Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.9 AWX - komplet logów, błąd 16686, trzęsie silnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,
Mam problem z swoim autem, ale najpierw trochę historii:

7 lat u mnie, 95 tys. przejechane przez ten czas, teraz ma 340 więc może przy kupnie miał już ze 100 tys. w pamięci. Ale przez ten czas nigdy nic z silnikiem się nie działo. Paliwo porządne, olej co 10 tys. km (Motul pełen syntetyk), biegi przeważnie widziały pełen zakres obrotów, przed zgaszeniem czekałem chwilę itd. Stety niestety od 2 lat autem jeździ żona, przebiegi niskie ~5000 km/rocznie, biegi przełączane raczej "nisko"... tyle o ile tankuje jej lepsze paliwo lotus dynamic. EGR zaślepiony.

Od jakiegoś czasu samochód trzęsie/buja przeważnie po rozgrzaniu ale też czasami na zimnym. Na zimnym ogólnie bardzo śmierdzą spaliny, są bardzo tak jak by "ciężki", mam garaż podziemny i długo jej jeszcze czuć. Dolot, turbo, uszczelka - szczelne i ok. Podejrzewam, że problem pochodzi od wtrysku co zresztą pokazał błąd, pytanie czy logi powiedzą czy wtrysk padł czy inna jest tego przyczyna?
Ja nie pamiętam aby zdarzały mi się tryby awaryjne ale odkąd jeździ żona raz po raz mi się to zdarza ale staram się nadrabiać i wietrzyć turbo, tak samo było dziś, pierwszy log i bum, tryb awaryjne ale potem już kolejne zero problemów.

Z góry dziękuje za pomoc w nakierowaniu na problem.

Statyczne:
Grupa 018: http://vaglogi.pl/log-018_60Dsp1Q.html
Grupa 023: http://vaglogi.pl/log-023_nqa8J.html
Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_Dn1vt2.html
Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_viUOsl.html
Grupa 013: http://vaglogi.pl/log-013_glNWn2e.html

BS:
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_r4Ov2cn.html
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_7NFB4z.html

Dynamiczne pojedynczo:
Grupa 008: http://vaglogi.pl/log-008_aB6mtcs.html
Grupa 010: http://vaglogi.pl/log-010_9ILj9F.html
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_yH7yKP.html
Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_SfByQ.html
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_9rGkr2.html
Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_d4MBxn.html

Dynamiczne razem:
Grupy 003, 008, 011: http://vaglogi.pl/log-003_008_011_hMvP6bk.html
Grupy 010, 011: http://vaglogi.pl/log-011_010_IS4fAQ.html
Grupy 003, 011: http://vaglogi.pl/log-003_011_pD1C168.html
Grupy 001, 004: http://vaglogi.pl/log-001_004_2nMp33K.html

 

Błędy na silniku:

Control Module Part Number: 038 906 019 FP 
  Component and/or Version: 1,9l R4 EDC G000SG  1538
           Software Coding: 00002
1 Błąd Zapis.:
16686 - Cylinder 2 Misfire Detected
        P0302 - 35-10 - - - Intermittent

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation
        P1557 - 35-00 - -

 

Edytowane przez darooo

Opublikowano
59 minut temu, darooo napisał:

Stety niestety od 2 lat autem jeździ żona, przebiegi niskie ~5000 km/rocznie, biegi przełączane raczej "nisko"...

to pewnie będzie powodem zacinania się geometrii turbiny... na logu grupowym jest OK, czyli udało Ci się ją rozruszać dynamiczną jazdą... dynamiczny pojedynczy jeszcze widać przycinanie, a już na grupowych nie. 

Rada ? Każ żonie czasami przeciągnąć rozgrzany motor na 3 biegu... unikać mulenia itd... albo sam bierz auto raz na jakiś czas i porządnie przegoń...

Coś się dzieje z 4 wtryskiem. Ja bym zaczął od wymiany uszczelnień i podmiany 2 z 4. Sprawdzić przy okazji jak wygląda wałek i dźwigienki popychaczy, przebieg już swój ma a to tylko elementy mechaniczne... 

Przy wymianie uszczelniaczy od razu po doginać konektory pompek, żeby wykluczyć słabe połączenie elektryczne.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.