Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi łapie kangura przy ruszaniu / 1.9 tdi


Athrenalineee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam audi a4 b5 1.9 tdi 96r 90km.

Od póltorej miesiąca temu zauważyłem problemy przy ruszaniu ze skrzyżowań, jak popuszczę sprzęgło, dodam gazu, auto potrafi złapać kangura i nie chce ruszyć, toczy się, ale drga.Nawet gdy puszcze sprzęgło kangur skacze dalej. Dopiero jak zatrzymam się i jeszcze raz ruszę auto pojedzie.  Sprzęgło ogólnie w aucie bierze dosyć wysoko. Po dotknięciu i naciśnięciu na 1-2cm czuć wibracje, jedynka jest bardzo krótka (tak jest w 1.9 audi z tego co czytałem). Myślałem, że jest to kwestia tego, że po prostu przy 4 pasażerach daje za mało gazu i auto nie ma siły ruszać, ale czasem w 2 osoby potrafi złapać kangura i zamula. Ogólnie do 2 tyś obrotów wolno się zbiera, po 2 tyś jak załączy się turbinka, auto płynie. 

Jakieś sugestie? Jest to trochę uciążliwe, jadąc w 4 osoby, jak jeszcze odpalę klime, to auto jest ostatnie na skrzyżowaniach. 

Do tej pory czyściłem EGR, i tutaj jest taki przewód podcisnienia ten krótki w oplocie - jest ułamany - ma to jakiś wpływ na coś?

Filtr powietrza wymieniałem na wiosnę, przepływka nie zaglądąłem, nie wiem w jakim jest stanie.

Auto przy odpalaniu strasznie trzęsie - to typowe dla 1.9 czy może poduszki do wymiany ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2019 o 00:45, Athrenalineee napisał:

i tutaj jest taki przewód podcisnienia ten krótki w oplocie - jest ułamany - ma to jakiś wpływ na coś?

jeśli do niczego nie jest podłączony to oczywiście że przez brak ciśnienia ani turbo ani zaworki sterujące nie będą poprawnie pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Trzesio napisał:

jeśli do niczego nie jest podłączony to oczywiście że przez brak ciśnienia ani turbo ani zaworki sterujące nie będą poprawnie pracować

jest podłączony, ale lekko ułamany, to jest ten przewód idący do EGR jak widać na fotce

 

20180923_173815.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ten co idzie do samego zaworu to po prostu zaślep śrubą m6 przy n18 i zobacz czy się poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryskiwacze tak mogą robić, sterujący jak padał to tak miałem przy ruszaniu lub w trakcie. do tego masa innych tematów. pamiętaj też ze czyszczenie EGR nie znaczy ze jest sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...