Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik cofania Audi a4 b6 avant


kamila7216

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Parę dni temu padł mi czujnik cofania/parkowania, jestem w trakcie poszukiwań oto tego czujnika. Więc stąd moje pytanie co myślicie o zamiennikach??? Czy lepiej kupić orginalny ale używany??

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ori używkę niż tani chiński badziew ktory bedzie kłamał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój chińczyk też działa ale kłamie niemiłosiernie. Zależy jaka jest pogoda, temperatura itp. Potrafi tą samą przeszkodę rozstrzelić o dobre poł metra jak nie lepiej. Po prostu już wiem żeby nie ufać ślepo w to co sygnalizują te czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny dylemat z tą różnicą, że chodzi o B7. Nie chcę zaczynać nowego wątku, ponieważ problem jest ten sam i zastanawiam się czy lepiej jest kupić używany czujnik w ceni około 70 zł, czy np.:
https://allegro.pl/oferta/nowy-czujnik-pdc-cofania-7h0919275a-7h0919275d-5090443588
w opisie aukcji jest zaznaczone że jest to oryginalny czujnik (Audi (oryginalne OE)), pytanie czy jest to faktycznie oryginał, bo różnica w cenie bardzo znikoma.

dodatkowo nie różni się np od tego:
https://allegro.pl/oferta/czujnik-parkowania-cofania-pdc-7h0919275d-oryginal-7717925144
będę wdzięczny za każdą podpowiedź, dodam tylko, że kolor nie ma znaczenia, ponieważ i tak muszę podmalować klapę bagażnika, więc to nie problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również szukam od kilku dni czujnika ponieważ u mnie jeden raz działa a raz nie działa i mnie to strasznie irytuje, zimą działał prawie zawsze a teraz jak się zrobiło cieplej to raz działa a raz nie, czasem po wbiciu wstecznego mam długi pisk kilka sekund a czasem nic się nie dzieje (głucho) nie mam OBD ani programu żeby to dokładnie sprawdzić czy to na 100% czujnik ale na 99% to jeden z czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, popo601 napisał:

Również szukam od kilku dni czujnika ponieważ u mnie jeden raz działa a raz nie działa i mnie to strasznie irytuje, zimą działał prawie zawsze a teraz jak się zrobiło cieplej to raz działa a raz nie, czasem po wbiciu wstecznego mam długi pisk kilka sekund a czasem nic się nie dzieje (głucho) nie mam OBD ani programu żeby to dokładnie sprawdzić czy to na 100% czujnik ale na 99% to jeden z czujników.

Na pewno, a który to możesz sprawdzić na ucho - silnik zgaszony, zapłon włączony, wsteczny wbity, w czasie gdy akurat nie działa nie będzie cykał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też sprawdzę, a co kiedy przy wbiciu wstecznego jest totalna cisza ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisk po wbiciu R jest tylko raz, za pierwszym razem, potem jest cisza. Jak zgasisz zapłon i odpalisz ponownie to powinien znów raz się wydrzeć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm a ja myślałem że krótki pisk jest za każdym razem gdy wbijamy wsteczny bo to sygnał że czujniki są aktywne, czyli manewrujac na parkingu np to pisk krótki będzie tylko raz a przy kolejnym wbijanie wstecznego już nie zapiszczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jak jest wszystko OK to krótki jest za każdym razem, jak jest error to długi jest tylko za pierwszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde na allegro bieda z używkami, wiecie może czy w avancie wychodziły różne rodzaje tych czujników czy tylko jeden rodzaj bo wiem że chyba w etce są 2 numery a może się mylę, szkoda że oryginalne w ASO są tak sakramencko drogie ;( ja nie wiem co tam tyle kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...