG_1335.JPG

IMG_1336.JPG

IMG_1337.JPG

IMG_1338.JPG

Edytowane przez Franzq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem w B7 Avant. Ostatnio gdy zajrzałem po myjni pod zapasowke to stało tam z 0,5l wody. Nie wiem skąd się wzięła, wszystkie zaślepki całe, więc domyślam się że musiała polecieć gdzieś bokiem. Ktoś się orientuje gdzie są jakieś odpływy wody z tyłu, bo patrząc na luźne uszczelki przy lampach raczej musi coś być żeby wylatywało na zewnątrz i może się zatkało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Miałem podobny problem w B7 Avant.

Woda pojawiła się we wnęce bagażnika oraz po prawej pod subem i po lewej pod schowkiem.

Dużo szukałem źródła wycieku. Dopiero po demontażu zderzaka wszystko wyszło.

Problemy były dwa.

Pierwszy to mocowanie listwy odpływowej przez którą woda wlewała się do wnęki bagażnika (tam gdzie koło zapasowe)IMG_20190507_173325.jpg

 

Tu widać luźne elementy mocujące w dodatku mokre i powyginane uszczelki.

IMG_20190507_173322.jpg

mocowania osadziłem na kleju i dookoła silikon.

Drugi to uszczelki kratek wentylacyjnych.

IMG_20190507_173335.jpg

IMG_20190507_173624.jpgIMG_20190507_173627.jpg

Woda z dachu zlewa się przez odpływy właśnie skierowane na te kratki. Zresztą po demontażu zderzaka tam było widać zacieki i po zdjęciu kratek od wewnątrz było mokro.

Uszczelki tych kratek były już zużyte (popękane). Poradziłem sobie również silikonem - mam zamiar wymienić na nowe.

Dodatkowo montując zderzak uszczelniłem (tak na wszelki wypadek) miejsca na śruby ponieważ tam również było widać zacieki a na wewnętrznych podkładkach była rdza.

IMG_20190507_1733dd.jpg

Jak narazie problem zniknął - wody brak.

Dodatkowe pytania, to pisać.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu temat uwikłany. Okazało się ze auto miało z tylu małe kuku. Kratka pęknięta, blacha wygięta tak w skrócie. No to blacha została naprostowana i zamontowana nowa kratka na silikon :) Z braku czasu wstawiam fotki już po zamontowaniu. Test z nieprzerwanym deszczem od soboty wieczora do dzis niedzielnego po południa a w tym trasa Poznań-Wrocław i z powrotem - zdany :) Boczek niczym nie oblany. W końcu suchuteńko. 

ABA8A0DA-2C43-45CD-A31F-79ABFFDCD9F5.jpeg

D96D584B-D521-4343-9CC6-DC6C6F6A241B.jpeg

Edytowane przez Franzq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie woda leci gdzieś wewnątrz  po prawym słupku aż do wiązki wzmacniacza i go zalewa. Szyba boczna wklejana na nowo. Jest to Avant. Nie mam pojęcia gdzie to leci ponieważ widoczne jest to dopiero po ok 4h deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie też woda w kole zapasowym. Auto niedawno kupione. A4 B7 Avant. Woda wlatuje po ściance plastikowej koła zapasowego przy zamku klapy. Nie wiem jak się do tego zabrać. Proszę o jakieś wskazówki. Dopiero poznaje te auto. IMG_20230110_175747.thumb.jpg.13461e50cd70ab28b816872bc10aac5a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...