Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t BEX Czujnik Temp.


jarkens22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie. Moje audi 1.8t BEX posiada 2 czujniki 2-pinowe, jeden z nich jest w termostacie, ogólnie to auto mi nie pokazywało temperatury silnika, od czasu do czasu zdarzało się, że temperatura podczas jazdy wskakiwała na 90 i po kilku sekundach wskazówka znów opadała. Uznałem że czujnik jest padnięty, bo sprawdzając na kompie auto się nagrzewa dobrze i gaz się odpala również bez problemu także termostat ok, wyczytałem na necie że za wskaźnik właśnie ten czujnik w termostacie odpowiada "niebieski", próbując go wyciągnąć, co nie było proste bo reduktor od gazu strasznie przeszkadzał, urwała się niebieska końcówka od wtyczki a reszta została w środku nadal, wsadziłem go z powrotem i temperatury już w ogóle nie pokazuje nawet na sekundę. Czy gdy wyciągnę termostat to uda mi się wymienić w nim czujnik czy trzeba wymienić cały termostat? Patrząc na zdjęcie jak ten termostat wygląda to tak jakby czujnik był w nim wbudowany, ale są tam jeszcze jakieś śruby i czy gdyby dało by się go rozkręcić to mozna by było sam czujnik zmienic?

termostat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem masz ale z czujnikiem temp. z tyłu głowicy, który jest w króćcu wody i jest to jest czujnik zespolony g62/g2, który odpowiada za temp. silnika i wskazania temp. na zegarach.

W termostacie się nic nie grzebie:facepalm:

Teraz kup termostat za 200zł, bo występuje cały z obudową...

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz muszę wymienić czujnik i termostat cały bo był ok a ja go zepsułem? ?

Masakra, coś się może stać jak jeżdżę autem z tym wyłamanym czujnikiem g62/g2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie wyłamałeś czujnika g62/g2, bo on jest gdzie indziej. Napisałem przecież.

Ten czujnik w obudowie termostatu to co innego zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie zrozumiałem, ok to ten w króćcu był padnięty i ten trzeba było wymienić a nie ruszać tego niebieskiego, ten niebieski w takim razie odpowiada za co? Bo wystarczyło że lekko go ruszyłem i po prostu mi odleciała końcówka niebieska... naprawie to dopiero w sobotę, czy mogę jeździć autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten w termostacie to chyba jest jakaś grzałka. Jak nie cieknie płyn z obudowy to nic się nie stanie prócz błędu w kompie i zapewne problemów ze wskazaniami temperatury, które i tak miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu ciąg dalszy, wymieniłem czujnik g62 i termostat, wszystko podłączone jak trzeba, auto chodzi jak trzeba, ale nie pokazuje temperatury, po podłączeniu do kompa zegar działa prawidłowo, jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...