Jump to content
1 1
KamilHTC

Niepopularne sposoby na znacznie tańsze OC - Moje i Wasze.

Recommended Posts

Witam,

Potrzeba matką wynalazku... Szukam ubezpieczenia OC dla A6 C5 2.5TDI i trafiłem na ciekawą zależność, im dłuższy czas do chwili ubezpieczenia auta tym lepsza cena, a dokładniej:

- Auto: A6 C5 2.5 TDI | 180km | 2002r | 374 tys. km | Avant | Automat
- Człowiek: 31 lat, Prawko 10 lat, bez szkód, 60% zniżek, miasto graniczące z Warszawą.

Sposób 1.:
W Kalkulatorze AXA bez NNW i innych dodatków, z zniżką za zakup przez internet + zniżka za płatność kartą z góry za cały rok:
- Jeżeli bym chciał ubezpieczyć od dziś (08.03.2019r.): 969zł + ewentualne NNW 10tys. (58zł), 30 tys. (67zł), 50 tys, (77zł), 150tys. (107zł)
- Jeżeli bym ubezpieczył z wyprzedzeniem 77-115 dni (23.05.2019r.😞656zł. NNW jak wyżej. 313zł różnicy jeżeli ubezpieczę auto z 3 miesięcznym wyprzedzeniem !
- Haczyk ? Jeżeli chcesz przedłużyć umowę w AXA na kolejny rok to nie ma bonusów które przysługują przy pierwszej rejestracji, na rok musisz się przenieść gdzie indziej i znowu do AXA, ja tak robiłem od kilku lat.

Sposób 2.: mfind.pl przy tych samych parametrach z datą ubezpieczenia od 23.05.2019r. podaje cenę 648zł. Przy zakupie przez mfind.pl z użyciem kodu motodoradca dostajecie dodatkowo zwrot 50zł na konto w ciągu chyba 2 miesięcy, nie podaję linku wpisz w google "mfind motodoradca" i wszystko jest.

Jakieś wasze źródła ciekawych tricków i zniżek ?

Dla kierowców, którzy prawko mają krócej  jak 6 lat, wpisać datę otrzymania prawka tak, aby było to 6 lat minimum (byle by nie wyszło, że prawko zrobiliśmy przed 18 rokiem życia), nigdy tego nie sprawdzają, a wg. ubezpieczalni posiadając prawko przynajmniej 6 lat nie stwarzamy tyle zagrożenia na drodze i OC jest tańsze.

Pierwszy - A4 B5 Avant 2001 1.9 TDI AJM

Drugi - A4 B6 Avant 2002 3.0Q ASN

Przy pobieraniu danych z UFG wychodzi że szkoda parkingowa z AC na aucie służbowym 3 lata temu, gdzie nie wykryto sprawcy wisi na mnie bo ja ją zgłaszałem! Poczytałem trochę i sporo osób ma to samo, z pojazdu poprzedzającego wypadła śruba, uszkodziła szybę i zgłaszającemu szkodę z AC się dostało poprzez wpis do UFG. Inny zaś miał kamerkę i przez sąd musiał udowadniać że kamieniem dostał z auta poprzedzającego. Po "ręcznej korekcie" historii szkód wychodzi mi OC 600zł (od 24 maja) a po korekcie kodu pocztowego " Gdzie parkujesz pojazd w godzinach nocnych? " na 07-430 (miejscowość w mazowieckim ale przy granicy warmińsko-mazurskiego) 477zł całkiem dobry wynik jeżeli ktoś mieszka w tamtych stronach :)

13 godzin temu, Langista napisał:

Dla kierowców, którzy prawko mają krócej  jak 6 lat, wpisać datę otrzymania prawka tak, aby było to 6 lat minimum (byle by nie wyszło, że prawko zrobiliśmy przed 18 rokiem życia), nigdy tego nie sprawdzają, a wg. ubezpieczalni posiadając prawko przynajmniej 6 lat nie stwarzamy tyle zagrożenia na drodze i OC jest tańsze.

To poczekaj kolego jak będzie szkoda na osobie, zesrasz się jak ubezpieczyciel Cie obciąży na wypłatę odszkodowania dla poszkodowanego np jakieś pół miliona złotych. Znam przypadek takiej szkody i wiem co i jak sprawdzają. 

Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. Zawsze można powiedzieć, że agent źle kliknął i tak wyszło.

Pierwszy - A4 B5 Avant 2001 1.9 TDI AJM

Drugi - A4 B6 Avant 2002 3.0Q ASN