Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Montaż anteny CB na klapie bagażnika (AVANT) lub relingu


Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się... Dziś po południowej przejażdżce i pozostawieniu auta na parkingu na dosłownie 5 minut okradziono auto z anteny CB. Oczywiście okazało się że guwnażeria odcięła kabel i na dodatek przy ściąganiu anteny porysowali dach i lipa.

Moje pytanie: czy macie jakiś dobry patent na mocowanie anteny na klapie bagażnika (AVANT) - sprawdzone uchwyty etc.

Czy jednak lepiej zamontować na relingu?

Do tej pory stosowałem antenę na magnes, jednak jak pomyślę że mam ja chować za każdym razem jak opuszczam auto to mnie już nerwy bolą no i co za tym idzie istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia powłoki lakierniczej. Proszę o porady, patenty jak solidnie zamocować antenkę. Oczywiście jak dysponujecie to również poproszę o fotki.[br]Dopisany: 12 Marzec 2009, 00:47_________________________________________________CZY MOŻE KTOŚ PODPOWIEDZIEĆ COŚ W TYM TEMACIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed skradzeniem anteny chyba nie mam dobrego patentu bo nawet jak zamontujesz na stałe to odkręcą Ci sam bat i też lipa chociaż to dłużej im to by zajęło ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam antenę montowaną na relingu na stałe i nie ściągam jej w ogóle :> no chyba że okolica w której stoi auto jest taka a nie inna to wtedy ją ściągnę tak profilaktycznie. Ogólnie to jeśli ktoś ściągnie ci samego bata bez reszty to jest mu bez użyteczny a nie opłaca się sztukować reszty żeby potem sprzedać. A wątpię żeby ktoś się narażał na kilka złotych żeby wymontować całą antenę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po problemie. Kupiłem znowu identyczną antenę na magnes. Trudno, będę ją chować po wyjściu auta. Karoseria zabezpieczona bezbarwnym arkuszem taśmy przylepnej. Mam nadzieję że trochę posłuży zanim ktoś ja ukradnie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko antenk na stałę, i na relingu to jest lepsze rozwiązanie niż na klapie:

1. Możesz zastosować krótszą antenkę, przez co koszty mniejsze,

2. Jest ryzyko że klapa nie będzie miała masy, a wtedy lipa na maksa (już tak miałem i bardzo się zdziwiłem, bo światła były w klapie)

PS Jak kupiłeś magnes to może swój odkupiłeś heheh[br]Dopisany: 13 Marzec 2009, 23:16_________________________________________________a co do anteny na stałe to nie ukrdną tak łatwo, jak zamiast motylka użyjesz zwykłej nakrętki, albo jakiejś nietypowej, na jakiś imbus, albo torx. Nie odkręcą za cholerę bo nie będą szli przez miasto z walizką narzędzi i szukali akurat Twojego auta. Takie kradzieże to często przypadek. Idzie taki koleś patrzy łatwy pieniążek, wyjmuje scyzoryk i bach antenki nie ma. Wątpię żeby chciało mu się chodzić z zestawem narzędzi i szukać szukać szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem początkowo na relingu ale była kicha bo od 110km/h było słychadz gwizdanie (wycie). Myślałem że uchwyt ale jak zdejmowałem antene to ustawało. Antena Midland 150cm. Przełożyłem na klape i tez nie jest idealnie bo nie zabardzo uchwyt sie mieści w szczeline i wtej chwili jest na wysokości lampy zeby czasem lakieru nie odrapac przy zamykaniu klapy. A co do masy to podłączyłem odrazu w razie co wewnątrz samochodu przy wtyczce. Radio odbiera bardzo dobrze ale musze pomyslec nad cieńszym uchwytem. Mam uchwyt typu SF-40 a mysle ze typu "dzwoknkoy" bedzie lepiej pasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś to gwizdanie?? Czy tylko udajesz, ja mam sedana i mam na kufrze na stałe, a bat mam 2 m i nic nie słyszę, tylko jak sie toczą opony. Może pasażerowie z tyłu słuszą, ale jeszcze nikt się nie skarżył. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezes79_pl proponuje ten uchwyt można go w każda płaszczyznę regulować http://www.allegro.pl/item581813687_mega_wyprzedaz_uchwyt_na_klape_alan_mod_sp_s.html ja właśnie go mam bo szukałem takiego aby mi idealnie wchodził w szczelinę nie zaczepiając o inne elementy karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś to gwizdanie?? Czy tylko udajesz, ja mam sedana i mam na kufrze na stałe, a bat mam 2 m i nic nie słyszę, tylko jak sie toczą opony. Może pasażerowie z tyłu słuszą, ale jeszcze nikt się nie skarżył. :)

Widzisz roznice antena na dachu na relingu a antena na klapie bagaznika w sedanie?? Ja mialem na klapie w dwoch poprzednich autach (sedanach) i bylo ok ta sama antena a na relingu powyzej 110 wydaje odglosy nic nie poradze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś to gwizdanie?? Czy tylko udajesz, ja mam sedana i mam na kufrze na stałe, a bat mam 2 m i nic nie słyszę, tylko jak sie toczą opony. Może pasażerowie z tyłu słuszą, ale jeszcze nikt się nie skarżył. :)

Widzisz roznice antena na dachu na relingu a antena na klapie bagaznika w sedanie?? Ja mialem na klapie w dwoch poprzednich autach (sedanach) i bylo ok ta sama antena a na relingu powyzej 110 wydaje odglosy nic nie poradze.

Nie no tak tylko się zapytałem bo nigdy nikt się mi nie skarżył, a sam nigdy nie jeździłem z tak założoną natenką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie tez zwiazane z tematem :

Miałem Sirio ML 145 na magnesie i niestety nie byłem zadowolony.

Jaka antene kupic i gdzie ja zapomntowac zeby były lepsze efekty ?? Odpada montaz na stałe, w gre wchodzi ponownie magnse, klapa i reling. Dodam ze CB uzywam okazjonalnie 1-3 razy w miesiacu. Myslałem o uchwycie na klape i antenie Lemm 120 ale sam juz nie wiem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem o uchwycie na klape i antenie Lemm 120 ale sam juz nie wiem :mysli:

Dobry wybór[br]Dopisany: 14 Marzec 2009, 16:27_________________________________________________Aha pamiętaj tylko żeby to zestroić i antena powinna wystawać ok 1 metra nad dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie na relingu. Odbiera bez problemu zestroiła się na 1.2 w 19 na 1 i 40 w granicach 1.4 zasięg na A4 przy 120 po słupkach 17km antena AT71 Magnum radio tti770. A co do gwizdania to nie antena gwiżdze tylko motylek w antenie:) i u mnie też gwizdał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...