Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczniki rozrządu


ZerOFXP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie szybkie pytanie gdzie znajdę znaczniki do ustawienia rozrządu w 1.6 ALZ ?szczególnie chodzi o dolny  może jakieś foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz u góry na GMP (znak). Z tego co słyszałem to u dołu nie ma znaku, ale zawsze możesz zrobić własnoręcznie przed zdjęciem paska.

Po złożeniu dwa obroty wałem "na sucho" i sprawdzenie zgodności góra/dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chodzi o ten dolny czy jest na jakies oslonie bo musze spojrzec a nie wiem czy bede musial demontowac caly przod chlodnice itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak napisałem....

U góry masz na 100% (to wiadomo), a na dole jak będziesz zabierał się do rozbiórki to czy tak czy tak zobaczysz....

Jak jest to dobrze a jak nie ma to zrobisz sobie "na chwilę" znak pomocniczy koło wału/obudowa i będzie ok.

Nie wiem dokładnie jak jest w Twoim silniku, ale u mnie jest też znak poprawności ustawienia rozrządu na obudowie sprzęgła (znak pokrywa się ze znakiem na kole zamachowym).

To tyle.

10 godzin temu, ZerOFXP napisał:

nie wiem czy bede musial demontowac caly przod chlodnice itd

Są różne szkoły, jedni robią bez ruszania czegokolwiek, inni odsuwają belkę do położenia serwisowego ( optymalne wg. mnie), a jeszcze inni "targają" wszystko na zewnątrz i mają dostęp do wszystkiego jak na patelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...