Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8.5 Limo S-Line 2.0T FlexFuel Quattro

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich przy nowej furce

Po paru latach z b6(której zresztą temat też miałem :D) przyszedł czas na zmiane,pierw szukałem czegoś w dieslu no ale tak się potoczyło,że kupiłem swoja pierwsza benzynke.

 

Szukałem koniecznie wersji quattro,s-line,z nagłośnieniem Bang Olufsen oraz z możliwie nie dużym przebiegiem i uszkodzeniami i można powiedzieć,ze się udało :)

 

Auto wylicytowane w USA w stanie Connecticut.

Silnik 2.0TFSI CPMB sprzęgnięty z skrzynia automatyczna tiptronic zf8hp i jedynym słusznym napędem :D

Data produkcji 10/2015 (w stanach zarejstrowany jako 2016)

 

Według carfax do lutego 2023 na bieżąco serwisowana w Audi Hawthorne.

Auto przyjechało do mnie 21.05.2024 z przebiegiem ~115kkm 

Dołożony dolot CTS Turbo i downpipe (był pełny przelot ale poszedł out)

 

Audi w kolorze LX7R Monsungrau dosyć ciekawy kolor moim zdaniem,zewnętrzny pakiet S-Line.

Wersja Premium Plus

Z wyposażenia m.in : 

-elektryczne i podgrzewane fotele w czarnej Skórze + pamięć 

-lusterka podgrzewane fotochrom + pamięć

-lusterko wsteczne z kompasem

-Audi Side Assist (czujniki martwego pola)

-szyberdach

-czujnik deszczu

-kiera trójramienna multifunkcyjna

-klima 3 strefy

-MMI 3G+ z dyskiem twardym

-keyless

-pdc tył z kamera cofania

-nagłośnienie Bang Olufsen

-Homelink

-BiXenon + obrysówki

-pakiet oświetlenia QQ1

 

 

 

Póki co auto tylko ogarnięte po dzwonie,zrobiona konwersja lamp i mmi + zmieniłem olej na Meguin 5w40 + płukanka archoil i filtry,ale już dobijam do 8kkm przejechanych więc zbliża się większy serwis.

Jak ori felgi były w regeneracji to kupiłem na szybko Veemann 20” i mysle czy je zostawiać czy iść w coś innego.

Planów troche jest,napewno Eibach Pro-Kit bo seryjne 1BA nie wyglada,bo i do agresywnej jazdy niezbyt sie nadaje :P

Audik ma też już jakąś mapke zrobiona,ale też musze podjechać do kogoś ogarnietego na shamowanie i sprawdzenie czego to warte,soft skrzynii też obowiązkowo bo troche skrzynia zamula.

A tak to furka większość tego co bym chciał mieć to posiada ;)

 

Zrobione

-olej + płukanka

-nowe opony Imperial SnowDragon UHP 245/40

-regeneracja ori felg 18

-zakodowana temp oleju,test wskazówek,regulacja ambiente,wyłączenie pikania pasów i tego wkurwiajacego pisku jak sie otworzy drzwi na włączonym zapłonie ?

-dokładka przednia Maxton

IMG_2053.thumb.jpeg.b941a53cb70924ed5bf609ab9b318819.jpeg

IMG_0919.thumb.jpeg.64b5e1fd97b3a33f4496864c6acf700f.jpeg

IMG_1325.thumb.jpeg.3bad9eafe8ce1631b6bdbe60f2aac507.jpeg

 

 

IMG_1663.jpeg

Edytowane przez Marfiol

Opublikowano

Ten tylny spoiler ?

Opublikowano
  • Autor

Wiesz co jak zobaczyłem ją na aukcji,to stwierdziłem że pierwsza rzecz jaka tutaj zrobię to ją wyj*bie ale na żywo wyglada lepiej i stwierdziłem,że zostaje.

Na fotkach trąci czymś pokroju calibry/civica wiem ?

 

Opublikowano

Wygląda okropnie.

Opublikowano

Auto fajne, dla mnie zepsute dokładką i spojlerem

Opublikowano

Fajna sztuka, oby była bezawaryjna, zwłaszcza pod kątem oleju. Zgadzam się z przedmówcami, że dokładka i lotka w tej chwili trochę nie pasują - albo poszedłbym od razu w agresywny wygląd całości, albo bardziej w kierunku sleepera, bo teraz to ani jedno ani drugie ;)

Edytowane przez dliwski

Opublikowano

Spojler koszmarny..:cygaro:

Ja bym wyrzucił w sekunde....?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 22.01.2025 o 19:36, NelsonPL napisał(a):

Spojler koszmarny..:cygaro:

Ja bym wyrzucił w sekunde....?

Co Ty to,prosto z aso chopie ;)

 

Ostatnio większy serwis wlecial

124.805kkm 

-świece

-oleje dyfry,torsen,skrzynia

-olej silnik

-pasek i koło pasowe wału

-uszczelnienie pokrywy zaworów i deklów rozrządu

-oringi magnesika 

-łączniki i gumy stabilizatora przód 

IMG_2048.thumb.jpeg.fcba079e1a8cd98f613b8041cdd07ba7.jpeg

IMG_1991.thumb.jpeg.d913a90c6b4f81d66b236389c7565146.jpegIMG_1730.thumb.jpeg.52ec4d28645c8fdaf50c8f69db7a3d5a.jpeg

 

 

Opublikowano

Olej G 052 145 S2 jest do tylnego dyfra. Miałeś problem z odkręceniem korków? Chyba są aluminiowe.

Do przedniego mechanizmu różnicowego jest inny? A ten trzeci do czego?

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, krzysiek_f napisał(a):

Olej G 052 145 S2 jest do tylnego dyfra. Miałeś problem z odkręceniem korków? Chyba są aluminiowe.

Do przedniego mechanizmu różnicowego jest inny? A ten trzeci do czego?

S2 jest do dyfra przód,na tył ten z końcówką A2 z tego co patrze.

Trzeci Ravenol jest do torsena,nie ori bo cena kosmos :P 

Problemów nie było,z miski skrzynii tylko się jedna śruba ukrecila 

Opublikowano
49 minut temu, Marfiol napisał(a):

S2 jest do dyfra przód,na tył ten z końcówką A2 z tego co patrze.

Trzeci Ravenol jest do torsena,nie ori bo cena kosmos :P 

Problemów nie było,z miski skrzynii tylko się jedna śruba ukrecila 

Pewny jesteś? Moim zdaniem S2 jest do tylnego. To torsen nie pracuje na jednym oleju w dyfrze z tyłu?

Opublikowano
2 godziny temu, Marfiol napisał(a):

Trzeci Ravenol jest do torsena,nie ori bo cena kosmos

Nie zbiedniałbyś jakbyś raz wydał 450 zł i miał spokój do końca posiadania auta. Piszę bo różne opinie są po zmianie ORI G055145A2 na jakiś zamiennik. Ciekawy jestem jaką ma konsystencję ten Ravenol w temperaturze pokojowej.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, krzysiek_f napisał(a):

Pewny jesteś? Moim zdaniem S2 jest do tylnego. To torsen nie pracuje na jednym oleju w dyfrze z tyłu?

Tak,najlepiej po vinie sobie sprawdz.

 

22 minuty temu, pelonek1 napisał(a):

Nie zbiedniałbyś jakbyś raz wydał 450 zł i miał spokój do końca posiadania auta. Piszę bo różne opinie są po zmianie ORI G055145A2 na jakiś zamiennik. Ciekawy jestem jaką ma konsystencję ten Ravenol w temperaturze pokojowej.

Oj jak sprawdzałem to był droższy.

Duzo osób chwali ravenola,chociaż czytałem różne opinie ale z zamienników na moje jeszcze najlepszy ;)

Opublikowano
16 minut temu, Marfiol napisał(a):

Oj jak sprawdzałem to był droższy.

Kosztuje normalnie 599 zł, ale da się kupić po zniżkach za tyle co napisałem a może jeszcze taniej.

Ile go tam wchodzi bo jak ja lałem do A6 C6 to weszło mi pół litra a pozostałość z jednego litra poszła szybko na olx, także mnie ten olej kosztował około 200 zł.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, pelonek1 napisał(a):

Kosztuje normalnie 599 zł, ale da się kupić po zniżkach za tyle co napisałem a może jeszcze taniej.

Ile go tam wchodzi bo jak ja lałem do A6 C6 to weszło mi pół litra a pozostałość z jednego litra poszła szybko na olx, także mnie ten olej kosztował około 200 zł.

Aż musze sprawdzić ile mi w butelce zostało,ale wydaje mi się ze mniejsza polowa. Jeśli na auto by 200 wyszło to serio spoko,bo ravenol ok 140zl za litr 

Opublikowano

@Marfiol sorry że piszę w Twoim temacie ale też zabieram się za wymianę oleju w napędach swojej B8 quattro, skrzynia manualna. Wg etki idą takie oleje:

- G 055 532 A2 skrzynia biegów 

- G 052 145 S2 dyferencjał tył 

- ... mechanizm różnicowy przód (jeszcze nie sprawdziłem)

Czy o czymś zapomniałem? Torsen chyba pracuje na tym oleju w tylnym dyfrze.

Opublikowano
  • Autor
53 minuty temu, krzysiek_f napisał(a):

@Marfiol sorry że piszę w Twoim temacie ale też zabieram się za wymianę oleju w napędach swojej B8 quattro, skrzynia manualna. Wg etki idą takie oleje:

- G 055 532 A2 skrzynia biegów 

- G 052 145 S2 dyferencjał tył 

- ... mechanizm różnicowy przód (jeszcze nie sprawdziłem)

Czy o czymś zapomniałem? Torsen chyba pracuje na tym oleju w tylnym dyfrze.

Czy w manuału jest coś inaczej watpie..

Ja w skrzynii zmienialem,dyfry no i torsen.

Najbardziej zużyty był ze skrzynii i torsena reszta jeszcze wygladała spoko 

Opublikowano
W dniu 26.02.2025 o 17:47, krzysiek_f napisał(a):

Pewny jesteś? Moim zdaniem S2 jest do tylnego. To torsen nie pracuje na jednym oleju w dyfrze z tyłu?

Torsen w B8 z usa ma osobny zjew i wlew. Dyfer przód i tył mają osobne korki 

Opublikowano
W dniu 26.02.2025 o 11:30, Marfiol napisał(a):

Co Ty to,prosto z aso chopie ;)

 

Ostatnio większy serwis wlecial

124.805kkm 

-świece

-oleje dyfry,torsen,skrzynia

-olej silnik

-pasek i koło pasowe wału

-uszczelnienie pokrywy zaworów i deklów rozrządu

-oringi magnesika 

-łączniki i gumy stabilizatora przód 

IMG_2048.thumb.jpeg.fcba079e1a8cd98f613b8041cdd07ba7.jpeg

IMG_1991.thumb.jpeg.d913a90c6b4f81d66b236389c7565146.jpegIMG_1730.thumb.jpeg.52ec4d28645c8fdaf50c8f69db7a3d5a.jpeg

 

 

Widzę ten sam zestaw co i u mnie ??

Opublikowano
11 godzin temu, marky2552 napisał(a):

Torsen w B8 z usa ma osobny zjew i wlew. Dyfer przód i tył mają osobne korki 

Tak, już się dowiedziałem w ASO że u mnie idą 2 rodzaje oleju:

G 055 532 A2 - wspólny dla przekładni i mechanizmu różnicowego

G 055 190 A2 - wspólny dyfer tył i torsen

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.