Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

KonradA4troop

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Szczerze nawet nie wiem, nie zwracam bardzo uwagi na to, zawsze mniej więcej robiłem 600-750km na baku i tak dalej robie w cyklu mieszanym, jakieś rekordy na trasie to prawie po 1000km podchodziłem na baku jak kiedyś testowałem, lecz nigdy tej granicy nie przekroczyłem.
  2. Nie ma to jak jeszcze mówić komuś jak ma eksploatować swoje auto, jeszcze żeby to było nie wiadomo co, a to tylko stare b8 - pozdrawia właściciel starej b8 jak coś. :E Rob@k genialnie to ujął.
  3. Doszukałem się, fabrycznie miałem 8K0 411 309K 25.6mm 8K0 511 305K 19.6mm a założyłem 8K0 411 309L 26.5mm 8K0 511 305AB 21.7mm
  4. Oj już nie pamiętam, nie wiem czy na forum nawet tutaj ktoś nie podawał, ja to robiłem około 4 lata temu i nie spisałem.
  5. KonradA4troop odpowiedział(a) na RS temat w Lifestyle i Hydepark
    Jeździłem volvami od FH1 tego 1 kwadratowego, do FH4, Dafami 105, 106, scanią streamką, iveco s wayem i renówką rangerką, więc trochę mi się tego przewinęło. Do tego dużo znajomych ma firmy z takimi właśnie autami, a od niedawna mam swoje. Co za tym idzie przed zakupem dużo się interesowałem co kupić.
  6. To już jest chyba ten moment kiedy nie ma co więcej robić przy aucie? Szanuje za pomysł.
  7. Bardzo ciekawe przednie reflektory, carbonowa maska z wlotami na a4 moim zdaniem wygląda trochę groteskowo, za to szanuje za wybór felg, opuszczony sedan, czarny kolor i te felgi - petarda.
  8. Wkłady EU/GB są takie same, różni się tylko podstawa lusterka, jest pod innym kątem. Również wpakowałem się w ten problem kilka lat temu w swojej, lustra do dziś mi leżą. Najgorsze jest to że od zakupu, zanim złożyłem set taki jak chciałem, minął ponad rok, w efekcie mogłem zapomnieć o zwrocie. PS co do zawieszenia, również przerabiałem temat u siebie, rozważałem prokita, finalnie wrzuciłem 1BE sprężyny, do tego stabilizatory bardzo grube bodajrze od s albo rs4 i amortyzatory do kompletu pod ten zawias, do tego opony 255 szerokie na 19' felgach i po czasie mogę śmiało taką "modyfikacje" polecić, auto nie zrobiło się kaleką którą muszę przed każdym progiem się zatrzymać, dosyć ładnie przestrzeń między oponą a błotnikiem się wypełniła, a właściwości jezdne? bez porównania. Auto zdecydowanie pewniej się prowadzi, jest bardziej "zwarte", przy czym nie straciło dużo na komforcie, jest twardsze, ale nie betonowe, co przekłada się również na dłuższe życie silentblocków itp. do tego dzięki stabilizatorom dużo fajniej wchodzi w zakręty, nie przechyla się, nie kołysze, jedzie bardzo sztywno.
  9. KonradA4troop odpowiedział(a) na RS temat w Lifestyle i Hydepark
    Około 600tyś km potrafi płyn chłodniczy wyciekać z głowicy i dostawać się do tulei a w następstwie zaciera się motor, remont 30tyś zł (EDIT a dzieje się to z powodu zbyt wysokiej temperatury na oryginalnym termostacie, przegrzewa się i puszcza wodę) z tego co mi wiadomo, dużo ludzie się skarżyli na te auta na grupach się dawniej oczytałem, lecz mocno tego nie śledzę, bo ja scaniarzem nie jestem wiem też że często wybieraki padają, awaria znacznie mniejsza, lecz skutecznie potrafi unieruchomić auto. Miałem okazje dawniej chwilę pojeździć R-ką, dla mnie osobiście wóz drabiniasty, strasznie twarde tylne zawieszenie, kręgosłup cierpi szczególnie jak się zjedzie na autostrady na drogi lokalne, mogę za to pochwalić pozycje za kierownicą i zużycie paliwa było dosyć przyjemne, jak mnie pamięć nie myli z ładunkami 15t bez problemu mieściła się w 25ltr. Sam niedawno stałem przed wyborem zakupu auta, na kierunki południowe (góry) i brałem pod uwagę volvo, mercedesa i dafa. Daf pod kątem ceny zakupu i konsumpcji paliwa wychodzi bardzo fajnie, lecz jak mi pewien znajomy pracownik z serwisu powiedział, daf jest fajny, ale do 600tyś km, dalej uciekać z nim. Mercedes podobno wychodzi fajnie pod kątem zużycia ON, oraz ceny części ale trochę się bałem tego ruszać, bo w naszych stronach jest mało popularny, a sam nigdy styczności z nim nie miałem, więc padło na volvo, a w volvie co? Oczywiście mocne, bardzo dobrze się prowadzi, oraz chyba najlepsza z dostępnych w autach ciężarowych skrzynia i-shift z joystickiem i niezawodność, gdyż gdzie silniki D13 wytrzymują bez większych problemów przebiegi rzędu 3-4 miliony kilometrów i więcej. Natomiast wadą są koszta, ponieważ volvo jest drogie w zakupie, w tej samej cenie co volvo śmiało kupuje się 5 lat młodszego dafa, do tego ceny części sprzęgło do mercedesa poniżej 1.5 tyś pln, do volva 3.5k. no i do tego dochodzi znacznie większe zużycie paliwa, bo niestety jak scania w 25l z 15t towaru się zmieści, to volvo też da radę, tyle że bez tych 15t towaru.
  10. KonradA4troop odpowiedział(a) na RS temat w Lifestyle i Hydepark
    Niestety MAN podobnie jak scania nextgen - bomba na kołach, korby bokiem wypadają. Znajomy ma 5 sztuk TGX z 2021r 2 stoją z dziurą w silniku, auta kupił jako nowe, wartość przy zakupie 350tyś netto, wartość dziś jak stoi 30tyś zł. Za silnik w MANie zażyczyli sobie 2/3 ceny całego nowego MANa. Daf z kolei nie wiem jak XG ale 105/106 miały problem z gotowaniem się pod górkę + opadające tuleje, XG dużo się mówi że do pół roku od zakupu trzeba wymienić wtryski. Z obecnych ciężarówek chyba na Renówke bym się zdecydował, silnik volva a cena zakupu paredziesiąt tysięcy mniej. Chociaż obecne volva też nie są kolorowe, przy 300tyś km - (niecałe 3 lata) wtryski padają i nagle auto zaczyna być mocno paliwożerne choć jeździ. Przy nowych papierowych samochodach myślę że może zaraz być bardziej opłacalny zakup sitraków i podobnych wynalazków, biorąc pod uwagę że trwałość również jest bardzo słaba ale cena o ponad połowe niższa względem Mana czy też Dafa, bo Volvo to całkiem inny przedział cenowy.
  11. Dzięki wszystkim za fajnie spędzony weekend, organizatorom za włożony trud by wszystko dopiąć na "ostatni guzik" i mam nadzieje że do zobaczenia za rok!
  12. Bukowina 2025 W ostatnich dniach w aucie pojawił się moduł carplay z alphasound wraz z kamerą cofania, oraz elektryczna klapa bagażnika. i na koniec kilka fotek.
  13. Ja na twoim miejscu z 17 zrobiłbym zimówki a na lato najlepiej 18+, ja sam od dawna latam na 19 i po tej zmianie dzisiaj założyłbym 20' Auto od razu inaczej wygląda, lepiej się jeździ, pod kątem przyczepności w zakrętach i trakcji, tyle że wiadomo trochę sztywniej, ale nie jest źle. 17 moim zdaniem na ten gabaryt auta i na dosyć spore nadkola nie wygląda dobrze.
  14. Bo B&O nie robi takiego łubudubu jak bose w B6/7 - to większość osób ma na myśli, a to że powyżej 70% głośności harczy i pierdzi to już nie ważne, a co do małych magnesików, te małe magnesiki do lodówki lepiej dają radę jak nie jedne 2x większe, B&O jest sporo bardziej zaawansowane technologicznie jak przestarzałe bose w b6. Inna budowa głośników, komunikacja wzmaka itd po przez światłowody, mikrofony do redukcji szumów itp itd. można wymieniać a wymieniać. Prawda jest taka że Bang gra bardzo dobrze jak na a4, wiadomo że lepiej zagra w a6 a jeszcze lepiej w a8, większe auto, więcej wygłuszeń, więcej głośników itd itp.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.