Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Prośba o analize logów,brak mocy,chyba?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,jestem od niedawna posiadaczem jak,że zacnego silnika 1.8T w a4 b6 quattro o rzekomej mocy 170km ale według mnie ma w tej chwili max ze 100km,proszę bardziej doświadczonych ode mnie o przejrzenie logów i o jakąś podpowiedz,pozdrawiam Rafał http://vaglogi.pl/log-003_020_118_Q61807y.html http://vaglogi.pl/log-002_031_115_46T9AH.html http://vaglogi.pl/log-002_031_033_2Akftrq.html http://vaglogi.pl/log-032_9cS7z84.html

Edytowane przez motoryniarz
Nie dodalem modelu auta

Opublikowano

Leci bardzo na ubogo, sprawdz dolot pod katem szczelnosci.

Do tego spore stukowe. Swiece dawno wymieniane? Jakie zalozone?

Opublikowano
  • Autor

Dolot szczelny, zawór DV wymieniałem,do świec zaglądałem jakieś 300 km temu,przy okazji wymiany rozrzadu,wyglądały ok są założone  NGK,czyli sprawdzic ciśnienie paliwa? A jak przepływomierz? Zastanawia mnie jeszcze czy coś nie było dłubane w sofcie bo seryjnie powinno być chyba 0.6 bara doładowania?mogę wymienić świece,zrobić logi,jak to nic nie zmieni to pozamieniane miejscami cewki i jeszcze raz logi

Opublikowano

Program seria, sprawdz ciśnienie paliwa i szczelność dolotu, można by było też wyciągnać kata i sprawdzić drożność, turbo nie robi się szybko czerwone?

Opublikowano
  • Autor

Kata na 80% już nie ma,została tylko wydmuszka i jest dołożony dystans pod drugą sonde,uszczelke  pod kolektorem ssącym wymieniłem,przewody gumowe i intercooler sprawdzałem i myłem benzyną ekstrakcyjną,układ sai wyrzucony,odma wykastrowana,A czy turbo robi się czerwone jeszcze nie wiem sprawdzę jutro przy okazji ciśnienia paliwa 

Opublikowano

To nie ma kata czy się domyślasz tylko? Dolot najlepiej sprawdzić kompresorem dla pewności, tak samo z ciśnieniem paliwa.

Opublikowano
  • Autor

Domyślam,jutro sprawdzę dla pewnosci,sprawdzę kompresorem,chyba najlepiej zatkać przed przepustnicą i pompować zaraz za przepływką?

Opublikowano

Pompuj za przepływką, tylko odepnij odme z tipa, nie zatykaj przed przepustnica.

Opublikowano
  • Autor

Ok,dziękuję za zainteresowanie,profilaktycznie zmienię jeszcze filtr paliwa,tylko mam dylemat ponieważ słyszałem kilka opinii,że tylko oryginał z aso daje rade,myślałem o jakimś mann'a lub hengst bo mam pod ręką w hurtowni 

Opublikowano
  • Autor

Mogę jeszcze wtryski wrzucić do myjki ultradźwiękowej i przelać je czymś pod ciśnieniem tylko nie do końca wiem czym i czy to ma sens?

Opublikowano

Nie ma to zbyt wielkiego sensu, najpierw sprawdz podstawowe rzeczy przed wymiana czegokolwiek.

Opublikowano
  • Autor

Mały update,miałem wieczór pełen wrażeń.przy badaniu szczelności oprócz tego,że był mały wyciek przy zaworze dv,na oringach pod wtryskami i na przewodzie do serwa w którym to znalazłem około 0.5 litra wody...później zabrałem się za świece,tu nie było niespodzianek,przy okazji zmierzyłem kompresję na każdym około 12bar niestety mierzone na zimnym silniku...punktem kulminacyjnym jak się później okazało był katalizator,na początku niechętnie odkręcilem sondę przed no i zdziwko,że jednak jest i do tego metalowy,zrobiłem z nim porządek,niestety nie starczyło już sił na sprawdzenie ciśnienia paliwa i logów,reszte postaram się ogarnąć w tygodniu i zdać relacje,co do odczuć z jazdy to wydaje mi się,że jest poprawa,aha muszla turbiny popękana..20190225_204357.jpg20190225_173126.jpg20190225_201743.jpg

Opublikowano

Muszla jeszcze taka zla nie jest, widzialem gorsze, te pekniecia standardowe, aczkolwiek sa. Troche jeszcze pojezdzi.

Zmierz cisnienie paliwa i bedzie cos wiadomo.

Opublikowano
  • Autor

Zmierzyłem ciśnienia paliwa,na wolnych obrotach 4.6,przy przegazówce 3.9 A pod pełnym obciążeniem spada do 3 bar,Filtr wygląda na w miarę swierzy z mahle,rozumiem,że przyszedł czas na pompę...w sumie 270 tyś nalatła

Opublikowano
  • Autor

Czy ta pompa będzie pasowała,i czy warto ją założyć? walbro gss341 bo szczerze mówiąc wole dać te 350zl za sam wkład zamiast 700zl za wkład z obudową vdo 

Opublikowano

Tu masz np fajne zrodlo:

Z tego co sie orientuje montaz walbro w kosztu z quattro to nie jest taka prosta sprawa. W osce nie ma problemu, w zasadzie jest p&p.

Opublikowano
  • Autor

Ten koszyk w zbiorniku z Quattro jest uszczelniony oringami i podcisnieniowo pobiera paliwo z drugiej komory? w weekend rozbiore i pomyśle co dalej,chyba,że znajdę coś ciekawego w dobrej cenie

Opublikowano
  • Autor

1480 brutto komplet z aso,580 brutto vdo komplet z intercars,da się gdzieś taniej to vdo dostać?

Opublikowano
  • Autor

Witam,wymieniłem pompę na nową VDO i filtr paliwa na oryginał z aso,ciśnienie trzyma 3.5bar... ale równo,z niewielkimi wachaniami,mam wrażenie,że jedzie gorzej...zrobiłem logi,przeładowuje jeszcze bardziej,a log z korekt chyba był z błędem bo są na zero wrzucam do oceny(nałożyły się jeden na drugi i trzeba zjechać na dół)

http://www.vaglogi.pl/log-003_020_118_6N1cO.html

http://www.vaglogi.pl/log-002_031_115_12B7x7.html

http://www.vaglogi.pl/log-002_031_033_x6njb.html

Opublikowano

Jakieś błędy były? bo w ostatnim logu nie działała sonda.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.