Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[CAGA] Silver Mouse. Bixenon > MMI2GH > B&O > QQ1 > RS Interior Look > GC1 Beaufort > Alcantara...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka

dużo osób wrzuca swoje autka to i ja się pochwalę. :cheesy: Więc od początku, Auto mam od 2014 roku. Przy zakupie były tylko 3 wymogi - kombi, pokrętło przy lewarku zmiany biegów i 2.0 TDI. :cheesy: Co za tym idzie było kupione w kompletnej nieświadomości, co do wyposażenia itp. po prostu się spodobało. Przed zakupem zostało sprawdzone najpierw w autoDNA, następnie wycieczka do ASO, no i auto rzekomo w bardzo dobrym stanie. Oczywiście wraz z czasem coraz bardziej zacząłem się interesować wyposażeniem, silnikiem itd. wraz z czasem się z tym utwierdzam. Do największych jego zalet można zaliczyć wyżej wspomniany jego stan, jakieś tam wyposażenie, wiadomo nie bogate, ale i nie jakieś ultra biedne, pełną historię serwisową, która jest potwierdzona, oraz komplet dokumentów, a nawet faktura zakupu w salonie w Holandii. Ale starczy opowieści, czas na konkrety. :cheesy:

 

Więc tak, samochód mocno poprawny, przeciętnie wyposażony, ale przynajmniej jest co robić. :cheesy:

  • A4 B8
  • 2.0TDI 143 CAGA
  • 6 biegowy manual
  • Klimatyzacja automatyczna
  • MMI 2G Basic Plus
  • System nagłośnienia: Audi Sound System ( 10 głośników + wzmacniacz )
  • Zmieniarka 6CD
  • Nawigacja
  • Telefon
  • Bluetooth
  • AUX 
  • Wielofunkcyjna skórzana kierownica
  • tempomat
  • FIS
  • podgrzewane, asferyczne lusterka 
  • podgrzewane dysze spryskiwaczy
  • światła przeciwmgłowe przednie
  • czujniki parkowania tył
  • ESP (stabilizacja toru jazdy)
  • ASR (kontrola trakcji)
  • ABS
  • domykanie szyb z kluczyka
  • alarm z funkcją wyłączenia
  • zegar ustawiany radiowo
  • zabezpieczenie drzwi i okien przed otwarciem
  • schowki w bagażniku
  • tylna roleta bagażnika + siatka
  • wnętrze w czerni (soul)
  • podłokietnik z przodu
  • dzielona, składana kanapa
  • fotele comfort
  • blokada dla dzieci
  • 3x zapalniczka we wnętrzu + 1 w bagażniku
  • wykończenie wnętrza - rybia łuska
  • pakiet chrom (pełny wewnętrzny i zewnętrzny)
  • Alufelgi 17'
  • demontowany fabryczny hak
  • pełny zestaw naprawczy (koło  dojazdowe 19') + komplet kluczy i lewarek

+ różne inne dostępne w standardzie. :DTo teraz plany i co zostało dorzucone.

 

Wizualnie:

  • kompletny pakiet oświetlenia QQ1 (zrobione)
  • nagłośnienie Bang & Olufsen (zrobione)
  • montaż oryginalnego oświetlenia LED tablicy (zrobione)
  • montaż pakietu schowek (zrobione)
  • montaż rolet w boczkach drzwi (zrobione)
  • montaż szyn do bagażnika (zrobione)
  • zmiana foteli na podgrzewane z pompowanymi lędźwiami (zrobione)
  • montaż audi drive select (zrobione)
  • zmiana dekorów na beaufort (zrobione)
  • montaż skórzanych podłokietników (zrobione)
  • montaż końcówek wydechu (zrobione)
  • montaż blend B&O (zrobione)
  • montaż klimatyzowanego schowka+wyłącznik airbag (zrobione)
  • montaż wyłącznika airbag (zrobione)
  • zmiana systemu MMI na 2G High + AMI (zrobione)
  • zmiana zegarów na kolorowy fis Zrobione
  • szyba SGS RainSensor/LightSensor/Acoustic (zrobione)
  • lusterko fotochromatyczne z czujnikiem deszczu/zmierzchu (zrobione)
  • dołożenie Auto Hold Assist (zrobione)
  • zmiana kierownicy i lewarka zmiany biegów na 3ram, sline (zrobione)
  • zmiana reflektorów przednich na bixenon (zrobione)
  • zmiana foteli na Alcantare el.lędźwie/podgrzewanie przód-tył/pakiet schowek/isofix przód-tył (zrobione)
  • felgi 19' (zrobione)
  • kratki halogenów honeycomb (zrobione)
  • klamki wewnętrzne z RS4 (zrobione)
  • panel MMI z RS4 (zrobione)
  • przyciski szyb z lifta (zrobione)
  • lusterka zewnętrzne el. regulowane/składane, ogrzewane, podświetlane, automatycznie przyciemniane (zrobione)
  • grill S4 piano (zrobione)
  • lotka RS4 (zrobione)
  • el. klapa (zrobione)
  • montaż kamery cofania (zrobione)
  • montaż PDC przód (do zrobienia)

 

Mechaniczne:

  • hamulce, komplet zimmermann + trw (zrobione)
  • komplet sprzęgła z dwumasą LUK (zrobione)
  • poduszki silnika/skrzyni Lemforder (zrobione)
  • kompletny rozrząd INA + SKF + Contitech (zrobione)
  • oleje filtry Motul 5w30 504/507 + MANN (zrobione)
  • łożyska FAG (zrobione)
  • sprężyny 1BE / amortyzatory Sachs 1BE (zrobione)
  • skompletowanie wszystkich spinek, zaczepów (zrobione)
  • przednie zawieszenie, wahacze górne, silentblocki, gumy stabilizatorów Lemforder/Meyle HD (zrobione)
  • stabilizatory z S4 (zrobione)
  • servotronic (zrobione)
  • turbo CAHA (zrobione)
  • hamulce z S4 (zrobione)
  • zabezpieczenie antykorozyjne, podłogi, wnęk nadkoli, tylnych sanek (zrobione)
  • mapa 207hp/423nm (zrobione)
  • wydech 3.0tdi (zrobione)

 

Kodowania VCDS:

  • laptimer
  • test wskazówek zegara (przeciąganie igły)
  • doświetlanie zakrętów
  • program wydajności MY2010+ 
  • wentylacja postojowa
  • coming/leaving home
  • poziom oleju
  • poziom naładowania akumulatora
  • regulacja oświetlenia ambientowego
  • kontrolowanie ciśnienia w oponach TPMS

Kody wyposażenia obecnie (mam nadzieje że nic nie pominąłem):

1LT 1KW 1AS 1BE E0A 1PA 0HV 7MB 1D2 4UE 0W1 QE1 GS4 6XD 5SL 5RU 1X0 9WC A8S J0Z 6FA QF0 NY0 B0A 1S1 9Z0 7QP 7A6 2H1 C08 2D0 3S1 3FA 3X0 7AL 5TE 7M1 7X1 UF0 0FA 8K4 UH1 7G0 F0A 8GU 0G1 0YH 0JG 6M1 8T1 VC0 G0K GH0 6V1 A51 5J0 6NJ 3NZ 9AK 8BP FC0 U2A 4L6 K8D 6SS 0Y1 1Z1 0U2 0F3 5C0 3G1 6W1 5K5 3GD QQ1 L0L 1N3 7P1 1XW AV1 9VK N7U 8Q1 6E3 FM0 9Q4 8Z5 D92 7Q2 8WB GP0 FQ0 AQ0 CH3 8YQ 7K6 H5M V0A 1G5 4X3 7F9 A00 0SZ 8SA 4E0 2K1 9P3 N7U 3L3 4A3 0LY S50 SA6 QH1 7Y0 4KC 3Y4 7B3 FA0 8X0 8N6 3M3 4K4 B31 NT0 QV1 1VG 1SA 1EX 2Z1 1T3 Q1D 9ZF 7E6 4GF 2WA 0TD 4ZB 6EA 3B0 9M0

 

Czas na fotki. :cheesy:

Zdjęcia przed modami.

44976028264_148aac3943_o.jpg
44976027474_ff5416f02c_o.jpg
45195158834_c5499e4057_k.jpg

 

Stan obecny:

 

54324169467_f8330da319_o.jpg

54325482080_69949a0a8a_o.jpg

52077004742_0da27a8e2b_o.jpg

52401826807_a180e3a8ae_o.jpg

52078535215_418e0ffe34_o.jpg

52078281444_2c8bde8c5c_o.jpg

52103216403_80bd733314_o.jpg

 

 

Na koniec co mogę dodać, to to że samochód w pełni oryginalny, a elementy dołożone są zrobione na oryginalnych wiązkach i częściach. 

 

Dziękuje za uwagę. :D

Edytowane przez KonradA4troop

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Siemka, wstawiam jeszcze krótki filmik ze spotu zimowego audi naszej małej okolicznej grupy. ;)

YouTube

 

DSC_0360.JPG

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam, byłem na weryfikacji, sprawdzić czy silnik trzyma seryjne parametry, wynik lekko poniżej deklarowanej mocy 143km i 320nm wg wpisów u mnie jest to 138km i 310nm, lecz wydaje mi się że po hamowni jakby się odmulił, od wyjazdu 3x załączyło mi się wypalanie DPF-a w tym samym dniu. Po wymianie filtrów itd. chyba jeszcze raz się przejadę i zweryfikuje. Wynik mnie nie satysfakcjonuje, ma ktoś pomysł co mogę zrobić aby wynik poprawić? Test robiony przy włączonej klimatyzacji jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie.

qn30j5.png

Edytowane przez KonradA4troop

Opublikowano

Miło się patrzy na zadbane autko :thumbup1: A co do pomiaru z hamowni, zacząłbym od czyszczenia EGR, przepustnicy i układu dolotowego, do tego do zbadania w jakim stanie jest DPF.

Opublikowano
  • Autor

Ostatnio EGR czyściłem, lecz ponownie pełno syfu tam, chyba powoli odma siada, lub jest do czyszczenia, DPF no nie jest z nim najlepiej, 240mg podobno, na dniach sam się biorę za czyszczenie, no i na pewno za niedługo nowy komplet sprzęgła wleci, bo to już zaraz całkowicie siądzie ponieważ czuć drgania koła dwumasowego i widać delikatne uślizgi na obrotomierzu, więc te 2 rzeczy do ogarnięcia mam i na pewno jeszcze będę doposażał do kompletnego pakietu QQ1. Reszty raczej nie ruszam, przynajmniej na razie. :D Na pewno niedługo felgi wreszcie letnie się wrzuci (jak tylko opony kupię) i szybki przyciemnię. Co do dbania, nigdy nie polerowane, ani nic, po prostu w miarę staram się dbać i mimo lat i przebiegu dalej wygląda. :D 

 

PS. A dlaczego mam taki pofalowany wykres w górnej partii obrotów? jakaś lekka nieszczelność?

 

Edit - problemy rozwiązały się same. Odma żyje, wszystko drożne, zajrzałem w turbo ostatnio a tam dosłownie drobne kropelki tego oleju, znikome ilości. Nie wiem co było powodem, po prostu problem sam się rozwiązał. :D

Edytowane przez KonradA4troop

Opublikowano
  • Autor

Siemka, wczoraj z nudów siadłem przy aucie, no i kilka godzin i zrobiłem drobną korektę lakieru, plastików, listewek czarnych w drzwiach i chromów. :D Oczywiście było to dokładne pozimowe czyszczenie + woskowanie całości, no i efekt uważam jest git. :D Nie było dużo uszkodzeń lakieru (rysek itd.) lecz no uważam że mimo wszystko trochę mu to pomogło, a takie są efekty. Tak wiem fotki nocą, ale no jak wyjechałem z garażu to już było ciemno + mój aparat w telefonie... no cóż, postaram się zrobić lepsze w dzień i to czymś trochę lepszym. :D 

[Kasuje fotki, bo nie mam kopii a hosting wygasł]

Edytowane przez KonradA4troop

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Kilka nowych zdjęć z podróży do Nijmegen po ciężarówkę. :D

 

49060586652_70106e6f7b_k.jpg

49060586397_543c747f00_k.jpg

 

 

Oraz drobna parkingowa przygoda. :( Na parkingu Pan zaczął we mnie cofać no i troszkę mi samochód uszkodził. Naprawa wykonana w ASO, Lecz drzwi kierowcy w sumie się cieszę że wymienią, po ostatniej przygodzie z busem, kamieniem i 2 dziurami na drzwiach... niech wymieniają. :D lewa strona była u mnie i tak już lekko zmęczona (sporo rysek itp) a samochód nie ucierpiał tzn. próg, słupek ani nic więcej. Można powiedzieć szczęście w nieszczęściu. ;)

49059853073_cc454ce933_k.jpg

Edytowane przez KonradA4troop

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam, plany na auto się powiększają, aktualnie czekam na kuriera. :D

Konkretnie wleci zapowiedziane oświetlenie ambientowe QQ1, udało mi się kupić klamki z wiazkami. :D

Edytowane przez KonradA4troop

Opublikowano
  • Autor

Witam, no i mojemu autu stuknęło 350 tyś. km. więc postanowiłem go trochę posprawdzać. Wczoraj z tej okazji wypaliłem sobie serwisowo DPFa, okazało się że 17g sadzy, popiołów itp. było, ale wypalił i aktualnie pokazuje około 2g, no i dodatkowo da się odczuć delikatny wzrost mocy. :D Dodatkowo sprawdziłem sobie korekty wtryskiwaczy, które również wypadły bardzo dobrze, wachania w okolicach +/- 0.4 no i na koniec turbina, no i tutaj chyba również nic złego się nie dzieje, łopatki równe w miarę, minimalne ubytki na samych rantach, luzów nie czuć, podczas jazdy żadnych niepokojących dźwięków nie wydaje. Jutro planuje zrobić płukanie silnika i wymianę oleju, bo wiadomo, po wypalaniu serwisowym należałoby to zrobić. 

49060560407_928c449731_k.jpg

Edytowane przez KonradA4troop

Opublikowano
  • Autor

Witam, udało mi się póki co połowicznie wyposażyć auto w pakiet oświelenia ambientowego QQ1. Klamki oraz drzwi zostały ukończone, także teraz czas na oświetlenie kratek nawiewu, oraz przestrzeni nóg.

 

49060347126_bb22798b4e_k.jpg

49060347051_55fbc5c5e9_k.jpg

49060347031_e307ef0177_k.jpg

 

Edytowane przez KonradA4troop

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Jako że dawno nic nie było, teraz wygląda tak. :D Odmłodniała trochę na twarzy. :D

49059843648_b5960bef65_k.jpg
48528465262_b9510b28ac_o.jpg
48528312401_bb02deed53_o.jpg
48528468212_5778649810_o.jpg
48528314646_d88f8fcb14_o.jpg
48528470172_072590d1dd_o.jpg

 

Do tego doszedł komplecik z LUKa

49060559907_d908b4f231_o.jpg

Edytowane przez KonradA4troop

Opublikowano

Co to za zagadka? ? Chodzi o tą zmianę ramki pod rejestrację? 

Opublikowano
  • Autor

Nowy zderzak i reflektory, stare były zniszczone, wszystko nowe i oryginalne. :D

Edytowane przez KonradA4troop

Opublikowano

Fajna A4 widać ,że o nią dbasz A to się chwali?widzę, że w twoich planach jest montaz Navi 3G High,  mam idealny zestaw gdybyś chcial

20190610_120010.jpg

Opublikowano
  • Autor

No z tym to się jeszcze zastanawiam, na razie mam jeszcze sporo innych rzeczy do zrobienia. Mechanicznie muszę trochę poogarniać, nowe heble, nowe opony, dwumas i dopiero będę coś myślał. :D

Opublikowano
Godzinę temu, KonradA4troop napisał:

No z tym to się jeszcze zastanawiam, na razie mam jeszcze sporo innych rzeczy do zrobienia. Mechanicznie muszę trochę poogarniać, nowe heble, nowe opony, dwumas i dopiero będę coś myślał. :D

:hi:ok

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Coś tam działamy. ;)

49047515913_7bf3a7f971_k.jpg

49048023341_da2b9f552c_k.jpg

49048235727_0243a5bcef_k.jpg

49048021726_e7b9b10fd3_k.jpg

W ostatnim czasie wpadł nowy komplet sprzęgła, zestaw z LUKa, jak dawałem fotkę powyżej, poprzednio siedział SACHS który wytrzymał 360tyś km. i jeździł praktycznie do samego końca. ;) 

 

Dzięki użytkownikowi Grubychudas wpadły ori ledy do rejestracji - za co Dziękuje

oraz nabyłem boczki z roletami, no i niestety boczki się okazały szare, a moje są czarne, oznacza to że będziemy rezać, a boczki jako dawca części posłużą, oraz wymiary otworów z nich ściągnę. No i ostatni zakup schowki pod manualne fotele, również jak dla mnie przydatna rzecz, chociaż małe, bo A4 jak dla mnie ma za mało miejsca, a ja dużo ze sobą wożę. :D

Jednak żeby nie było za kolorowo, w tym tygodniu, kiedy moje auto stało zaparkowane na parkingu, ktoś postanowił w nie stuknąć i... odjechać nie pozostawiając po sobie śladu...

Wgniótł mi lewy przedni błotnik (delikatnie bo tylko rant), no i zdarł farbę z nowego zderzaka... jutro jedziemy z wizytą do blacharza i do lakiernika, szczęście w nieszczęściu, błotnik pod względem lakierniczym nie tknięty, jedynie zderzak wymaga małej zaprawki.

Kolejną rzeczą na którą się zajmę to na pewno dokończenie QQ1, Montaż AHA, keyless, przetwornicy ori, tyle że w schowku, aktywacja SDS i w końcu przywrócenie MMI do stanu pierwotnego. Po tych zabiegach planuje rozejrzeć się za ładnymi felgami 19', te ori 17' trochę małe jak na to auto. :D

Edytowane przez KonradA4troop

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Kolejna porcja fotek. Wreszcie ruszamy do przodu z tematem. :D Kolejny punkt na liście rzeczy do zrobienia, to montaż rolet w boczkach, schowki już siedzą pod fotelami, udało się bez demontażu foteli założyć. :D No i najbliższe plany to MMI, będziemy przywracać do pierwotnego planu + spolszczenie, wymiana lamp i halogenów na nowe, z lewej strony, tylną wycieraczkę trzeba w końcu zakupić no i okolice Marca planuje dorzucić QQ1 dokończyć, pakiet schowek + te rzeczy co post wyżej napisałem i chyba z tyle z rzeczy takich co bym chciał jeszcze w tym aucie mieć. Na pewno wizualnie pójdzie felga 19' albo 20', przyciemnienie szyb, końcówki wydechu i okleina na zderzak drobna (ta dolna listewka), no chyba że się pokuszę o lampy xenon.





49238451958_491a745c83_k.jpg
49238451833_7dcf8d6df2_k.jpg

49309307367_7b9eba9fbb_o.jpg

49309547346_ed6a5f18eb_o.jpg

Edytowane przez KonradA4troop

Opublikowano
  • Autor

Siemka, ogólnie to się nie chwaliłem, a może warto, na początku tego roku powstał kalendarz naszej małej okolicznej grupy audi, no i moja się załapała na kilku stronach. :D Po za tym nudziłem się ostatnio i przeniosłem ją na kartkę (tak wiem, troszkę ta RS2 krzywo mi wyszła). 

49249327227_129cb9c65d_k.jpg

49248649438_37f8b5e11e_k.jpg

 

Edytowane przez KonradA4troop

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Coś tam się powoli zaczyna dziać, z ostatnich zmian:

- drzwi po dawnej przycierce z lewej strony wymienione

- dołożone rolety w boczkach drzwi

- dołożone schowki pod fotelami

- MMI wróciło do pierwotnego stanu (wymieniony napęd cd w schowku - poprzedni był od a6 c6, kiedyś przy dłubaniu w okolicy schowka padł oryginalny, po czym został zamontowany od a6, teraz znów jest od a4.

- wyprane słupki od wewnątrz (od pasów i wsiadania zrobiły się czarne)

Na tą chwilę prezentuje się tak. :D Nie bijcie za te pokrowce, wiem, że nie pasują, ale za to skutecznie chronią fotel przed przetarciem, a auto jest użytkowane wyłącznie na krótkich trasach. :D

49326807776_a9530db555_o.jpg

49327026262_520059493f_o.jpg

49326330383_d957f9ccae_o.jpg

Edytowane przez KonradA4troop

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.