Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czyszczenie chromowanych elementów


Ja4rek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy macie sprawdzony sposób/metodę i godny polecenia środek/preparat do czyszczenia chromowanych elementów auta?

Chciałbym po po zimie skutecznie doprowadzić przedni grill do efektu pełnego błysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to będzie odpowiednie, nie powinno być przypadkiem coś do aluminium :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego aluminium? przeciez wszystko to plastik z lakierem. tak naprawde to wystarczy zwykły wosk do wyczyszczenia grilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszcze grill i chrom tym samym środkiem co felgi..., troche tego na miękką szmatkę i efekt :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego aluminium? przeciez wszystko to plastik z lakierem. tak naprawde to wystarczy zwykły wosk do wyczyszczenia grilla.

cytat z Instrukcji obsługi B6:

Elementy i listwy ozdobne

Posrebrzane elementy i listwy ozdobne ze względu na ochronę środowiska wykonane zostały z czystego aluminium (nie zawierają chromu) .

Do usuwania plam i osadów z listwe ozdobnych należy stosować środki pielęgnacyjne o naturalnym pH - nie używać więc środków do pielęgnacji chromu. politury do lakierów nie nadają się do pielęgnacji elementów i listew ozdobnych. Również intensywne środki alkaliczne, które często używane są przed myciem w myjni, po wyschnięciu mogą powodować powstanie matowych lub mlecznych plam.

koniec cytatu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego aluminium? przeciez wszystko to plastik z lakierem. tak naprawde to wystarczy zwykły wosk do wyczyszczenia grilla.

cytat z Instrukcji obsługi B6:

Elementy i listwy ozdobne

Posrebrzane elementy i listwy ozdobne ze względu na ochronę środowiska wykonane zostały z czystego aluminium (nie zawierają chromu) .

Do usuwania plam i osadów z listwe ozdobnych należy stosować środki pielęgnacyjne o naturalnym pH - nie używać więc środków do pielęgnacji chromu. politury do lakierów nie nadają się do pielęgnacji elementów i listew ozdobnych. Również intensywne środki alkaliczne, które często używane są przed myciem w myjni, po wyschnięciu mogą powodować powstanie matowych lub mlecznych plam.

koniec cytatu :gwizdanie:

nie wiem jak jest w B6. pytania były o B5, a tam jest lakierowany plastik i preparaty do chromu sa idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :):)

Ja czyściłem pastą tempo lekko ścierną, i wszystko jest OK., nic nie uszkodziła. Czyściłem nią także elementy w Daewoo Lanosie, oprawki do rejestracji pokryte chyba chromem czy czymś innym i efekt też jest bardzo dobry. Nakładam ją delikatnie palcem, częściowo szmatko a do miejsc ciasnych wykorzystuje waciki do uszu :naughty: Właściciele chopperów takie miejsca (chromowe i podobne) czyszczą coca-colą. Schładzają ja do temperatury 5 stopni i polewają zabrudzone miejsca. Ten gaz chyba tak na to działa można także zastosować zwykłą wodę gazowaną. Z tymi napojami nie próbowałem, ale może ktoś się skusi i się podzieli efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...