Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bartello

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bartello

  1. Zależy jakie oznaczenie ma liczniki a a6 c5 daj zdjęcia tych naklejek na liczniku swojego i tego z a6, ja miałem jaegera i kupilem vdo z a6 c5, podjechałem w Łodzi jest kolega Damian ogarnia temat, przekodowal pod a4 b5 1.8t immo ogarnął za 200 zł i licznik śmiga
  2. Bartello opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Cześć, jutro będę bawił się z modułem CLH + komfortowy kierunkowskaz. Potrzebował bym schemat kostek pajka, a dokładniej tych kostek po lewej stronie ( włącznik świateł i kierunkowskazy ) kierunkowskazy mam opanowane już, lecz ta druga różowa kostka jest dla mnie zagadka. Z góry dziękuje
  3. Bartello odpowiedział(a) na Bartello temat w 1.8T
    Czy wszystko w porządku z tym napinaczem? Dość lekko się wciska. Z tłoczyska pryka olej oraz ma ruch osiowy na boki. https://youtu.be/x3Q_pvE7-7I VID20210107160700.mp4
  4. Bartello odpowiedział(a) na Bartello temat w 1.8T
    Tak skala była to 7 bar a przechodziło grubo po za nią.
  5. Bartello odpowiedział(a) na Bartello temat w 1.8T
    Ciśnienie zamierzone Zimny motor: -wolne obroty najlepiej 4-5bar u mnie 5 bar. -przy 3k Rpm najlepiej 5-7bar: u mnie zabrakło skali przebijało dużo ponad 7bar aż zatrzymala się na tej blokadzie co iglica opada. ciepły motor: -wolne obroty najlepiej 1.5-2bar 2 bary -przy 3k Rpm 4-5bar : to samo wyżej. Mocno rozgrzany: -wolne obroty 1.0-1.5bar : 1.5 bar -przy 3k Rpm 3-4bar : również to co wyżej.
  6. Bartello odpowiedział(a) na Bartello temat w 1.8T
    Jutro po 15 zmierzę ciśnienie oleju + kompresję odrazu. I dam znać.
  7. Bartello opublikował(a) temat w 1.8T
    Witam. Wczoraj wracając na trasie, zjeżdżając na stację usłyszałem dziwny dźwięk. Jest on słyszalny w obrotach 800-1600 obr/m Po przekroczeniu 1600 ucicha , dźwięk dochodzi z tylu silnika, właśnie tak jak by spod obudowy napinacza łańcuszka rozrządu. Pompa oleju wymieniana 2 lata temu (firmy Vaico ) Napinacz wraz z łańcuszkiem również 2 lata temu ( Febi ) Obie wymiany miały miejsce w jednym czasie. Wrzucam filmik z tym co u mnie słychać.https://youtu.be/EH-QrBIedDs
  8. Sory za brak odzewu. Ale okazał się wadliwy napinacz. Dziękuję za sugestię.
  9. Witam. Pacjent to 1.8t walczę już z tym autkiem i nie wiem co mu dolega. A więc zacznę od początku. Z 3 tygodnie przed wymiana rozrządu. Pojawił się błąd czujnika g40( czujnik położenia wałka rozrządu)i g28( czujnik położenia wału korbowego) Przy wymianie rozrządu czujnik g28 został wymieniony, błąd poszedł w niepamięć. Ale pozostał g40 , czujnik kupiony nowy założony. Błąd nadal istnieje. Z błędy wynika ( przerwanie sygnału ) w weekend mam zamiar wyciągnąć cała wiązkę od tego czujnika i ją sprawdzić. Objawy jakie są to. Palący się check engine no i bardzo słaby dół. Od zera do 4 tys ledwo co się ciągnie. Później jak Turbo dmuchnie zaczyna jechać normalnie. Jakieś pomysły z doświadczenia ? Bardzo bym prosił. Brakuje już mi sił . pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
  10. Bartello odpowiedział(a) na Bartello temat w Audi A4 B5
    Dzięki ;D będę po świętach się kontaktował.
  11. Bartello odpowiedział(a) na Bartello temat w Audi A4 B5
    Jakies namiary na tego kolege ?
  12. Bartello opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Witajcie. Posiadam a4 b5 1,8t AEB niestety z tym starym sterownikiem silnika ( na 5 kostek ) Mamy tu kogoś kto się bawi jeszcze jakies chipsy do takiej babci ? Najlepiej jak najbliżej łodzi Pozdrawiam
  13. Bartello odpowiedział(a) na Bartello temat w 1.8T
    Zauważyłem to w czwartek. Od wymiany mam przejechane z 6 tys km. Nadal trzyma pół bagnetu. Czyli od wymiany narazie nic. Ale tak jak mówię , niebieski dymek zauważyłem w czwartek. Pojeżdżę z tydzień i zerkne. Kompresję zmierzę w ten weekend. I dam znać jak wyszło.
  14. Bartello opublikował(a) temat w 1.8T
    Witam, otóż od czwartku zauważłem, że moje autko puszcza niebieski dymek. Teraz opisze co kiedy występuje. - Po odpanielu rano zimny silnik,wszystko okej. Brak jakich kolwiek oznak niebieskiego dymu. - Dojeżdżając do pracy autko nagrzewa się do okolo 70 stopni. ( Nie mam daleko do pracy, rano wiadomo były niskie temperatury) Po dojechaniu do pracy, sprawdzałem rownież nic nie dymi jedynie bialy dymek ale czuć go gazem, wiadomo to pewnie z różnicy temperatur ( Mam pusta puche po kacie + brak srodkowego tłumika ) - Dym występuje dopiero po rozgrzaniu auta do 90 stopni. Ale nie dymi tak,że ciągle leci. Pojawia się on dopiero jak dłuzej auto postoi na biegu jałowym i ruszam wtedy puszcza niebieska chmurkę. Nie wiem jak przy zmianie biegów, nie widze w lusterku. I teraz pytanko, gdzie by szukać przyczyny tego puszczania niebieskiej chmurki ? Nie wiem czy to ma znaczenie, ale sprawdziłem wąż od IC, znikome ilosci oleju. Gdzieś doczytałem jak " sprawdzic czy odma sie drożna " Napisane było aby odkrecic korek od wlewu oleju. I jesli bedzie podskakiwał to jest wszystko wporzadku... A jeśli zasysał to odma przypchana. Mój podskakiwał jak wściekły. Z Góry dzieki za jakie kolwiek rady gdzie szukać przyczyny, bądź jak ją zdiangozować. Pozdrawiam Bartek.
  15. Bartello opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Witam , mam pytanie odnośnie moich sprężyn. Wujek ma a4 B5 Avant. Też na 18 calowych felgach , tyle że ma większy prześwit między kołem a nadkolem. Ja u siebie mam takie zawieszenie , czy jest ono jakieś obniżające ? Czy to seria ? Jeśli tak to ile obniża ?
  16. Tak posiadam wskaźnik doładowania. Bo chyba w AEB inaczej nie da się zmierzyć ciśnienia , prawda ?
  17. Witam , z tego co zdążyłem się zorientować to seryjne AEB powinno dmuchac 0.5-0.6bar. ( Nie jestem pewny , tak wyczytałem na forach ) Tak też u mnie było do czasu czyszczenia przepustnicy... Po przeczyszczeniu przepustnicy ciśnienie wzrosło i teraz dmucha po 0.8bar. Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć ? Z tego co mi wiadomo , auto nie przechodziło żadnych modów ( Jedyny to chyba filtr stożkowy heh ). Z Góry dziękuje za odpowiedzi
  18. Myślę że to 75% będzie również dobrze. Po za tym do czerwonego , czarny wygląda super. Bynajmniej dla mnie więc wsi nie będzie. A co do przodu to te 25% możesz legalnie przyciemnić. Tyle jest legalnie, więc i mundurowi się nie będą czepiać. Mają te swoje mierniki więc pewnie zmierza , ale jeśli będzie te 25% to nic nie zrobią ;D
  19. Dziękuję bardzo
  20. U siebie mam tył 75% przyciemnione w czarnym Sedanie robi robote Zaczynam bardzo żałować , że nie przyciemniłem również przednich szyb , oczywiście tak aby według prawa było legalnie... Teraz strasznie kontrastuje tył z przodem.
  21. U siebie miałem ten sam problem , tylko że Sedan... A problemem mianowicie była ta uszczelka pod maska przy kierowcy , co przechodzi przez nią linka do otwierania , maski... Była dziurawa , zmieniłem... Deszcze były , ulewy, a w środku sucho
  22. Myślałem , że tylko ja mam problem z tym że naklejki nie ma w bagażniku jak i w książce serwisowej Więc jeśli była by możliwość to rozkodowałby mi któryś z kolegów kod lakieru po VIN-ie ? VIN : WAUZZZ8DZTA155436 Z góry bardzo dziękuje
  23. Bartello odpowiedział(a) na Seba_LDZ temat w Łódzkie
    No to juuuż , zgłaszać się ludziska !
  24. Bartello odpowiedział(a) na Seba_LDZ temat w Łódzkie
    Tylko jak z miejscem spotkania...
  25. Bartello odpowiedział(a) na Seba_LDZ temat w Łódzkie
    Z chęcią bym się pojawił. Tylko problem taki , że w weekendy jestem po za miastem ( dziewczyna ) W tygodniu tylko w lodzi. Ale jak by była opcja grilla czy coś z tych rzeczy to mógłbym się z nią wybrać i zawitać , jestem jak najbardziej na tak !

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.