Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgrzyt przy odpaleniu klimatyzacji.


Fish1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Koledzy mam problem z klimatyzacją. Jak wyłączne econ to przez chwilę mam zgrzyt jak by się kompresor zacirał i po chwili się uspokaja. Klima chłodzi. Kompresor był regenerowany rok temu przed sezonem. Klima czyszczona. Chłodnica I osuszacz nowy. Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

czy udało Ci się rozwiązać problem? Mam to samo... czasem lekko popiskuje, a czasem jak zaskrzypi to aż można dostać zawału... szybkie wbicie ECON rozwiązuje problem.
Po pojawieniu się problemu zrobiłem serwis za miliony monet, wymieniłem połowę gratów a teraz dalej jest ten problem...

 

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, browaros napisał:

1. .. czasem lekko popiskuje, a czasem jak zaskrzypi to aż można dostać zawału...

2. szybkie wbicie ECON rozwiązuje problem.
 

1. sprzęgło klimy lub łożysko.

2. wyłączenie sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2019 o 21:05, browaros napisał:

cześć,

czy udało Ci się rozwiązać problem? Mam to samo... czasem lekko popiskuje, a czasem jak zaskrzypi to aż można dostać zawału... szybkie wbicie ECON rozwiązuje problem.
Po pojawieniu się problemu zrobiłem serwis za miliony monet, wymieniłem połowę gratów a teraz dalej jest ten problem...

 

pozdrawiam

Łukasz

Co konkretnie wymieniałeś?? Podstawowa sprawa jak wygląda dysza rozprężna?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Zgrzyt przy odpalaniu był spowodowany najprawdopodobniej luźnym paskiem. Kupiłem nowy napinacz w komplecie z paskiem INA.(stary napinacz był dojechany i grzechotał )  

Po założeniu i napięciu paska przy odpaleniu klimy zgrzyt nie występuje ale problem dalej jest . Mianowice sprężarka hałasuje na wyłączonym ECON. Jak włączę klime hałas ustaje.

Po dłuższej jeździe na działającej klimie czasami słychać kompresor a czasem nie. Ogólnie stawiam na sprzęgło. Przy wymianie paska zauważyłem spory luz na kole kompresora.

Oczywiście sam kompresor obraca się bez oporów. Ale jak poruszam prawo-lewo kołem to wyczuwam spory luz + taki stukot. Wczoraj jednak stwierdziłem że zwalam pasek bo auto na wyłączonym ac chodzi bardzo brzydko. ? 

Nie wiem czy temat bede ruszał w tym roku czy wstrzymam się do kolejnego sezonu ale napewno podzielę się co było nie tak. 

Jeśli chodzi o klimę w audi to chyba najbardziej powalone auto jakie miałem ale też jedyne w którym nie odczuwam spadku mocy kiedy chodzi (jeśli chodzi :banan:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego postu trochę minęło ale udało mi się naprawić problem hałasującego kompresora na Econie. 

Naprawa banalnie prosta trzeba odkręcić śrubę i zdjąć pokrywę sprzęgła i sklepac lub wymienić nity. 

U mnie miały spory luz i dlatego to dzwoniło ale już jest ok. 

Temat do zamknięcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...