Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Truckerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
39 minut temu, granatowy napisał(a):

Odkopię  temat ?

Jeżeli zrobię prawo jazdy kategorii C to z automatu dostaję kategorię T ?

Traktorem to możesz na B jeździć ale już z przyczepami musisz mieć co najmniej B+E , także samo C raczej nie wystarczy ale pewien na 100% nie jestem, mając C+E też możesz jeździć traktorem z przyczepami.

Edytowane przez pelonek1

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Wyświetleń 269,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Tak jak w powitalni napisałem, zawodowo jeżdżę ScaniąR450 Crown Edition z naczepą Kempf typu wanna. Jeżdżę dopiero od 4 lat, a wcześniej pracowałem 18 lat w biurze (starostwo powiatowe). Jeżdżę w systemie poniedziałek-piątek i na razie dobrze mi z tym, - trza kredyt spłacać hihi ;)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Tak, jestem kierowcą ciężarówki

  • 2 lata później...
Opublikowano
W dniu 4.11.2020 o 20:51, Lu-Gi napisał(a):

W końcu się coś jelczo star zmienił 

IMG20201102202020.jpg

IMG20201102202010.jpg

IMG20201102202443.jpg

 

Niestety MAN podobnie jak scania nextgen - bomba na kołach, korby bokiem wypadają. Znajomy ma 5 sztuk TGX z 2021r 2 stoją z dziurą w silniku, auta kupił jako nowe, wartość przy zakupie 350tyś netto, wartość dziś jak stoi 30tyś zł. Za silnik w MANie zażyczyli sobie 2/3 ceny całego nowego MANa. Daf z kolei nie wiem jak XG ale 105/106 miały problem z gotowaniem się pod górkę + opadające tuleje, XG dużo się mówi że do pół roku od zakupu trzeba wymienić wtryski. :D Z obecnych ciężarówek chyba na Renówke bym się zdecydował, silnik volva a cena zakupu paredziesiąt tysięcy mniej. :D Chociaż obecne volva też nie są kolorowe, przy 300tyś km - (niecałe 3 lata) wtryski padają i nagle auto zaczyna być mocno paliwożerne choć jeździ. :D Przy nowych papierowych samochodach myślę że może zaraz być bardziej opłacalny zakup sitraków i podobnych wynalazków, biorąc pod uwagę że trwałość również jest bardzo słaba ale cena o ponad połowe niższa względem Mana czy też Dafa, bo Volvo to całkiem inny przedział cenowy. :) 

Opublikowano
19 godzin temu, KonradA4troop napisał(a):

 

Niestety MAN podobnie jak scania nextgen - bomba na kołach, korby bokiem wypadają. Znajomy ma 5 sztuk TGX z 2021r 2 stoją z dziurą w silniku, auta kupił jako nowe, wartość przy zakupie 350tyś netto, wartość dziś jak stoi 30tyś zł. Za silnik w MANie zażyczyli sobie 2/3 ceny całego nowego MANa. Daf z kolei nie wiem jak XG ale 105/106 miały problem z gotowaniem się pod górkę + opadające tuleje, XG dużo się mówi że do pół roku od zakupu trzeba wymienić wtryski. :D Z obecnych ciężarówek chyba na Renówke bym się zdecydował, silnik volva a cena zakupu paredziesiąt tysięcy mniej. :D Chociaż obecne volva też nie są kolorowe, przy 300tyś km - (niecałe 3 lata) wtryski padają i nagle auto zaczyna być mocno paliwożerne choć jeździ. :D Przy nowych papierowych samochodach myślę że może zaraz być bardziej opłacalny zakup sitraków i podobnych wynalazków, biorąc pod uwagę że trwałość również jest bardzo słaba ale cena o ponad połowe niższa względem Mana czy też Dafa, bo Volvo to całkiem inny przedział cenowy. :) 

Scania NG bomba na kołach? Ta która teraz jeżdżę ma 5 lat, ja nią jeżdżę ponad 3 lata, czujnik w pompie wody i sterownik hamulców to jedyne dwie usterki a samochód lekko ze mną nie ma bo lata pod cysterna w koło komina z 500KM zrobiona na 560 i lata jak wariatka. Te nowsze silniki SUPER tu się zgodzę to już padaka, no może spalanie mniejsze ale ja do tego nie tankuje. 

Opublikowano
2 godziny temu, Lu-Gi napisał(a):

Scania NG bomba na kołach? Ta która teraz jeżdżę ma 5 lat, ja nią jeżdżę ponad 3 lata, czujnik w pompie wody i sterownik hamulców to jedyne dwie usterki a samochód lekko ze mną nie ma bo lata pod cysterna w koło komina z 500KM zrobiona na 560 i lata jak wariatka. Te nowsze silniki SUPER tu się zgodzę to już padaka, no może spalanie mniejsze ale ja do tego nie tankuje. 

Około 600tyś km potrafi płyn chłodniczy wyciekać z głowicy i dostawać się do tulei a w następstwie zaciera się motor, remont 30tyś zł (EDIT a dzieje się to z powodu zbyt wysokiej temperatury na oryginalnym termostacie, przegrzewa się i puszcza wodę) z tego co mi wiadomo, dużo ludzie się skarżyli na te auta na grupach się dawniej oczytałem, lecz mocno tego nie śledzę, bo ja scaniarzem nie jestem wiem też że często wybieraki padają, awaria znacznie mniejsza, lecz skutecznie potrafi unieruchomić auto. Miałem okazje dawniej chwilę pojeździć R-ką, dla mnie osobiście wóz drabiniasty, strasznie twarde tylne zawieszenie, kręgosłup cierpi szczególnie jak się zjedzie na autostrady na drogi lokalne, mogę za to pochwalić pozycje za kierownicą i zużycie paliwa było dosyć przyjemne, jak mnie pamięć nie myli z ładunkami 15t bez problemu mieściła się w 25ltr. Sam niedawno stałem przed wyborem zakupu auta, na kierunki południowe (góry) i brałem pod uwagę volvo, mercedesa i dafa. Daf pod kątem ceny zakupu i konsumpcji paliwa wychodzi bardzo fajnie, lecz jak mi pewien znajomy pracownik z serwisu powiedział, daf jest fajny, ale do 600tyś km, dalej uciekać z nim. Mercedes podobno wychodzi fajnie pod kątem zużycia ON, oraz ceny części ale trochę się bałem tego ruszać, bo w naszych stronach jest mało popularny, a sam nigdy styczności z nim nie miałem, więc padło na volvo, a w volvie co? Oczywiście mocne, bardzo dobrze się prowadzi, oraz chyba najlepsza z dostępnych w autach ciężarowych skrzynia i-shift z joystickiem i niezawodność, gdyż gdzie silniki D13 wytrzymują bez większych problemów przebiegi rzędu 3-4 miliony kilometrów i więcej. Natomiast wadą są koszta, ponieważ volvo jest drogie w zakupie, w tej samej cenie co volvo śmiało kupuje się 5 lat młodszego dafa, do tego ceny części sprzęgło do mercedesa poniżej 1.5 tyś pln, do volva 3.5k. no i do tego dochodzi znacznie większe zużycie paliwa, bo niestety jak scania w 25l z 15t towaru się zmieści, to volvo też da radę, tyle że bez tych 15t towaru. :D 

Edytowane przez KonradA4troop

Opublikowano
2 godziny temu, KonradA4troop napisał(a):

Około 600tyś km potrafi płyn chłodniczy wyciekać z głowicy i dostawać się do tulei a w następstwie zaciera się motor, remont 30tyś zł (EDIT a dzieje się to z powodu zbyt wysokiej temperatury na oryginalnym termostacie, przegrzewa się i puszcza wodę) z tego co mi wiadomo, dużo ludzie się skarżyli na te auta na grupach się dawniej oczytałem, lecz mocno tego nie śledzę, bo ja scaniarzem nie jestem wiem też że często wybieraki padają, awaria znacznie mniejsza, lecz skutecznie potrafi unieruchomić auto. Miałem okazje dawniej chwilę pojeździć R-ką, dla mnie osobiście wóz drabiniasty, strasznie twarde tylne zawieszenie, kręgosłup cierpi szczególnie jak się zjedzie na autostrady na drogi lokalne, mogę za to pochwalić pozycje za kierownicą i zużycie paliwa było dosyć przyjemne, jak mnie pamięć nie myli z ładunkami 15t bez problemu mieściła się w 25ltr. Sam niedawno stałem przed wyborem zakupu auta, na kierunki południowe (góry) i brałem pod uwagę volvo, mercedesa i dafa. Daf pod kątem ceny zakupu i konsumpcji paliwa wychodzi bardzo fajnie, lecz jak mi pewien znajomy pracownik z serwisu powiedział, daf jest fajny, ale do 600tyś km, dalej uciekać z nim. Mercedes podobno wychodzi fajnie pod kątem zużycia ON, oraz ceny części ale trochę się bałem tego ruszać, bo w naszych stronach jest mało popularny, a sam nigdy styczności z nim nie miałem, więc padło na volvo, a w volvie co? Oczywiście mocne, bardzo dobrze się prowadzi, oraz chyba najlepsza z dostępnych w autach ciężarowych skrzynia i-shift z joystickiem i niezawodność, gdyż gdzie silniki D13 wytrzymują bez większych problemów przebiegi rzędu 3-4 miliony kilometrów i więcej. Natomiast wadą są koszta, ponieważ volvo jest drogie w zakupie, w tej samej cenie co volvo śmiało kupuje się 5 lat młodszego dafa, do tego ceny części sprzęgło do mercedesa poniżej 1.5 tyś pln, do volva 3.5k. no i do tego dochodzi znacznie większe zużycie paliwa, bo niestety jak scania w 25l z 15t towaru się zmieści, to volvo też da radę, tyle że bez tych 15t towaru. :D 

Ja cię nie mogę hehe, ile lat już jeździsz? Bo tak czytam i czytam, to Ci ktoś powiedział, to na forum wyczytałem, to słyszałem, to się ludzie skarżyli. Nieźle 

Opublikowano
11 godzin temu, Lu-Gi napisał(a):

Ja cię nie mogę hehe, ile lat już jeździsz? Bo tak czytam i czytam, to Ci ktoś powiedział, to na forum wyczytałem, to słyszałem, to się ludzie skarżyli. Nieźle 

Jeździłem volvami od FH1 tego 1 kwadratowego, do FH4, Dafami 105, 106, scanią streamką, iveco s wayem i renówką rangerką, więc trochę mi się tego przewinęło. Do tego dużo znajomych ma firmy z takimi właśnie autami, a od niedawna mam swoje. Co za tym idzie przed zakupem dużo się interesowałem co kupić.

Edytowane przez KonradA4troop

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 29.10.2023 o 18:39, Azbest napisał(a):

Tak jak w powitalni napisałem, zawodowo jeżdżę ScaniąR450 Crown Edition z naczepą Kempf typu wanna. Jeżdżę dopiero od 4 lat, a wcześniej pracowałem 18 lat w biurze (starostwo powiatowe). Jeżdżę w systemie poniedziałek-piątek i na razie dobrze mi z tym, - trza kredyt spłacać hihi ;)


Edit. Od półtora roku inna firma, wprawdzie dalej Scania i naczepa KEMPF (nowsza Scania z 2024 roku) ;) 
A przez rok było Volvo.... Volvo to Volvo najlepsze do jazdy, ale Skanio najlepszo ;)
 

Volvo.JPG

SCANIA 555.jpg

Edytowane przez Azbest

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.