Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AAH B5] Jaka to skrzynia ?


RYSIU188

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)Czy ktos moze mi powiedziec jaka ja mam skrzynie?tiptronik czy multitronik?Mam takie tryby:PRND432 tych 432 wogole nie używam,jezdze tylko na D, kiedy powino sie używać 432 i czy to ma jakies znaczenie dla spalania?Łatwo moze sie uszkodzic taka skrzynia? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zwykłego automata... 4, 3, 2 się praktycznie nie używa - najwyżej przy holowaniu czegoś ciężkiego... skrzynię można łatwo uszkodzić nie wymieniając jej oleju... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)[br]Dopisany: 07 Marzec 2009, 12:23_________________________________________________Czli wymienie olej to nie powinno sie nic psuc?Boje sie zeby nic sie nie psulo bo mam zamiar zamatowac sekwecje i nim pojezdzic jakies 3-4 lata :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest moze jakas kontrolka ostrzegawcza od skrzyni?od zbyt niskiego poziomu oleju lub jakiejs usterki?[br]Dopisany: 07 Marzec 2009, 14:42_________________________________________________I czy wymiana oleju i filtra w skrzyni tez jest taka droga?To wszystkie informacje na temat tej skrzyni mnie przerażają :confused4: az mysle o spredarzy mojego amerykanica :(a taka fajna fura :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 1 części pytania to do automata jest sterownik więc na pewno VAG-iem sie podłączysz, kontrolki raczej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość qba1971

masz zwykłego automata... 4, 3, 2 się praktycznie nie używa - najwyżej przy holowaniu czegoś ciężkiego... skrzynię można łatwo uszkodzić nie wymieniając jej oleju... :wink4:

Skąd miarka poziomu oleju w tiptroniku ? Nie wprowadzaj Kolegi w błąd.

Ja wprowadzam?Czytaj wszystkie posty :gwizdanie: a dopiero stwierdzaj.A miarkę zaproponowałem poszukać,nie stwierdziłem że jest.Jeżeli masz praktycznie takie samo auto to podpowiedz koledze ile oleju idzie,jaki olej i czy filtr się wymienia,jakie ewentualne koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz rozumie :) Ta moja skrzynia jest bardziej awaryjna od multitronika lub tiptronika? Czy moze ktos wie ile kosztuje taka wymiana oleju?Dzieki koledzy za odpowiedzi :a4fan:[br]Dopisany: 07 Marzec 2009, 16:45_________________________________________________moze mi ktos cos powie na temat awaryjnosci mojej skrzyni :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz rozumie :) Ta moja skrzynia jest bardziej awaryjna od multitronika lub tiptronika? Czy moze ktos wie ile kosztuje taka wymiana oleju?Dzieki koledzy za odpowiedzi :a4fan:[br]Dopisany: 07 Marzec 2009, 16:45_________________________________________________moze mi ktos cos powie na temat awaryjnosci mojej skrzyni :hi:

dużo zależy od poprzedniego kierownika auta :wink4: ale na pewno nie jest gorzej niż z multi :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze jakas babka jezdzila tym w stanach od nowosci i jej brat sprowadzil auto do polski i on jezdzil dwa lata.Znam goscia i raczej do katow nie należy :)

no to się ciesz i dbaj :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia automatycznie nie lubi częstego wajchlowania dźwignią - czyli w korku nie przełączaj na N, tylko stój z wciśniętym hamulcem (w większym korku może trochę nogą zesztywnieć - wtedy zmień nogę :decayed:).

Tryb jazdy zmieniaj z dokładnie wciśniętym hamulcem - samochód nie może się toczyć, musi stać całkowicie.

Pilnuj poziomy oleju i jego wymiany, to powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia sucha Tiptronik wchodzi około 9L oleju w cały układ przy wymianie takiej jak większość zakładów prowadzi to wchodzi 2,7L jest podobno koleś gdzieś koło Warszawy co ma sprzęt do wymiany całości

ale nie wiem gdzie

Apropo wymiany oleju spuszczamy stary jednym korkiem i lejemy nowy drugim korkiem z zakrzywioną końcówką aż się przeleje, odpalamy autko wrzucamy "N" nie gasimy i lejemy dalej oil aż się przeleje

wtedy mamy skrzynie odpowietrzoną i zalaną właściwą ilością oleju.

Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi :)

A tu masz coś na temat multitronika http://www.prnd.pl/porady/multitronic.htm

podejrzewam że masz skrzynie 5hp-19 możesz zobaczyć to http://depositfiles.com/files/7458212

i jeszcze cos do twojej skrzyni

http://depositfiles.com/files/zmqk8qy2h

Manual po angielsku do skrzyni 5HP19

http://depositfiles.com/files/lxyu3on3m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...