Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jak powinna kręcić się rolka napinacza ?


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy DOBRA rolka napinacza paska klinowego (alternator, pompa wody, wentylator) powinna się kręcić bardzo lekko, tzn. jak się nią zakręci to powinna się długo kręcić, czy z minimalnym oporem. Pytam bo jak kupiłem auto to poprzedni właściciel powiedział, że przy wymianie rozrządu mechanik mu powiedział, że do wymiany będzie jeszcze napinacz paska klinowego, którego ten debil nie wymienił. Wczoraj zdemontowałem przedni pas i odkręciłem napinacz z klimy i jest ok, tzn. ma minimalny luz na boki ale kręci się z lekkim oporem ale bardzo płynnie, jest tam łożysko "kryte" z obu stron uszczelką gumową, która powoduje że nie można szybko zakręcić rolką, natomiast napinacz na dużym pasku ma też trochę luzy na boki, ale można nim mocno zakręcić. Po zakręceniu nie słychać go zbytnio, ale może pod obciążeniem trochę hałasować. Ciężko to usłyszeć na włączonym silniku bo sam silnik terkocze i wentylator szumi. Jak jest u Was, czy można tą rolką w ręku mocno zakręcić? Moim zdaniem powinna się kręcić z leciutkim oporem. Proszę o odpowiedz i z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale poprzedni właściciel powiedział że masz do wymiany napinacz a nie rolkę. Najczęściej w tych silnikach zużywa się właśnie napinacz. (w środku pod sprężyną wyciera się tuleja). Wymiana nie jest trudna, pod warunkiem że bez problemu odkręci Ci się śruba mocująca wiskozę.

Problem jest taki, że jeśli zrobi Ci się duży luz na tej tulei to pasek nie będzie równo chodził i zacznie go ciąć.

Jeśli chcesz kupić samą rolkę to mam do sprzedania nową.

Jeśli kupisz nowy napinacz to będzie razem z rolką. Cena napinacza jest kosmiczna. Za jakąś najtańszą Hans Priesa dasz około 100zł a coś w stylu Febi 400zł. (mówię o cenach sklepowych nie Allegro. Na Allegro za 400zł kupisz niby oryginał a Febi za 250zł).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 150zl koles sprzedaje ori napinacze paska alternatora ze znaczkami oooo warto kupywalem u niego i jestem zadowolony poszukaj na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to, że poprzedni właściciel powiedział, że mechanik który mu wymieniał rozrząd powiedział mu, że któryś napinacz słychać (poprzedni właściciel nie wie który). Ja tam nic nie słyszę oprócz wentylatora i klekotu silnika, dlatego to rozebrałem i sprawdzałem. Sam napinacz dobrze napina, pasek też jest dobry, nigdzie nie pościerany i nie popękany, tylko ta rolka napinacza jakoś bardzo lekko się kręci a wydaje mi się, że powinna kręcić się z lekkim oporem, tak jak powiedział kolega spetsnaz .[br]Dopisany: 14 Marzec 2009, 13:10_________________________________________________Jeszcze jedno pytanie, czy da się wymienić samo łożysko w rolce napinacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli napinacz ma mały luz to nie tak łatwo go zobaczyć. Odchylenie od osi jest bardzo małe. Rolką nie przejmuj się, jak ona będzie się zacierała to na pewno usłyszysz, a wymienić można ją bez rozbierania przodu.

Jeszcze jedno pytanie, czy da się wymienić samo łożysko w rolce napinacza?

Niema sensu ponieważ cała rolka jest dosyć tania. Mam nową jeśli chcesz to za jakieś 30zł oddam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...