Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam do was pytanie do posiadaczy audi a4 b8 2.0 tdi 143 km. 

Jestem ciekawy ile robicie kilometrów na całym baku?? Ja do wyskoczenia rezerwy prawie 800 kilometrów (gdzie większość autostradą).

Nie wiem mogę być w błędzie, ale wydaje mi się że za mało, że coś jest nie tak. 

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam :) 

Opublikowano
3 godziny temu, GuGu 91 napisał:

Witam, mam do was pytanie do posiadaczy audi a4 b8 2.0 tdi 143 km. 

Jestem ciekawy ile robicie kilometrów na całym baku?? Ja do wyskoczenia rezerwy prawie 800 kilometrów (gdzie większość autostradą).

Nie wiem mogę być w błędzie, ale wydaje mi się że za mało, że coś jest nie tak. 

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam :) 

Zależy od stylu jazdy i z jaką prędkością jeździsz. Ja na pełnym baku zrobię 800-900 km, w trasie oczywiście. Jak są korki to można zejść i poniżej 800 km

Opublikowano
  • Autor

Autostradą na tempomacie 150km/h. Zrobiłem tak jak mówię 800 kilometrów (do zapalenia się rezerwy). 

Opublikowano
3 godziny temu, GuGu 91 napisał:

Autostradą na tempomacie 150km/h. Zrobiłem tak jak mówię 800 kilometrów (do zapalenia się rezerwy). 

Wg mnie normalny wynik. Zależy też jakie masz koła. Mi na zimówkach 16' i 205 szerokości pali około litra mniej niż na letnich. Wtedy przy 150-160 spalanie 6,5 l/100 km. Sprawdzane przy tankowaniu.

Opublikowano

A4b8 tdi to najbardziej żarłoczny diesel jakiego miałem. Najmniej palił bmw 3, potem mondeo a audi na końcu. Dziwne jest to że w mieście pali audi troszkę mniej jak Mondeo a na autostradzie o 0,5l więcej. Przy spokojnej jeździe pomiędzy 130-140 nie ma szans zejść poniżej 6 l, pali 6,4.bmw 3 palił 5,5 l a ford 5,8l.Niekiedy przy tej samej jeździe jest różnica, mam takie podejrzenie czy nie zależy to od pogody, ciśnienia itd. 

Opublikowano

A ja się nie zgodzę. Mi udało się na pełnym baku zrobić około 1000km (only trasa) Polska-Holandia i nie ukrywam że miejscami grubo ponad 200 się leciało. Przy cały czas spokojnej jeździe myślę że 1300km osiągalne, no po mieście już niestety standardowo, jak to w dieslu, spalanie 7.8 to chyba max co da się osiągnąć i zasięg około 850 km. Ale ja się tym nie przejmuje, samochód odpłaca się bezawaryjnością na to konto i kulturą pracy. :D Wiadomo 1.9 tdi mniej spali, ale przy tym 2.0 to chodzi jak traktor. Osobiście uważam że spalanie w cyklu mieszanym w okolicach 6.5-7.5. to normalne spalanie jak na 2 litrowego diesla. Aprox99 no u mnie przy spokojnej jeździe 120-140 spokojnie idzie zejść w okolice 5l, kwestia stylu jazdy.

Opublikowano

Jakiego stylu? Jestem kierowcą defensywnym i mniej nie można, zresztą poczytaj na autocentrum o spalaniu 2 l TDCi. Miałem passata 1,9 tdi 101KM i też palił więcej od forda

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, KonradA4troop napisał:

A ja się nie zgodzę. Mi udało się na pełnym baku zrobić około 1000km (only trasa) Polska-Holandia i nie ukrywam że miejscami grubo ponad 200 się leciało. Przy cały czas spokojnej jeździe myślę że 1300km osiągalne, no po mieście już niestety standardowo, jak to w dieslu, spalanie 7.8 to chyba max co da się osiągnąć i zasięg około 850 km. Ale ja się tym nie przejmuje, samochód odpłaca się bezawaryjnością na to konto i kulturą pracy. :D Wiadomo 1.9 tdi mniej spali, ale przy tym 2.0 to chodzi jak traktor. Osobiście uważam że spalanie w cyklu mieszanym w okolicach 6.5-7.5. to normalne spalanie jak na 2 litrowego diesla. Aprox99 no u mnie przy spokojnej jeździe 120-140 spokojnie idzie zejść w okolice 5l, kwestia stylu jazdy.

Czyli mam rozumieć że Ty swoim 2.0 zrobiłeś 1000 kilometrów ?

Opublikowano
33 minuty temu, GuGu 91 napisał:

Czyli mam rozumieć że Ty swoim 2.0 zrobiłeś 1000 kilometrów ?

Zgadza się, trasa Łuków-Zgorzelec-Eidhoven, Altenberge. średnia prędkość około 140, momentami pod vmax podchodziłem, a momentami spokojnie. Jakbym całą trasę zrobił spokojnie to podejrzewam że 1300km na 1 tankowaniu osiągalne, mam avanta 65l bak, silnik 143 konny.

Opublikowano
  • Autor
47 minut temu, KonradA4troop napisał:

Zgadza się, trasa Łuków-Zgorzelec-Eidhoven, Altenberge. średnia prędkość około 140, momentami pod vmax podchodziłem, a momentami spokojnie. Jakbym całą trasę zrobił spokojnie to podejrzewam że 1300km na 1 tankowaniu osiągalne, mam avanta 65l bak, silnik 143 konny.

Czyli gdzieś musi tkwić problem ... Tylko co

Opublikowano

Jak jadę pomiędzy 130 a 140 to pali 6,2 - 6,3 l, znaczy na baku 63 l robię na autostradzie 950 km. Mimo to 2l tdi nie jest aż tak oszczędny, inni robią to lepiej

Edytowane przez aprox99

Opublikowano

Ja Jak zatankuje na full, przy spalaniu miejskim to pokazuje mi 870km zasięgu i tak też robie mniej więcej. Ale ja na waszym miejscu serio, tutaj akurat spalaniem bym się nie przejmował bo 1-2l odchyłki to jest nic, nawet przy przebiegach. No i cały czas paliwo lotos zwykła ON / orlen verva , nie ma dziadowania po alsach itd.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Moje spalanie to odcinek 140 km prędkości 110-140 wyprzedzanie itp. 5,2-5,8 trasa niemcy polska 1400 km autostrada tempomat 130 km/h 5,2 miasto rano do pracy 7 km duzo ruszania swiatel czesto jakies wleczenie sie na 1 biegu ok 10 litrow normalnie na ciepłym po mieście spokojna jazda 8-9 litrow. Na mieście niestety nie ekonomiczny moze program wrzucic i troche spadnie co radzicie ?  A i samochod po aktualizacji niestety tak juz kupilem szwagier ma z polskiego salonu nie aktualizowal i troche mnie pali i lepsza kultura pracy silnika ktos potwierdzi ze ta aktualizacja to syf?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.