Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyskakuje na FIS błąd tylnej klapy bagażnika (pokazuje ciągle,że jest otwarta) przez co włącza się alarm.


Wolfen88

Rekomendowane odpowiedzi

Na sam początek zacznę, że jestem tutaj nowicjuszem i proszę mi wybaczyć jeżeli informacji nie założyłem w istniejących już tematach. Choć jeżeli się temat odświeży na nowo, być może pomoże to także innym.

A więc tak, jestem w posiadaniu Audi A4 b6 1.9 Tdi AVF avant 131km. 2004r. 

Poniżej opiszę występujący problem:

Po przekręceniu stacyjki wyskakuje błąd na pulpicie otwartej klapy bagażnika. Błąd na chwilę znika po wciśnięciu przycisku na prawej dźwigni od wycieraczek, ale po chwili znowu się pojawia.

Od 2 dni co jakiś czas po zamknięciu z kluczyka samochodu załącza się alarm ponieważ samochód nie potrafi się uzbroić przez tą tylną klapę bagażnika ;/ 

Domyślam się, że przyczyna leży w samym zamku tyl klapy bagażnika. Dzwoniłem już po kilku warsztatach z elektromechanika aby się umówić na wymianę zamka, ale wszędzie jak zwykle są zasypani autami i mają niestety swoje terminy ;/ Ja sam niestety nigdy nie wymieniałem zamka, więc się na tym za bardzo nie znam.

Alarm włącza się nocą notorycznie co jest irytujące dla mnie ale także dla sąsiadów  ;/ 

Mam pytanie, czy da się ten alarm jakoś dezaktywować? Nie wiem poprzez wyłączenie, bezpiecznika itp ?

Na tą chwilę jedyne co mi przyszło do głowy to wypięcie wtyczki z zamka, ale nie wiem czy to załatwi sprawę?  

Mam pytanie, czy sama wymiana zamka wystarczy aby wyeliminować problem z pojawiającym się błędem na pulpicie i alarmem?

Jaki zamek kupić, zamiennik, czy musi być koniecznie tylko oryginal?

Jeżeli oryginał to jakich kosztów się spodziewać mniej więcej w jakim przedziale? 

Czy dużo samej roboty jest przy wymianie zamka jeżeli chodzi o czas?

 

Proszę bardzo o pomoc i odpowiedzi na moje pytania ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pulpit tylko FIS, tak to się fachowo nazywa.

Najprawdopodobniej kończy się mikrostyk w blendzie tylnej klapy. Wszystko jest opisane - wystarczy trochę poszukać.

 

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...