Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi 20 cali do A4 b8


Kaczor984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chce kupić do mojego auta jak w tytule felgi 20 cali szerokość 9,5j i et 35 z naciagiem a zawieszenie mam seryjne. Potrzebuję informacji czy podejda mi te koła? Dodam że opony są w wymiarze 225 30 20 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2019 o 10:00, Kaczor984 napisał:

Witam wszystkich, chce kupić do mojego auta jak w tytule felgi 20 cali szerokość 9,5j i et 35 z naciagiem a zawieszenie mam seryjne. Potrzebuję informacji czy podejda mi te koła? Dodam że opony są w wymiarze 225 30 20 

Bez solidnej gleby zapomnij o tych kołach. 225 na 9,5 to już spory naciąg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wymienić opony bo te dość komicznie wyglądają. A jak byś zostawił obecne opony i obniżył auto to ciężko byłoby tym jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kaczor984 napisał:

No ok tylko jakie te opony 245/35/20 ? Takie byłyby ok? 

No chyba nie, skoro na 18" jest seria 245/40, przy 19" masz 245/35 to przy 20" wyjdzie 245/30. 245/35/20 ma ponad 2.5cm wieksza srednice niz seria 245/40/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, tylko czy jeśli dam 245/30 to wypełni mi tą lukę widoczna na zdjęciu i przy tak szerokiej feldze będzie na równi? Kupiłem felgi bo idealnie pasują ale opony w ogóle mi tu nie siedzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kaczor984 napisał:

Dzięki za radę, tylko czy jeśli dam 245/30 to wypełni mi tą lukę widoczna na zdjęciu i przy tak szerokiej feldze będzie na równi? Kupiłem felgi bo idealnie pasują ale opony w ogóle mi tu nie siedzą 

Z ciekawosci, co tam za opona teraz siedzi (chodzi o rozmiar)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z 225 na 245 da ci 12mm wieksza srednice, czyli na obwodzie 6mm wiecej gumy i naciag sie zmniejszy, bo teraz to za duzy jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli dam 255/30/20 to będę miał 12 mm na obwodzie więcej gumy? będzie się dobrze jeździło i według serii będzie ok? Szczerze to mógłbym zrezygnować z naciągu dla komfortu i lepszego wyglądu czyli wypełnienie tej luki pomiędzy opona a nadkolem. Poprzedni właściciel miał je spasowane idealnie 

received_2339378576152752.jpeg.jpg

IMG_20190810_121516.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poprzedni właściciel spasowane miał je idealnie. Aż cieszy taki widok hehe

Słuchaj...wejdź sobie na tą stronkę:

13.5-275-30-R19-Triangle.jpg
TYRESTRETCH.COM

Home of the worlds largest collection of Tyre Stretch and Stance photos

 

W górnych rubrykach wybierasz wielkość felgi, jaka opona, jaka szerokość felgi i będziesz miał podgląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę oponę 245/35/20 i ewentualne sprężyn od sline ale jak się to wyjdzie na prawdę?... Podjadę do wulkanizacji może za mała opłata zrobią mi kilka przymiarek 

IMG_20190815_173941.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2019 o 10:00, Kaczor984 napisał:

zawieszenie mam seryjne.

Zmień zawiechę a potem kombinuj z kołami.

Taka mała rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 20calach w b8 musi być naciąg i musi być gleba, inaczej auto wygląda komiczne. Nie wypelnisz tej luki opona bo całe auto pójdzie wyżej i będzie wygladac jeszcze gorzej. Poza tym przy szerszej oponie lub oponie z  wyższym profilem niż 30 będzie na bank coś obcierac. Zapomnijcie wszyscy o komforcie przy 20 calach w b8. Albo komfort albo wygląd. Jak napisał kolega wyżej, najpierw gwint i spasuj koło z autem. Możesz zmienić opony na 235/30 lub max 245/30. Ja bym narazie zostawił te, które są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...