Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Nagły problem z uruchomieniem silnika po nocy


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem:

Z okazji ze ostatnio noce sa cieplejsze to zostawialem auto na podjezdzie i nagle dzis rano nie moglem go odpalic. Krecilem rozrusznikiem i krecilem az w koncu za ktoryms razem udalo mi sie odpalic ale mozna powiedziec ze na rozruszniku, bo jak krecilem rozrusznikiem to autko odpalalo z trudem az odpalilo, przygazowalem i bylo ok.

Kiedys raz tez mialem taka sytuacje ale bardzo dawno temu jak zostawilem autko na noc na dworze, no i dzis problem powrocil.

Ma kto jakas wizje o co chodzi?? Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Zaraz ide autko podpiac pod kompa moze cos pokaze.[br]Dopisany: 06 Marzec 2009, 14:43_________________________________________________oki panowie podlaczylem sobie auto pod kompa i wyskoczyly mi takie bledy

4 Faults Found:

17733 - Knock-Control: Cylinder 1: Regulation Limit Exceeded

P1325 - 35-10 - - - Intermittent

17735 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P1327 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

17736 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P1328 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

17734 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P1326 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

Czyli chyba takie po poszukalem na forum:

17733 P1325 Cylinder #1 – limit kontroli uderzeniowej osiągnięty

17734 P1326 Cylinder #2 – limit kontroli uderzeniowej osiągnięty

17735 P1327 Cylinder #3 – limit kontroli uderzeniowej osiągnięty

17736 P1328 Cylinder #4 – limit kontroli uderzeniowej osiągnięty

Niezabardzo kumam oco tu biega z tymi kodami ale mysle ze to chyba nie jest wina tych bledow ze auto nie odpalilo:

Gdzie szukac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużej wilgotności również nie mogłem odpalić samochodu. Zaznaczam że parkuje w blaszanym nie ogrzewanym garażu. Wymieniłem kopułkę i jak na razie jest oki. Jeśli znów spotkam sięz problemem odpalenia to wymienie kable WN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie wiem jak jest w waszych modelach ale skoro podejrzewacie kable wysokiego napięcia nic prostszego jak w nocy delikatnie zwilżyć kable i jeżeli będzie widać jak prąd zapierdziela po przewodach to należałoby je wymienić.Jak nie przewody to zostaje do sprawdzenia kopułka oraz świeczki :wink4:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy to nawet wilżyć nie muszą... ostatnio po otwarciu maski w Asterce to widziałem taką choinkę że aż ciężko było uwierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mieliscie racje jak chodzi o iskre ..:)

Dzis zno autko niechcialo odpalic i zauwazylem ze podczas proby odpalania strzelaja pioruny na cewce... :)

Oczywiscie autko po czasie z trudem odpalilo ale wiem ze cewka do wymiany..:)

Dzieki wszystkim za pomoc...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim poprzednim aucie czyli 1.8ADR więc bliźniaczej jednostce miałem wrażenie że problem mógłby być identyczny z twoim.Niby iskra na świecach była ale po wykręceniu ponownym były mokre.Wymieniłem kable WN wraz z cewką ,świece i nic nie dawało.Laweta-i wizyta w ASO i diagnoza .... uszkodzony zawór w pompie paliwowej-koszt 270 zł i autko chodziło.Zmiana oleju i filtra oczywiście za jednym podejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...