Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Uszkodzone łożysko wałka wentylatora

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Bardzo dobre ponoć orginał SWAG ja dałem 105 zł. Jutro ja zaczynam wymianę.

Opublikowano

Zrobiony!!! :kox: :kox: :kox:

Silnik pracuje prawie jak nówka pomimo przebiegu ponad 200 k, mam to auto już prawie 4 lata ale jeszcze nigdy tak nie mruczał. Dziękuję za pomoc i nakierowanie myślenia wszystkim kolegom z Klubu, dzięki Wam udało mi się wymienić łożysko bez demontażu chłodnicy, przodu, łapy i Bóg wie czego jeszcze :hi: Teraz zapraszam wszystkich do mnie na wymianę łożysk wiska, dla klubowiczów duże upusty! :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Owocny tydzień na łożyska własnie wruciłem z garażu wymieniłem moim sciągaczem samorubom łożysko ale to nie było łatwe użyłem palnika z butli turystycznej i wtedy to wychodziło szybciutko no to koniec przygód z łożyskiem tak jak obiecałem przesyłam fotkę z wymiany i sciągacz którego użyłem.Pozdrowienia dla wszystkich którzy przyczynili się w rozwiązaniu problemu :hi:

img1873r.jpg

Opublikowano

Janek, grzałeś aluminiową obudowę tym palnikiem? U mnie jakoś poszło "na zimno"[br]Dopisany: 21 Marzec 2009, 23:17_________________________________________________Oj chłopie, naodkręcałeś się - chłodnica, kółko pasowe wspomagania.... tylko żeś się narobił niepotrzebnie

Opublikowano
  • Autor

Nie nie to inna sprawa ta pompa to przy okazji z anglika z małym przebiegiem za małe pieniądze. :good:

Opublikowano

to chyba że tak, u mnie szukając przyczyny wycia zauważyłem że poziom płynu we wspomaganiu spadł na minimum i myślałem że to pompa wyje, dolałem płynu ale nic to nie zmieniło (teraz już wiem że to wyło łożysko), na razie trzyma poziom płynu niezmieniony, nie wiem czemu tak ubyło, co prawda ostatnio dolewałem ze 3 lata temu....

Opublikowano
  • Autor

Leszku jak bym nie demontował to nie było by zdjęć .

Opublikowano

ja żeby sobie wszystko ładnie obejrzeć stosowałem lusterko :>

  • 1 rok później...
Opublikowano

Pozwólcie że odgrzeję temat łożyska. Powyższe opisy są na temat silnika 1.6, ja robiłem w 1.8 ADR. Łożysko sprzęgła wisko hałasowało mi już jakiś czas ale zbliżał się termin wymiany paska rozrządu i pomyślałem że zrobie wszystko razem w jeden dzień.

Najpierw wymieniłem rozrząd a wisko zostawiłem na "deser". Odkręciłem wiskozę bez problemu, wsadziłem blokade, pociągłem mocnym kluczem i poszło. Gorzej z łożyskiem. Wyjąłem seger i próbowałem składanym na szybko ściągaczem tak jak opisywał to wcześniej vokotibi ale siedziało jak cholera, gwint na ściągaczu zerwałem 2 razy więc stwierdziłem że szkoda czasu się tym bawić. Niewiele myśląc wyjąłem kolektor ssący i zrobiło się sporo miejsca. Zastosowałem metalowy trzpień i nieduży młotek. Wtedy łożysko puściło. Pozostało poskładać.

Opublikowano

Nie wiem jak wygląda kolektor w ADR-rze, jest plastikowy? U mnie w ADP jest aluminiowy, przykręcony na nie pamiętam ile śrub i po prostu nie chciałem tego ruszać...

Opublikowano

W ADR mam metalowy kolektor, przykręcony jest dwiema śrubami, trzeba też poluzować 4 opaski, odkręcić parę węży i odkręcić przepustnicę (przy okazji można ją wyczyścić)

Opublikowano

No cóż, wszystkie drogi prowadzą do Rzymu :) Nie chce mi się schodzić do garażu żeby sprawdzić dokładnie jak to u mnie jest zrobione. Swoją drogą to cholerstwo ta wiskoza, u siory w A3 siedzą 2 elektryczne wiatraki i jest spokój.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.