Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T BFB rzucicie okiem na Logi dynamiczne?


mateusznik14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) 

Pacjent to 1.8T BFB z 2002 roku. Zrobiłem logi dynamiczne i prosiłbym o analizę bo jak na razie mam tylko podejrzenia.

Chyba jest coś nie tak z przepływką, turbo doładowuje ponad serię, odcinka z przepływką jest ograniczona do niecałych 6k rpm.

W aucie nic nie dłubałem. Nie ma fmic, kat na miejscu i to tyle co widać.

114+115 bez przepływki

 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

003+020

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

001+002+031

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

002+003+008

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

115+118+110

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto po programie. Brakuje paliwa, zapewne przez spartolony program. Jeśli wszystko z osprzętu seryjne to nie ma prawa to jeździć.  

Sprawdź jeszcze jaka jest przeplywka, bo wartości też ma jakieś za duże od niższych obrotów.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przem8 napisał:

Auto po programie. Brakuje paliwa, zapewne przez spartolony program. Jeśli wszystko z osprzętu seryjne to nie ma prawa to jeździć.  

Sprawdź jeszcze jaka jest przeplywka, bo wartości też ma jakieś za duże od niższych obrotów.

Przepływka to zamiennik bo ori podawała 225g/s na wolnych obrotach. Teraz zamiennik też ładuje 225g/s tyle że na max obciążeniu... możliwe żeby Ori przepływka zgłupiała z racji spartolonego programu ? Czy skopany program ogranicza przepływ do tej wartości?

Jeśli brakuje paliwa to ma na te wartości wpływ przepływka? 

Trzeba było brać Boscha ?

Logi robiłem na LPG bo w sumie to paliwo na którym jeżdżę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mateusznik14 napisał:

Przepływka to zamiennik bo ori podawała 225g/s na wolnych obrotach. Teraz zamiennik też ładuje 225g/s tyle że na max obciążeniu... możliwe żeby Ori przepływka zgłupiała z racji spartolonego programu ? Czy skopany program ogranicza przepływ do tej wartości?

Jeśli brakuje paliwa to ma na te wartości wpływ przepływka? 

Trzeba było brać Boscha ?

Logi robiłem na LPG bo w sumie to paliwo na którym jeżdżę. 

To błąd. Zrób na benzynie. Najpierw do ładu trzeba ją doprowadzić a potem regulacja LPG

Przepływka do wymiany na ori Bosch. Jeżeli masz starą ori to możesz spróbować ja przemyć IPA, ale nie mechanicznie. Tylko przepłukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi robi się na benzynie i do odcinki, wcześniej kasuj błędy nawet jak ich bie ma. I robi się parami 2+33, 3+20 i 115+118. 

Przeplywka tylko i wyłącznie z boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, przem8 napisał:

Logi robi się na benzynie i do odcinki, wcześniej kasuj błędy nawet jak ich bie ma. I robi się parami 2+33, 3+20 i 115+118. 

Przeplywka tylko i wyłącznie z boscha.

Właśnie ratuję ori przepływkę. Ta płytka pod strzałką była uciapkana w czymś żółtym ?

Natomiast zastanawia mnie czy te widełki które zaznaczyłem w kółeczku powinny być puste, bez żadnego drucika. ?

Później zrobię logi na benzynie i wracam tu ?

Snapchat-346586708.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...