Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wymiana tylnych łożysk w quattro


tedi2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś wymieniał łożyska w tylnych kołach w A4 Quattro z 1996 ? Mam do wymiany też tarcze hamulcowe , a nie wiem czy ten element jest razem z piastą czy osobno ? Za wszelkie uwagi z góry dziękuję :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko wymienia sie dokładnie tak samo jak z przodu ,,, tylko należało by zrobić po wymianie geometrię ( cyba że zaznaczysz sobie na podkładce mimośrodowej położenie i dokrecisz tak samo). dokładny opis wraz ze zdjęciami był kilka dni temu na forum

piasta jest osobnym elementem

masz tu

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_awt_odp_b5_ajl_jak_wymienic_lozysko_w_tylnym_kole_quattro-t67413.0.html;msg735135#msg735135

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady zaraz zabiorę się do roboty. Odpiszę jak sobie z tym poradziłem. :)[br]Dopisany: 12 Marzec 2009, 13:40_________________________________________________Witam . Dzisiaj ukończyłem wymianę łożysk wraz z tarczami w oparciu o wasze porady i fotki . Koszt materiałów wyniósł mnie (240zł. łożyska firmy RUVILL ,tarcze tylne 240zł. firmy ATE ). Autko na chodzie , ale muszę ustawić zbieżność choć zaznaczyłem sobie położenie śruby wg. wskazówek. Dziwnie zachowuje się tył na nierównościach - pływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś źle złożyłeś albo nie dokręciłeś ,,, może np nie powymieniałeś nakrętek tych z gumką żeby sie nie odkręcały,,,, jak nie wymieniłeś to pewnie na górnym wahaczu ci sie poluzowała i lata ewentualnie wahacz którym ostawiasz zbieżność trzeba dobrze sprawdzić ..... może łeb uszkodziłeś (zerwałeś gumę)...... to są dwie chyba najbardziej wrażliwe rzeszy górny wahacz odpowiada za kąt jak sie zmienia to masz efekt pływania no i ten od zbierzności i chyba tyle :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. autko stoi na razie w warsztacie.Mam wymieniony dolny lewy wahacz i górny prawy z przodu . Jutro ma być ustawiona zbieżność , :wallbash: mają problem z śrubą regulacyjną dolnego wahacza z przodu , ale myśle że po południu będzie na chodzie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...