Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multitronic problem


dzejkobNovy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o podpowiedź w sprawie skrzyni... Mianowicie sprawa wygląda następująco... Auto przy ruszaniu zgasło i zaczęło szarpać przy szybszym ruszaniu, gdy ruszam "na dziadka" to skrzynia zmienia biegi jeśli można tak to nazwać... Jeśli dam na gaz ostrzej/mocniej to zaczyna szarpać, ale jeśli popuszczę gaz to nie zgaśnie natomiast przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu auto nawet gaśnie... Stało mi się to w drodze do warsztatu gdyż wymienialem w ten dzień olej w silniku... Po zdjęciu osłony po silnikiem zauważyłem że osłona w jednym miejscu jest mokra i nie był to plyn chłodniczy lecz rozszczelniony układ olejowy skrzyni biegów a dokładniej mały wyciek przy chłodnicy (strzelił oring) nie jest fachowcem i specjalista... Ale czy to może mieć wpływ na szarpanie skrzyni? Czy podczas gdy skrzynia pracuje może to być większy wyciek z powodu dużego ciśnienia? I dlatego też skrzynia reaguje w sposób jaki napisałem na początku? Szarpanie przy ostrzejszy tzn normalnym ruszaniu a spokojne ruszanie na emeryta daje możliwości normalnej jazdy... Proszę o o komentarz i dziękuję za pomoc i wszelkie porady, a może zaproponujecie Państwo kogoś kto się tym zajmie... Jestem z Leszna w województwie Wielkopolskim... Dzwoniłem do Lubina i gość ma skrzynie LAT taką jaką potrzebuje za 3600 plus u niego wymiana 600 zł plus olej 600 razem skrzynia z roczną gwarancją 4800 zł... Może taniej da się to naprawić albo problem ustąpi po naprawie oringu przy chłodnicy... Auto audi A4 B8 2.0 TDI 143PS multitronic LAT rocznik  2008... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...