Jump to content

Recommended Posts

Jak w temacie.

Sa na forum jacyś Truckerzy/ kierowcy ciężarówek? Myślę ze warto by było powymieniać się doświadczeniami. Te zawsze się przydają.... :wink:

Ja jeżdżę ciężarówką, lecz tylko "wkoło komina". Jeżdżę w firmie ALDI w Niemczech w transporcie wewnętrznym ale doświadczenia mam także z kontenerami i wszelkiego rodzaju ciężarówkami Naczepa, przyczepa, tandem, firanka, chłodnia....

Ciekaw jestem czy ktoś się zamelduje... :wink:

śmigam czteroośką, czasami ciągnik+ laweta, wanna albo dłużyca :banan:

widze ze z okolic jesteś.. w jakiej firmie jeździsz

Ja od grudnia zaczynam jeździć Scanią z patelnią. Doświadczenie praktycznie zerowe więc zobaczymy jak to będzie:)

śmigam czteroośką, czasami ciągnik+ laweta, wanna albo dłużyca :banan:

widze ze z okolic jesteś.. w jakiej firmie jeździsz

auto-złom roman mazur

a ja śmigałem Truckiem

Mój Skład to był MP 2 Actross 1848 czyli 480 kuni zrobione na 550 :) tak aby szkopków drażnić przy wyprzedzaniu ..hehe

..ale żona i rozłąka zrobiła swoje i teraz w domu i praca na miejscu ... mam wiecej fotek ..miło wspominam ten epizod mego życia .Pozdrawiam

IMAG0473.jpg

DSC06644.jpg

---------- Post dopisany at 22:13 ---------- Poprzedni post napisany at 22:08 ----------

DSC06624.jpg

<br /><br />

to ja się zamelduję:wink:

sprzęcik to zwykle mały tgl z 2012 w tandemie a 2-3 razy w miesiącu jak trzeba TGX 2011 (koń z naczepą megą) :kox:

u mnie jest o tyle fajna sprawa, że wozimy meble robione w naszej firmie w podwójnej obsadzie i max 2 razy w miesiącu zdarzy się spać w aucie.

zwykle 3 dni w tygodniu pracujemy :kox::kox::kox: a kasa uczciwa póki co :wink:

fajny temat, mam nadzieję że się rozwinie

No ciesze sie ze temat sie rozwija! I nawet z fotkami! :banan:

Tu fotka jak bylem z kontenerami w fabryce BORBERT i fotki z drogi powrotnej.... :kox:

IMG_4140.jpg

<br /><br />

IMG_4142.jpg

<br /><br />

W Aldi jezdzilem dlugi czas F2000 na tarczki i full-manual (filozofia ALDI haha) :bag:

IMG_1321.jpg

<br /><br />

az w koncu dorobilem sie nofki TGL 18.410 (automatyczna skrzynia i tachograf na karte), ale o klimie mozemy dalej pomarzyc.... :facepalm:

IMG_1387.jpg

<br /><br />

ktorego po miesiacu zamienilem na tandema 2 rocznego z mozliwoscia ladowania ciezarowki przez przyczepe , co prawda tez na karte, ale wrocilem znow do sprzegla.... :wink:

IMG_1494.jpg

<br /><br />

i z tego jestem zadowolony. :naughty:

Robie to co lubie i nie chcialbym nic innego robic, no moze dluzsze trasy jezdzic, ale wtedy znow serce teskni za rodzina, wiec robie to tylko od czasu do czasu jak sie jakas fucha trafi.... :wink:

Patryk szybko można załapać cofanie tą przyczepą? :decayed: Jak nie których truckerów widzę jak wymiatają to przyczepą przy cofaniu to respect:kox: jeszcze nie miałem okazji pomykac nią:whistling:

Ja latam hakowcem od dwóch miechów . Auto trochę zmęczone ale daje rade . Na wiosne wymiana na Fh-cza :decayed: .

http://images46.fotosik.pl/1840/2db6bdb6d4576595m.jpg

no tak sie zastanawiałem kiedy pojawią sie portowe myndy :decayed:

no to i ja pokaze 2-3 razy w miesiacu smigam tym cudem na Włochy

1287130076_105235654_1_Zdjecia_TRANSPORT_PRZEPROWADZKI_BUS_PLANDEKA_35t_1287130076.jpg

tak to w robocie siedze za biurkiem ale jak jest potrzeba to smigam jeszcze stara wysluzona Scania :decayed:

sprzedam_sprzedam_scanie_260_1_789763.jpg

<br /><br />

Ja latam hakowcem od dwóch miechów . Auto trochę zmęczone ale daje rade . Na wiosne wymiana na Fh-cza :decayed: .

http://images46.fotosik.pl/1840/2db6bdb6d4576595m.jpg

no tak sie zastanawiałem kiedy pojawią sie portowe myndy :decayed:

:naughty: Teraz robię u siebie w mieście ale raz w tygodniu jestem na Litewskiej w Gdańsku koło eurocash

---------- Post dopisany at 21:04 ---------- Poprzedni post napisany at 21:01 ----------

Patryk szybko można załapać cofanie tą przyczepą? :decayed: Jak nie których truckerów widzę jak wymiatają to przyczepą przy cofaniu to respect:kox: jeszcze nie miałem okazji pomykac nią:whistling:

U panie jak pierwszy raz wsiadłem to i zacząłem cofać to se odpuściłem , obróciłem auto i se ją wypchałem :decayed: . Teraz trochę próbuje ale tak sam dla siebie bo jakoś pudła mam w takich miejscach że zawsze jest gdzie rogala strzelić :wink:

Jest Moc :) Jazda Składem ....Widoczki mega...no ale kurna ta rozłąka ...ale ciągnie wilka do lasu :) a najlepsze pauzy 48 albo nawet 72...człowiek korby dostawał ... jak chcecie mam albumy na piscassa z moich tras ..,hehe mogę zapodać linki :)

Najlepsze było jak się na Weekendach spotykało kolegów po fachu i były "obiadki co się na winie " .Miło wspominam jeden z portu Calias na pompie Total :) było mega!! ahha

IMAG0579.jpg

IMAG0580.jpg

IMAG0143.jpg

IMAG0395.jpg

<br /><br />

Mnie narazie nie ciągnie na międzynarodówke bo wole codziennie w domu obiad ,choć jak patrze na widoki jakie tam są :kox:

mnie sie podoba poleciec za granice ale tak jak mowie 3-4 razy na miesiac i koniec jazdy :decayed:

dajcie spokój z krańcówką toż to na łeb idzie dostać :facepalm: może i się ładnie w zakrętach składa ale przy cofaniu jest aż nadto zwrotne... jak dla mnie to najstabilniejszy i najprostszy w opanowaniu jest koń+naczepa :wink:

no to i ja pokaze 2-3 razy w miesiacu smigam tym cudem na Włochy

http://s15.postimage.org/79o8m4sw7/1287130076_105235654_1_Zdjecia_TRANSPORT_PRZEPROWADZKI_BUS_PLANDEKA_35t_1287130076.jpg

tak to w robocie siedze za biurkiem ale jak jest potrzeba to smigam jeszcze stara wysluzona Scania :decayed:

http://s7.postimage.org/4ruh3xcev/sprzedam_sprzedam_scanie_260_1_789763.jpg

<br /><br />

jak kolego latasz na wlochy to masz wykupiony abonament na brennero czy placisz jednorazowo za kazdy przejazd 8e ?