Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AKN] Prośba o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemanko,

- coś nie dobrego dzieje się z wtryskiwaczami lub pompą wtryskową (jakość "dokładność dawki" wtryskiwanego paliwa na granicy grupa 001 statyczna), praktycznie wszystkie korekcje wtryskiwaczy (grupa 013 i 014 statyczna) poza dopuszczalną normą. Możliwe także, że coś niedobrego dzieje się z hydrauliką zaworów, zdejmowałeś dekle?? jeżeli nie to je zdejmij i sprawdź w jakim stanie są wałki, czy są powycierane lub krzywki na miejscu i całe, czasami jakaś lubi się złamać przy wyeksploatowanym silniku............

- dziwny kąt wtrysku (tu niech wypowiedzą się fachowcy) kąt wtrysku na LATE i EARLY w ogóle się nie zmienia a powinien (norma to od 0 stopni ATDC do 4 stopni ATDC na LATE) przyjmuje się, że ideałem są 2 stopnie ATDC, u ciebie 0 stopni ( grupa 004 bs) i nic się nie zmienia.....

- przepływomierz strasznie tnie dawkę, być może czyszczenie pomoże.... (grupa 003 logi dynamiczne)

- czy w trakcie robienia logów miałeś dobrze rozgrzany silnik??? bo z logów widać, że termostat do wymiany...... temperatura ok. 78 st. C

pozdrówka...

Opublikowano

Dwie rzeczy:

drobna - termostat do wymiany

powazniejsza - uszkodzony wtrysk sterujacy-auto chodzi na mapie awaryjnej - nie mozna na odleglosc stwierdzic czy wtrysk jest uszkodzony czy tylko odlaczony prądowo... dla pewnosci odczytaj jeszcze bledy z pamieci ECU.

Podniesione korekcje mogą byc efektem ww.uszkodzenia.

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

w aucie wymieniany byl sterownik pompy paliwa znaczy cos sie tam zfajczylo i nowy byl zakladany moze to byc tego przyczyna ze cos nie tak z wtryskiem zrobili?

Opublikowano

Tak jak prosilem... odczytaj błedy z pamieci ECU i nam je zaprezentuj...

Opublikowano

Z błędów w silniku wyszło: No fault code found.

;)

ale były te:

Address 35 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 862 257 B

Component: ZV-Pumpe, Funk D12

Coding: 12865

Shop #: WSC 06335

4 Faults Found:

01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)

35-00 - -

01389 - Tailgate Open Switch (F124)

29-00 - Short to Ground

00991 - Interior Lights

28-00 - Short to B+

00955 - Key 1

09-00 - Adaptation Limit Surpassed

Można powiedzieć że błędy doś popularne w tym modelu[br]Dopisany: 17 Marzec 2009, 21:29_________________________________________________A Buszek auto jak było u mechanika to popatrzył na wałki?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.