Skocz do zawartości
IGNOROWANY

chek engine


arturjt

Rekomendowane odpowiedzi

Dotyczy: Audi A4 B8 2.0 TFSI Quattro Avant Ambiente, silnik: CDNC, Automat 2009 r. 155kW (211kM), przebieg: 135000 tyś.

Witam Wszystkich. Na początek przeproszę weteranów forum bo to co piszę pewnie w ich ocenie stary odgrzewany kotlet. Ale to od Was stałych długoletnich użytkowników chciałbym uzyskać pomocy. A otwarcie tego zagadnienia po raz kolejny w mojej ocenie ma sens choćby dlatego że to temat rzeka jak kwestia doboru oleju.

Sprawa dotyczy mojego Audi A4 B8 2.0 TFSI Quattro 2009 r. Samochód odpala świetnie, jeździ rewelacyjnie, przyspiesza jeszcze lepiej, gang silnika przy wkręcaniu się bardzo przyjemny (jak na 2l). Ale jest mały lub duży problem kontrolka "chek engine" i błąd P227900 -nieszczelność w układzie dolotu powietrza i P218700 - mieszanka za uboga na biegu jałowym. błędy pojawiają się zawsze w parze w kompletnie różnych sytuacjach. Po skasowaniu w różnych odstępach czasowych.

Dodam że samochód kupiłem w styczniu w Niemczech po małej kolizji. Wydaje się że problem pojawił się już u poprzedniego właściciela gdyż jest wymieniona na nową odma.

To na tyle. Proszę o rady gdzie szukać problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, arturjt napisał:

Proszę o rady gdzie szukać problemu.

odma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, arturjt napisał:

Wydaje się że problem pojawił się już u poprzedniego właściciela gdyż jest wymieniona na nową odma.

Odma byla wymieniona, wiec pozostaje nieszczelnosc albo na kolektorze np evap, dzwignia klap itp albo na silniku np uszczelniacz walu

Edytowane przez kixi4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...