Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczki nie wracają do pozycji.


siara1899

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wymieniony został u mnie mechanizm wycieraczek. Sam mechanizm, silniczek został ten sam. Po wymianie dzieją się dziwne rzeczy. Po odpaleniu auta wycieraczki się uruchamiają same, zaliczają kilka cykli po czym się wyłączają i nie wracają do pozycji "spoczynku". Losowo zostają na szybie w różnych momentach wycierania. Tak samo jest gdy sam je wywołam. Do tego nie pryska mi płyn do spryskiwaczy. Sprawdzałem auto pod lapkiem, żadnych błędów nie widać. Co mogło pójść nie tak przy wymianie, pod jakim kątem najlepiej to sprawdzić? Czy mechanizm musi być zamontowany w konkretnym ułożeniu, żeby cykl wycierania kończył się w odpowiednim momencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle zamontowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję rozebrać silnik i podgiąć styki które odpowiadają za pozycję wycieraczek,miałem to samo i dopiero po tym zabiegu wszystko wróciło do normy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem wymienić przekaźnik wycieraczek. Zamienniki, które są na rynku z założenia powinny pasować do kilku modeli, więc mają większą liczbę styków. Na zdjęciach kostka w czarną ramkę - oryginał, w brązową ramkę - zamiennik. Po zaaplikowaniu zamiennika i włączeniu zapłonu wycieraczki zaczynają pracować i nie wracają do pozycji spoczynku. Jednak jest jeszcze gorzej, bo nie uruchamiają się po wywołaniu manetką. Dziwi mnie to i nie wydaje mi się, bym pod kompem coś z tym działał? Jeśli nie macie jakiś innych wskazówek, trzeba auto dawać do mecha i niech się męczy z silniczkiem od mechanizmu...

DSC_0002.JPG

DSC_0003.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci wcześniej co należy zrobić , otwórz silnik i podegnij styki i jestem pewien że na 90 % pomoże , jak pomoże stawiasz JD.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, czy chodzi Ci o styki, które widać na wtyczce, która łączy się z silniczkiem mechanizmu? Jeśli tak, to je sprawdzałem i wydawały się w porządku. No chyba, że za słabo nagiąłem... Jeśli jednak nie o nie chodzi to nakieruj mnie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...