Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima czasem chłodzi czasem nie. Brak błędów


mrc2410

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc w diagnozie dziwnie działającej klimatyzacji.

Klimatyzacja napełniona kilka dni temu. Wymieniony skraplacz,dławik,osuszacz.

Otóż zacznę od tego ze temperatura powietrza na wyjściu z nawiewów po stronie pasażera jest wyższa niż po stronie kierowcy. Silniczek sprawdzony, brak błędów, nastawy podstawowe zrobione. Dodatkowo wymontowalem silniczek i próbowałem ruszać samym ramieniem i nie ma możliwości aby dorównać temperaturze po stronie kierowcy.

Dołączam zdjęcie z vag. Silnik pracuje jakieś 15min. Klimatronik ustawiony na LO obie strony. Wentylator 4 kreski. Temp na zew ok 22stopnie

D20D0344-66F6-4601-8A17-FFBC593EAB59.jpeg

 

W tym momencie wlaczam Econ na kilka sekund. Temperatury delikatnie idą w górę, i z powrotem wyłączam Econ, sprezarka się uruchamia i zaczyna chwilowo lecieć mroźne po czym po chwili mam wrażenie ze ciut słabnie. Wiec klikam znowu i sytuacja się powtarza. I dochodzę do momentu gdzie bloki pokazują takie dane. Tutaj temp na parowniku 4.0 ale udało mi się zejść aż do 2.0. Lecz tak jak widać różnica w kratkach lewa i prawa nadal pozostaje.

9B631ACC-193A-404D-8243-84BB17258121.jpeg

 

Dodatkowo czasem podczas jazdy mam wrażenie ze klima przestaje chodzić a tylko poprostu wieje powietrzem z wentylatora. Po wyłączeniu silnika i włączeniu jakby na nowo przez chwile zaczynała chłodzić. Ale ciagle mam wrażenie ze raz chłodzi dobrze, chwile później słabo, za chwile znowu trochę chłodzi. 

 

Ktos ma jakiś pomysł co sprawdzić co może być powodem tak dziwnej pracy klimatyzacji? Dzięki za wszelkie odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mrc2410,

Skoro tyle wysiłku włożyłeś w opisanie objawów to chociaż napisz co było przyczyną ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...