Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Niebieski dymek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, otóż od czwartku zauważłem, że moje autko puszcza niebieski dymek. Teraz opisze co kiedy występuje. 

- Po odpanielu rano zimny silnik,wszystko okej. Brak jakich kolwiek oznak niebieskiego dymu.
- Dojeżdżając do pracy autko nagrzewa się do okolo 70 stopni. ( Nie mam daleko do pracy, rano wiadomo były niskie temperatury) Po dojechaniu do pracy, sprawdzałem rownież nic nie dymi jedynie bialy dymek ale czuć go gazem, wiadomo to pewnie z różnicy temperatur ( Mam pusta puche po kacie + brak srodkowego tłumika ) 
- Dym występuje dopiero po rozgrzaniu auta do 90 stopni. Ale nie dymi tak,że ciągle leci. Pojawia się on dopiero jak dłuzej auto postoi na biegu jałowym i ruszam wtedy puszcza niebieska chmurkę. Nie wiem jak przy zmianie biegów, nie widze w lusterku. 

I teraz pytanko, gdzie by szukać przyczyny tego puszczania niebieskiej chmurki ? 

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale sprawdziłem wąż od IC, znikome ilosci oleju. Gdzieś doczytałem jak " sprawdzic czy odma sie drożna " Napisane było aby odkrecic korek od wlewu oleju. I jesli bedzie podskakiwał to jest wszystko wporzadku... A jeśli zasysał to odma przypchana. Mój podskakiwał jak wściekły. Z Góry dzieki za jakie kolwiek rady gdzie szukać przyczyny, bądź jak ją zdiangozować. Pozdrawiam Bartek.

Opublikowano

Prawdopodobnie pierścienie, zmierz kompresję ale dla pewności żeby wyeliminować np. uszczelniacze zrób próbę olejową....

Opublikowano

Warto zajrzeć do turbo od strony gorącej. Dużo Ci pali tego oleju ?

Opublikowano
  • Autor
39 minut temu, radi88PL napisał:

Warto zajrzeć do turbo od strony gorącej. Dużo Ci pali tego oleju ?

Zauważyłem to w czwartek. Od wymiany mam przejechane z 6 tys km. Nadal trzyma pół bagnetu. Czyli od wymiany narazie nic. Ale tak jak mówię , niebieski dymek zauważyłem w czwartek. Pojeżdżę z tydzień i zerkne.

 

19 godzin temu, JarekST202 napisał:

Prawdopodobnie pierścienie, zmierz kompresję ale dla pewności żeby wyeliminować np. uszczelniacze zrób próbę olejową....

Kompresję zmierzę w ten weekend. I dam znać jak wyszło.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.